Teraz jest 19 kwi 2024 0:31:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Kupowanie Kindle'a w Japonii 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2016 3:58:11
Posty: 3
Post Kupowanie Kindle'a w Japonii
Witam,

Mieszkam w Tokio od jakiegoś czasu i w połowie przyszłego roku wracam do Polski. Zauważyłem, że na japońskim Amazonie są o wiele tańsze książki elektroniczne, niektóre dzieła historyczne są nawet za darmo. Z racji na to, że wydaję fortunę na książki, a także nie mam miejsca w bagażu, aby zabrać wszystko, co chciałbym kupić, do kraju.

Moje pytanie brzmi następująco:
Czy w ogóle jest sens kupowania japońskiego Kindle'a? Czy będę mógł po powrocie do kraju korzystać z niego i kupować książki na japońskim Amazonie i innych sklepach (np. amerykańskim)?

Pozdrawiam,
P.


28 paź 2016 4:05:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Kupowanie Kindle'a w Japonii
Piegziu napisał(a):
Czy będę mógł po powrocie do kraju korzystać z niego i kupować książki na japońskim Amazonie i innych sklepach (np. amerykańskim)?



Tylko w jednym, kombinowanie z przełączaniem rejestracji w Amazonie między krajami firma zwalcza przy zakupach książek.


28 paź 2016 10:23:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2016 3:58:11
Posty: 3
Post Re: Kupowanie Kindle'a w Japonii
Dzięki za odpowiedź.

Czyli rozumiem, tak potwierdzając wszystko, że będę mógł kupować w Polsce japońskie książki z japońskiego Amazona (oczywiście posiadam konto)?

Czy będę mógł przełączać się między kontami? Interesują mnie tylko dwa - amerykańskie i japońskie. Czy jest to jakoś problematyczne?


28 paź 2016 14:54:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 paź 2016 3:58:11
Posty: 3
Post Re: Kupowanie Kindle'a w Japonii
Dzięki wielkie!

Jeszcze tylko prosiłbym o potwierdzenie mojego pierwszego pytania dotyczącego bezproblemowego kupowania książek z japońskiego Amazona w Polsce.

No i w zasadzie mam jeszcze jedną wątpliwość:
Co daje zakup japońskiego Kindle'a z WiFi+3G? Na czym polega to 3G i czy będzie działać w Polsce?
Nie jest to dużo droższe od zwykłego WiFi, ale czy opłaca się w ogóle to iść?


28 paź 2016 17:06:44
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kupowanie Kindle'a w Japonii
athame napisał(a):
.... to możesz odblokować sobie resztę stron oraz tethering i uzyskać darmowy bezprzewodowy internet (przez Wi-Fi) o całkiem niezłych parametrach.


A o jakich parametrach mówimy?
Sam nie posiadam Kindla z 3G ale zaciekawił mnie ten temat :)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


28 paź 2016 18:24:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Kupowanie Kindle'a w Japonii
No to powiedziałbym, że prędkość przyzwoita :)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


28 paź 2016 23:12:45
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: