Teraz jest 28 mar 2024 17:20:16




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Kindle 7 działa wolno na wifi 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lip 2016 11:11:29
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 7
Post Kindle 7 działa wolno na wifi
Dzień dobry :)
Od jakichś 3 tygodni jestem posiadaczem Kindle 7 z reklamami.
Niestety podczas użytkowania zauważyłem niepokojące symptomy.
Kindle działa wyraźnie wolniej gdy jest włączone wi-fi. Na wszystko się czeka parę sekund, raz się zdarzyło że kompletnie się zawiesił. Restart pomagał tylko pozornie bo teraz po restarcie znów jest tak samo.
Wydaje mi się że na początku tak nie było, a miałem automatyczna aktualizację do wersji 5.7.4. Możliwe, że ma to związek.
Inny problem to krótko trzymająca bateria, która gdybym korzystał z kindle codziennie pół godziny to byłaby już wyładowana. Możliwe że to dlatego że czytając na każdej stronie sprawdzam po 5-6 słówek w słowniku więc ekran sie częściej odswieza, ale szczerze powiedziawszy myślałem, że ta bateria będzie mocniejsza.

Pozdrawiam i dziękuję z góry za jakieś wskazówki :)


11 lip 2016 11:23:27
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle 7 działa wolno na wifi
Hm, takie spowolnienie zazwyczaj występowało gdy zarzuciło się czytnik ebookami - w tle trwa indeksacja. Najgorzej, gdy czytnik wypełniony jest "po brzegi". Zeby tego uniknąć lepiej wrzucać ebooki stopniowo.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 lip 2016 11:31:49
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 lip 2016 11:11:29
Posty: 2
eCzytnik: Kindle 7
Post Re: Kindle 7 działa wolno na wifi
Hmmm, kupilem raz sporo książek na Amazonie (ok. 20) i zdarzało mi się wysyłać pliki na maila kindlowego, ale już jest wszystko pościągane, a to nadal muli. Na trybie samolotowym prędkość jest taka jaka powinna, wszystko działa jak należy.
A bateria jest w porządku? Takie czasy są normalne przy intensywnym korzystaniu ze słownika?


11 lip 2016 13:36:43
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron