Teraz jest 29 mar 2024 11:09:02




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Słownik rosyjsko-polski 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2013 13:50:33
Posty: 2
eCzytnik: Kobo
Post Słownik rosyjsko-polski
Witam,
przymierzam się do zakupu czytnika Kobo Aura HD.

Macie jakieś doświadczenie z instalowaniem słownika rosyjskiego?

Czy w Kobo można wgrać sobie kilka słowników, a w opcjach ustawiać główny słownik ze względu na język obecnie czytanej książki?

Z góry dzięki za odpowiedź.


16 wrz 2013 13:55:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 wrz 2010 12:00:52
Posty: 32
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle 3, Kobo Touch
Post Re: Słownik rosyjsko-polski
Hej!

Niestety Kobo ma bardzo ograniczone możliwości wgrywania słowników. Można instalować tylko słowniki dla języków oficjalnie wspieranych, a są to (firmware 2.6.1): angielski, francuski, francuski (Kanada), japoński, niemiecki, niderlandzki, włoski, hiszpański, portugalski i portugalski (Brazylia). W dodatku nie można mieć kilku słowników dla tego samego języka, np. Oxford English i Meriam-Webster English. Podobnie można mieć tylko jeden słownik translacyjny dla danej pary języków, np. angielsko-niemiecki, angielsko-francuski, itd.

Czyli nie da się zainstalować słownika rosyjskiego - system nie będzie go widział. Obejściem jest podmiana istniejącego słownika, z którego nie masz zamiaru korzystać np. portugalskiego, swoim własnym rosyjskim. Wtedy wywołując słownik portugalski pojawi ci się słownik rosyjski.

Inną opcją jest wgranie do czytnika alternatywnego oprogramowania (nie próbowałem). Wtedy podobno działają słowniki w formacie Stardict.

Kobo to dość młody system, który zmienia się bardzo szybko (co miesiąc pojawia się nowy firmware), więc mam nadzieję, że w końcu zabiorą się za porządną obsługę słowników. Ale na dzień dzisiejszy jest z tym kiepsko.

Pozdrawiam,
andrusz


10 paź 2013 14:23:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 16 wrz 2013 13:50:33
Posty: 2
eCzytnik: Kobo
Post Re: Słownik rosyjsko-polski
Dzięki za info. Póki co, to i tak nigdzie nie znalazłem słownika PL-RUS, RUS-PL dla ebooków :)
Jedyne, co udało mi sie znaleźć, to jakieś "półprodukty".


10 paź 2013 15:41:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron