Teraz jest 28 mar 2024 20:56:20




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Nie działające wifi na archeologicznym czytniku 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2017 15:50:01
Posty: 2
Post Nie działające wifi na archeologicznym czytniku
Sprawa jest tak zagmatwana, że aż nie wiem do czego zacząć.

Wiele lat temu moja mama dostała w prezencie Kindle Keyboard. Używała go przez jakiś czas, a później czytnik gdzieś się zgubił (podejrzenie było, że może jakiś "życzliwy" pan przy przenoszeniu pudeł przy przeprowadzce się nim "zaopiekował") a ponieważ moja mama nie jest anglojęzyczna i nie chciała robić problemu osobie, który jej ten czytnik kupiła, to sprawa została jak była.

Kilka dni temu czytnik się znalazł, zakopany pod jakimi niepotrzebnymi szpargałami.

I teraz sedno sprawy - czytnik nie był nigdy zarejestrowany (mama nie miała wifi a jak się do niej przyjeżdżało, to były inne sprawy na głowie) i choć widzi dostępną sieć i nawet pozornie się z nią łączy, ale każda próba zarejestrowania czytnika kończy się komunikatem, że "problem z połączenia z siecią i proszę zrestartować czytnik". Pomimo restartu i powrócenia do fabrycznych ustawień.

No i teraz pozostaje parę pytań:
1. Czy da się zarejestrować inaczej czytnik niż przez wifi
2. Co może jeszcze sprawiać, że połączył się z wifi, który niby widzi, a jednak nie (rozumiem przez to, że jest ikonka połączenia "wi-fi" i przy połączeniu sieciowym jest nazwa sieci, to nie chce łączyć się z internetem),
3. Biorąc pod uwagę, że wersja na kindlu 3.0.2 (to dopiero paleolit) czy dałoby się jakoś manualnie go aktualizować i od jakiej wersji zacząć (od razu najnowszą czy jakąś wcześniejszą?)

I ogólnie czy jest jakiś pomysł na całą sprawę, bo nie jestem jakoś porywająco techniczna, a wymieniać sprzęt tylko dlatego, że nie ogarnęło się tego, to jednak szkoda.
Techniczne:
Kindle keybord
wersja oprogramowania obecna: kindle 3.0.2
wersja kindle'a B008


19 cze 2017 16:12:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2011 9:46:47
Posty: 283
eCzytnik: KoboT,NST,NGP,K3G, KPW2,KPW3,TolV2
Post Re: Nie działające wifi na archeologicznym czytniku
xylofon napisał(a):
1. Czy da się zarejestrować inaczej czytnik niż przez wifi

Warto porozmawiać z konsultantem Amazona przez czat.
Ale wcześniej (aby przyspieszyć sprawę) oczywiście trzeba założyć sobie konto na Amazonie.
Podając pełny numer seryjny konsultantowi on połączy czytnik z kontem i powinno być OK.

xylofon napisał(a):
2. Co może jeszcze sprawiać, że połączył się z wifi, który niby widzi, a jednak nie (rozumiem przez to, że jest ikonka połączenia "wi-fi" i przy połączeniu sieciowym jest nazwa sieci, to nie chce łączyć się z internetem),

Nie łączy się, bo zmieniło się oprogramowanie i aby się łączyło trzeba mieć najnowszą wersję firmware.
Trzeba je pobrać ręcznie i zainstalować – patrz dalej.

xylofon napisał(a):
3. Biorąc pod uwagę, że wersja na kindlu 3.0.2 (to dopiero paleolit) czy dałoby się jakoś manualnie go aktualizować i od jakiej wersji zacząć (od razu najnowszą czy jakąś wcześniejszą?)

Trzeba etapami. Jest to opisane dokładnie tutaj (w tabelce dot. wersji B008).


19 cze 2017 16:18:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2017 15:50:01
Posty: 2
Post Re: Nie działające wifi na archeologicznym czytniku
Dziękuję za informację okazała się szalenie przydatna.

Dla ciekawych, to po zaktualizowaniu wszystkiego (co zajęło mi dobre 2 godziny) kindle ruszył i się zarejestrował i to od kopa. Dowodzi to zatem, że mają nawet kindla z nie wiadomo jak starym oprogramowaniem, to da się go ruszyć. :)


19 cze 2017 17:13:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: