Teraz jest 20 kwi 2024 14:52:58




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Brak znaku "?" w polskiej klawiaturze i notatki 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 maja 2011 2:12:50
Posty: 3
Post Brak znaku "?" w polskiej klawiaturze i notatki
Bardzo dziękuję za rady i instrukcje z tego forum, dzięki nim zdecydowałam się na Kindla :) Przyszedł wczoraj, spolszczyłam go już i osłownikowałam, ale mam trzy kłopoty:

1. Czy mi się tylko wydaje, czy w polskiej klawiaturze (doinstalowanej razem ze spolszczeniem) brak znaku "?"? Trzeba go wstawiać z klawiatury standardowej?

2. Czy obok polskiej klawiatury mogę jeszcze doinstalować rosyjską, czy albo-albo?

3. Potrzebuję miniedytora do tworzenia dłuższych (kilka-kilkanaście stron) notatek; wykombinowałam coś takiego: robię w txt plik zawierający tylko tytuł notatki (np. "projekt rekin.txt"), wgrywam do Kindla i dalszy tekst tworzę jako notatkę do tytułu, dopisując co jakiś czas kilka zdań. Po podłączeniu do kompa otwieram "My Clippings" (txt) i kopiuję ostatnią wersję notatki do Worda.
Brakuje mi jeszcze tego samego w drugą stronę: przenoszenia z kompa do Kindla własnego tekstu, który mogłabym dalej edytować. Wklejenie go zamiast tekstu ostatniej notatki do "MyClippings.txt" nie działa, w notatce nadal widać tylko to, co zapisałam w Kindlu. Jak rozumiem, fizycznie tekst notatki znajduje się w jakimś innym pliku ("MyClippings.mbp"?), do którego odwołuje się mój "projekt rekin.txt", a "MyClippings.txt" to tylko zbiór raportów?
Jak przenieść do Kidla notatkę z kompa tak, żeby można było ją dalej edytować? Chciałam spreparować plik "MyClippings.mbp" z treścią notatki i podmienić nim oryginalny w Kindlu, ale po ściągnięciu oryginalnego nijak nie mogę do niego zajrzeć, Calibre odmawia podglądu. Czy on jest jakoś specjalnie zabezpieczony?


28 maja 2011 13:46:45
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Brak znaku "?" w polskiej klawiaturze i notatki
Ad. 1: A pod przyciskiem SYM nie ma pytajnika czasem?
Ad. 2: AFAIR - albo-albo.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


28 maja 2011 21:35:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 maja 2011 2:12:50
Posty: 3
Post Re: Brak znaku "?" w polskiej klawiaturze i notatki
1 - jest w tablicy Kindlowych znaków pod Sym, w polskiej (Alt+Sym) nie ma;
2 - szszszkoda.
Kombinuję z notesem i zaraz coś zepsuję :D


28 maja 2011 21:41:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: