Teraz jest 28 mar 2024 20:45:52




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Kindle 7 - znikające książki 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sie 2015 11:01:45
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 6
Post Kindle 7 - znikające książki
Mam problem z Kindle 7.
Do tej pory „poprawiałem” książki w Calibre, wrzucałem przez kabel na Kindle i nie było problemu.
Miałem wszystko tak jak chciałem, okładki, brak „Personal”, itp.
Wczoraj kupiłem parę książek i zaczęły się problemy.
Po podłączeniu Kindle do komputera, usunął mi on wszystkie książki, jakie posiadał w pamięci.
„Poprawione” przeze mnie książki nie mają okładek.
Zrestartowałem Kindle i zresetowałem jego pamięć.
Po podłączeniu do komputera, wrzuciłem książki, które chcę (dalej bez okładek).
Po ponownym podłączeniu, na Kindle znowu nie było ani jednej książki, więc wrzuciłem je od nowa.
Aktualnie wolę go nie podłączać, aby znowu ich nie stracić.
Wie ktoś, czy to problem Kindle czy software’u?
Bardzo proszę o pomoc, gdyż problem jest dość denerwujący.


20 sie 2015 11:06:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sie 2015 11:01:45
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 6
Post Re: Kindle 7 - znikające książki
Dziękuję za odpowiedź.
Właśnie podłączyłem Kindle do komputera, aby wrzucić jakiś film i zauważyłem coś nowego.
Po podłączeniu Kindle, pokazuje się on jako dysk przenośny.
Po wejściu, zamiast normalnych plików i folderów, znajduje się skrót do "Kindle (4GB)".
Dopiero po wejściu w ten skrót mogę zobaczyć całą zawartość Kindle.
Wydaje mi się, że to może być problem, gdyż Kindle zamiast widzieć wszystkie pliki jakie powinien, widzi zapewne ten właśnie skrót.

Zaraz przeprowadzę test z filmem.

EDIT:
Po próbie wejścia w ten skrót, antywirus blokuje mi go, ponieważ wykrywa trojana.
Po dodaniu go do wyjątków, wejście w skrót jest możliwe jednak znowu nie ma tam ani jednej książki.
Filmu nie widać ani na urządzeniu, ani w Calibre, więc nie mam jak go odtworzyć.


20 sie 2015 14:42:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sie 2015 11:01:45
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 6
Post Re: Kindle 7 - znikające książki
athame napisał(a):
Jak trojan to zrób reset do ustawień fabrycznych tworząc plik DO_FACTORY_RESTORE bez żadnego rozszerzenia w głównym katalogu użytkownika, a jak nie da rady to normalnie z menu, przy czym inteligentny "syf" nie da się tak prosto usunąć, więc pewniejsza jest pierwsza metoda.

Prosiłbym o łopatologiczne wytłumaczenie pierwszej metody.
Chodzi o to, że w głównym folderze na Kindle mam stworzyć czysty plik i tak go nazwać?

athame napisał(a):
Antywirusa nie ignoruj. Jak po przywróceniu ustawień fabrycznych problem się powtórzy to masz zainfekowany główny system plików - wtedy już większy problem (trzeba nadpisywać system plików przez port szeregowy).

Mój antywirus lubi blokować wszystko co próbuje cokolwiek zmieniać w Windowsie, łącznie z grami, programami, itp., więc to pewnie jakieś jego "widzimisię".

athame napisał(a):
Przy okazji: instalowałeś JB i jakieś inne hack'i? Korzystałeś z czytnika online czy w trybie samolotowym? Miałeś USBnetwork po WiFi? Miałeś jakieś pliki z gryzonia lub innych miejsc, gdzie łatwo trafić na spreparowane MOBI? Którą wersję oprogramowania masz na czytniku (czy aktualną)?

Kindle jest czysty, nic nigdy nie instalowałem.
Czytnik, kiedy jest w domu, cały czas jest podłączony do mojej domowej sieci WIFI razem z dwoma laptopami, trzema smartfonami i jednym tabletem.
Nie wiem o czym mówisz, jeśli chodzi o USBnetwork, więc raczej nie.
Jeśli chodzi o książki, tylko czyste pliki ściągane prosto z księgarni internetowych.
Wersja: Kindle 5.6.2.1 (2634390002)

athame napisał(a):
No i najważniejsze: czy Twój komputer nie jest przypadkiem zainfekowany?

Komputer regularnie skanuję oraz czyszczę, nawet wczoraj to zrobiłem i antywirus nic nie wykrył.

A jeśli chodzi o ten dziwny skrót?
Wrzucać wszystko do niego i liczyć, że zostanie na Kindle?
Martwię się, że przywracanie Twoją metodą nie zadziała, skoro książki magicznie znikają, ale spróbuję.

EDIT:
Dodanie pliku nic nie dało, Kindle w żadne sposób nie zareagował.
Po przywróceniu systemu z poziomu Kindle i wrzuceniu na niego książek, przez chwilę było okej, nawet okładki się pojawiły.
Po ponownym podłączeniu, antywirus zaczął krzyczeć o ataku.
Poniżej załączam screeny powiadomienia z antywirusa oraz tego jak wygląda Kindle w Moim komputerze.
Obrazek Obrazek


20 sie 2015 17:22:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sie 2015 11:01:45
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 6
Post Re: Kindle 7 - znikające książki
athame napisał(a):
Ewidentnie coś jest nie tak.
Plik oczywiście musi być pusty i bez rozszerzenia. Uruchamia on takie niskopoziomowe przywracanie ustawień fabrycznych, co w praktyce sprowadza się m.in. do formatowania pamięci użytkownika.

Po wrzuceniu tego pliku zupełnie nic się nie wydarzyło na moim Kindle.

athame napisał(a):
Kindle sam z siebie niczego nie zmienia w Windowsie, więc antywirus nie reaguje na jego obecność. Chyba że sprzęt, sterownik lub system jest zainfekowany. Warto jeszcze sprawdzić system jakimś innym oprogramowaniem wyszukującym malware.

Możesz polecić jakiś darmowy i dobry program antywirusowy?

athame napisał(a):
Ten skrót to nie jest normalny objaw i ewidentnie wskazuje na nieprawidłowe działanie Windowsa lub czytnika - w obu przypadkach sprawcą jest szkodliwe oprogramowanie.

Właśnie ten skrót pojawił się nagle, do tej pory wszystko było okej, zero problemów z Kindle, Calibre czy książkami.

athame napisał(a):
EDIT:
Pisałem przed wrzucenie screena. Widzę, że korzystasz z calibre - tędy też może wpłynąć wirus (jak już poprawisz plik w calibre, to lepiej przenieś go ręcznie po wyłączeniu programu, a najlepiej po restarcie komputera). Sprawdź dokąd prowadzi ten skrót (we właściwościach), potem uaktualnij program antywirusowy i zrób pełne skanowanie, po czym pozwól mu usunąć wszystko co znajdzie. Możesz też uruchomić Google i sprawdzić jak pozbyć się QVM30.1.Malware.Gen.

Dziękuję za poradę co do Calibre, zapamiętam.
Lokalizacja pliku: C:\Windows\System32\rundll32.exe  \y051zS.L,n5KYn5Ni0FXmbt8G
Skanowanie systemu w toku.

EDIT:
Pozwoliłem antywirsuowi usunąć plik, który według niego był wirusem na Kindle.
Teraz nie mogę otworzyć tego skrótu, ponieważ brakuje właśnie tego pliku.
Masakra, mam nadzieję, że uda się to rozwiązać :(

Wersja: Kindle 5.6.2.1 (2634390002)
Na stronie Amazona jest dostępna nowa wersja jednak trzeba ją zainstalować ręcznie na czytniku.
Mam to zrobić?

Ściągnąłem AVG, kiedyś się sprawdzał, zobaczymy czy on coś znajdzie.

EDIT:
AVG znalazł i wyeliminował zagrożenia, a ja znalazłem tymczasowe rozwiązanie.
Jeszcze raz przywróciłem Kindle do ustawień fabrycznych, a książki przesłałem mailem na Cloud.
Po pobraniu na Kindle, okładki działają, a "Personal" jakoś przeżyję, chyba, że jest sposób, aby się tego pozbyć bez podłączania Kindle USB.
Póki co takie rozwiązanie mnie zadowala, więc nie będę kombinował, aby mieć co czytać przez te kilka ostatnich dni urlopu :)
Dziękuję za pomoc i liczę na dalsze wskazówki, gdyż prawdopodobnie w przyszłym tygodniu jeszcze powalczę z tym syfem.


20 sie 2015 22:56:03
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 sie 2015 11:01:45
Posty: 5
eCzytnik: Kindle 6
Post Re: Kindle 7 - znikające książki
Napiszę nowy post, żeby było widać :)
Program antywirusowy zmieniony.
Kindle wyczyszczony i zaktualizowany.
Wszystko działa tak jak powinno.
athame, wielkie dzięki za pomoc, gdyby nie Ty, nigdy bym tego nie ogarnął.
W sumie albo AVG się spisał, albo poprzedni antywirus miał jakieś jazdy.
Jeszcze raz bardzo dziękuję, wiszę Ci piwo :D


20 sie 2015 23:54:40
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Kindle 7 - znikające książki
Donayo napisał(a):
Napiszę nowy post, żeby było widać :)

Po edycji też "widać".

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


25 sie 2015 23:00:21
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: