Teraz jest 28 mar 2024 16:03:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
[K Classic] Tylna klapka nie przylega 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2012 11:28:55
Posty: 3
eCzytnik: kindle 4
Post [K Classic] Tylna klapka nie przylega
Witam,
w niedawno zakupionym Kindle 4 zauważyłem, że tylna pokrywa (bardziej w dolnej części) nie przylega idealnie do reszty urządzenia. Gdy trzymam czytnik i palcami przycisnę z tyłu obudowę słychać stuknięcie tak jakby między obudową a środkiem była jakaś pusta przestrzeń (niewielka ale jednak). Podobny temat był poruszany na tym forum w styczniu, choć myślę, że w moim przypadku niedopasowanie nie jest tak duże jak opisywane wtedy. Nie wiem czy z tego powodu reklamować urządzenie. Przyznam jednak, że jak słyszę te stuki przy braniu czytnika do ręki trochę mnie to denerwuje. Czy u was pokrywa przylega dokładnie?

Pozdrawiam.


20 lis 2012 19:18:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 lis 2012 13:04:30
Posty: 5
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Classic 4, iPad.
Post Re: Tylna klapka nie przylega w Kindle 4
W moich dwóch tylna pokrywa (mówimy tu o tzw. "plecach" - nad baterią) przylega idealnie. Zresztą z autopsji wiem, rozbierając Kindle 4, że jest tak zamocowana do obudowy aby wykluczyć wszelkiej maści dziury, szpary.
Od góry i dołu tylną klapę trzymają 4 wsuwki w obudowę, po bokach są 4 zatrzaski (dwa dolne wrażliwe na demontaż).

Moim zdaniem opcje są trzy:
1. Nie napisałeś czy Kindle jest nowy, jeśli pochodzi z drugiej ręki, może to świadczyć iż był otwierany :(
2. Błąd przy składaniu w fabryce, spróbuj delikatnie docisnąć krawędzie klapki,
3. Jeśli masz gwarancję skontaktuj się z Amazonem.


21 lis 2012 0:54:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2012 11:28:55
Posty: 3
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Tylna klapka nie przylega w Kindle 4
Kindle jest nowy. Zatrzaski są na swoim miejscu więc nie ma jak tego docisnąć na stałe. Wydaje mi się, że między zatrzaskiem a resztą urządzenia jest jakieś 0,3-0,5 mm luzu, większy po lewej dolnej stronie (patrząc od tylnej strony czytnika). Gdy przycisnę palcem tę część to pokrywa nie odstaje. Wystarczy jednak gdy puszczę a wtedy pokrywa rusza się (nie na boki ale w kierunku i od czytnika)

Czytnik zakupiłem za pośrednictwem Allegro przez firmę polską, jednak wysyłany był z USA na moje nazwisko. Czy w takim przypadku mogę pominąć pośrednika i reklamować bezpośrednio w Amazonie?


22 lis 2012 9:38:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 20 lis 2012 11:28:55
Posty: 3
eCzytnik: kindle 4
Post Re: Tylna klapka nie przylega w Kindle 4
Czyli koszt jaki poniosę będzie się wiązał tylko z wysyłką do stanów przez mnie czytnika, natomiast nie będę musiał ponownie płacić opłat celnych i kosztów odesłania z Amazona? Pytam bo sprzedawca z Allegro nie odpisuje na moje maile więc chyba szybciej i sprawniej będzie jak załatwię sprawę bez jego pomocy.


22 lis 2012 13:23:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: