Teraz jest 28 mar 2024 21:49:09




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Modyfikacje oprogramowania, a zwrot czytnika na gwarację 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2016 18:37:38
Posty: 37
eCzytnik: Kindle Voyage, PW2, Kindle 7 Touch
Post Modyfikacje oprogramowania, a zwrot czytnika na gwarację
Witam.
Mam pytanie do doświadczonych użytkowników forum i Kindle.

Czy słyszeliście może o takiej sytuacji, albo sami mieliście taką, że uległ awarii wam/znajomemu czytnik Amazona i musieliście/znajomi musieli skorzystać z gwarancji, ale czytnik był otwierany żeby dostać się do portu szeregowego, lub/i były wykonywane modyfikacje oprogramowania typu jb, mody itd. ? Czy Amazon robi z tym jakieś problemy (jeśli zauważy modyfikacje) ? *

*oczywiście mody/jb/itp. w miarę umiejętności użytkownika są przed wysłaniem do Amazonu w ramach zwrotu gwarancyjnego usuwane z czytnika.

Może Ty Athame jako bardzo zaznajomiona z urządzeniami Amazonu osoba, albo ktoś inny ma wiedzę na ten temat i zechciałby się nią podzielić? :) Bo właśnie jestem w takiej sytuacji.


20 lip 2016 21:41:32
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Modyfikacje oprogramowania, a zwrot czytnika na gwarację
Teoretycznie wszelkie modyfikacje oprogramowania kasują gwarancję, ale według relacji na MobileRead, Amazon nie robi z tym podobno żadnego problemu.

Choć oczywiście gwarancji nikt Ci nie da. :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


20 lip 2016 22:10:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2016 18:37:38
Posty: 37
eCzytnik: Kindle Voyage, PW2, Kindle 7 Touch
Post Re: Modyfikacje oprogramowania, a zwrot czytnika na gwarację
athame napisał(a):
Gwarancja Amazona działa tak, że dostajesz czytnik zamienny, a odesłany przez ciebie jest w miarę możliwości odnawiany i wystawiany jako refurb.


Wiem wiem, już do mnie jedzie nowy właśnie. A mój będę odsyłać. I stąd to pytanie, bo przecież gwarancję mam dalej chyba od momentu zakupu ? Więc szkoda by było ją tracić np. z ww. powodu, że po odesłaniu wadliwego Amazon mi ją anuluje.

athame napisał(a):
Oczywiście nie chwal się takimi detalami przy reklamacji, bo lepiej "dmuchać na zimne".


Skąd. Opisałem problemy, nie dodając że był otwierany i tak dalej.

athame napisał(a):
A teraz odpisz: co się stało z czytnikiem, że aż o gwarancji myślisz? Wykąpałeś? Upiekłeś? Zamroziłeś? Przejechałeś samochodem? Ogólnie chodzi o uszkodzenie sprzętowe?


Opisywałem Ci problem na PW bodajże i zgodnie z Twoją poradą spróbowałem czyszczenia/reinstalacji systemu, zresztą kilkukrotnie, ale problem jest cały czas ten sam.
Czyli:
-najpierw restartował się sam z siebie, po czym albo zawieszał się w trakcie restartu i trzeba było power buttonem restartować, na który na szczęście zawsze czytnik reagował.
-jeśli się uruchomił to albo niepełnie, tzn. bez głównego menu, albo bez czegoś tam itp. I znowu restartowanie aż w końcu się uruchomił normalnie.
-od czasu do czasu sam się restartuje
-albo nie mogę go wybudzić, trzeba restartować
-raz pokazał mi się błąd baterii na ekranie
-raz w ogóle na nic nie reagował, podłączyłem do ładowania. Odżył. Tak jakby bateria rozładowała się całkowicie. A to dziwne, bo miałem jeszcze ze 20% baterii jak ostatni raz przed tym przypadkiem go używałem, a minęło kilka dni, więc jest to nienaturalne, że się tak wyrażę.:)
-czasem wyrzuca w trakcie czytania z książki z błędem do głównego menu. No nic, myślę, może to przez to, że książka spoza Amazonu. Ok, czytam czasem książki kupione w Amazonie: też potrafi wyrzucić z książki z błędem.
-ostatnio pojawił się nowy problem: nie mogę pobrać niczego z chmury przez wifi. I to zakupione w Amazonie i poza nim, albo przez send-to-kindle wysyłane. "Itemy" się pobierają do 100%, są, ale "wyszarzone" nie da się ich uruchomić, a jak się wciśnie home button i odświeży stronę główną czytnika, to te niby pobrane "itemy" znikają z czytnika. Taka sytuacja zdarzyła się dla słownika kupionego w Amazonie i dla wysłanych przez send-to-kindle artykułów ze stron. Oczywiście restartowałem czytnik, ale nie pomogło

Po każdej takiej sytuacji łudzę się, że już będzie spokój i zwlekałem z kontaktem z Amazonem. Ale już po problemach z wysyłaniem książek na czytnik dałem za wygraną.

---------------------------------

Tak jak mi radziłeś Athame czyściłem partycje i instalowałem 5.8.x z 5.7.x. Kilkukrotnie, raz przez dd wraz z Kernelem do systemu.

Miałem próbować jeszcze z wyciąganiem baterii, ale odpuściłem.


21 lip 2016 8:30:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2016 18:37:38
Posty: 37
eCzytnik: Kindle Voyage, PW2, Kindle 7 Touch
Post Re: Modyfikacje oprogramowania, a zwrot czytnika na gwarację
No cóż, teraz to po ptakach, ale nic mi nie pisałeś o robieniu testów w diags. :?

Cytuj:
a potem spokojnie stawiasz systemy przez fastboot.


Tutaj też mógłbym mieć problemy jeśli np. nie poinstruowałbyś mnie jak to zrobić. Z ciekawości spróbuję znaleźć te testy na czytniku i napiszę co wyszło.


21 lip 2016 9:07:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2016 18:37:38
Posty: 37
eCzytnik: Kindle Voyage, PW2, Kindle 7 Touch
Post Re: Modyfikacje oprogramowania, a zwrot czytnika na gwarację
Athame, gdzie mogę uruchomić te testy będac w menu diags?


21 lip 2016 9:21:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron