Teraz jest 23 kwi 2024 22:54:12




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2 
Autor Wiadomość
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2
Zaraz zaraz, czy ja dobrze rozumiem, że jak sobie dodam JB do rootfs.img z 5.7.2, to po zapakowaniu do .bin kindle mi to wciągnie bezproblemowo?
Masz jakiegoś linka do plików które trzeba dodać?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


04 lut 2016 23:34:50
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2012 15:24:10
Posty: 41
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2
Mam KP2 z wgranym od początku JB, który przetrwał aktualizację do 5.6.5 oraz wydaje mi się, że również 5.7.2 (w trakcie wgrywanie oprogramowania 5.7.2 mignęło mi, że jest "Jailbroken"). W związku z tym mam pytanie - wszystkie modyfikacje tylko po kablu, czy inaczej też da się wgrać (np. KUAL). Zależy mi tylko na marginesach...


05 lut 2016 0:20:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 kwi 2012 15:24:10
Posty: 41
eCzytnik: Kindle Paperwhite 2
Post Re: Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2
athame napisał(a):
Masz USBnet? Jak nie to możesz wgrać? Przez KUAL nie bardzo - nie robię plików .bin, a zwyczajnie podmieniam pojedyncze pliki JAR. Te nie są objęte tajemnicą i gdzieś niebawem się pojawią.


No więc chyba nie wgrywałem przy JB USBneta - kiedy teraz próbuję wgrać to czytnik automagicznie usuwa mi plik .bin z usbnetem, Update jest wyszarzone. Więc może jednak nie przetrwał JB, czy może coś innego muszę zrobić?


05 lut 2016 0:41:04
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2
athame napisał(a):
Jeśli masz sposób na zrobienie tego BIN-a, tak by czytnik przyjął, to wylistuję potrzebne pliki.
Nie, nie mam.
athame napisał(a):
nie robię plików .bin, a zwyczajnie podmieniam pojedyncze pliki JAR. Te nie są objęte tajemnicą i gdzieś niebawem się pojawią.


Zauważyłem jeszcze jeno uwstecznienie (wg mnie oczywiście) - klawiatura wygląda gorzej i mniej intuicyjnie, więc raczej spróbuję wrócić do wyglądu poprzedniej.

Daj znać jak będziesz miał jara z poprzednim widokiem listy książek (kropki zamiast procentów i pogrubione kolekcje) :P

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


05 lut 2016 1:26:21
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2
Do mnie przyszedł konwerter więc w nd podejmę ryzyko i próbę zrobienia jailbreaka na moim KV.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


05 lut 2016 18:15:41
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2
athame napisał(a):
Czy jesteś zdeterminowany by odblokować czytnik w celu przywrócenia tych kropek obok/zamiast procentów i pogrubień nazw kolekcji? Oba te mody są raczej najniższych lotów - do zrobienia w parę minut - mimo to dla samej "sztuki" zwyczajnie mi się nie chce, ale jeśli ktoś miałby z tego skorzystać to co innego.

Na razie jeszcze te kropki mam, bo nie aktualizował mi się, ale chciałbym uniknąć ich utraty. Może dałoby się zrobić tak, żeby po pojawieniu się JB na starą wersję zastosować go i tak przyrządzić KUAL czy cokolwiek żeby przetrwało upgrade i żebym mógł te kropki wtedy podmienić?

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


05 lut 2016 21:30:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2016 18:37:38
Posty: 37
eCzytnik: Kindle Voyage, PW2, Kindle 7 Touch
Post Re: Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2
Witam.

Chciałbym zgłębić nieco temat modyfikacji oprogramowania Kindle, niestety narazie wychodzi mi to połowicznie, tzn. posiadam PW2, zrobiłem na nim JB dla 5.6.5 z forum MR drogą przeglądarki internetowej. Zainstalowałem KUAL, MRPI, również USBNetwork poprzez właśnie KUAL MRPI. Wiem, że modyfikacje z podmianami plików potrzebują połączenia przez SSH, do którego najlepiej wykorzystać Linuxa. Wobec tego zainstalowałem Ubuntu 15.10 jako drugi system obok WIndowsa 10 na osobnej (właściwie osobnych) partycji.

Czy ta wersja Linuxa jest odpowiednia do tego typu zadań?

I teraz nie wiem co dalej, a interesuje mnie zmiana marginesów dla 5.6.5 i 5.7.2, oraz reflow dla 5.6.5, ponieważ obok PW2 mam w rodzinie też Touch'a 2014, na którym również zrobiłem JB i zainstalowałem Kual + MRPI.
Wiem, że należy się połączyć przez SSH, ale nie bardzo wiem jak;/. Szukam różnych tematów tutaj na forum, oraz na MR, ale te informacje są dosyć rozrzucone jak dla takiego świeżaka w operacjach w plikach Kindle. :(

Wchodząc do USBNetwork poprzez Kual (na PW2 5.7.2) mam opcje:
toogle USBNetwork, USBNetworkStatus, disable/enable SSH at boot (default), enable verbose mode, allow SSH over WiFi, restrict SSH to WiFi, stay in USBMS, SSHD: Use OpenSSH, Make dropbear quieter, Use unique MAC addresses, restore default config, flag for complete.

Czytałem oczywiście wątek Athame
modyfikacje-oprogramowania-kindle-f178/modyfikacje-fw-5-6-x-i-nowsze-t14960.html

Rozumiem, że aby "zrobić" reflow w 5.6.5 należy podmienic odpowiedni plik .jar przez SSH, czy ten z powyższego wątku jest odpowiedni dla 5.6.5? Bo z tego co wiem to nie będzie działał w przypadku 5.7.2. Potrzebny również jest odpowiedni plik dla marginesów dla obu wersji systemu?

Mam USBNet, mam ubuntu 15.10 i w nim terminal, co dalej jeśli ktoś miałby chęci trochę pomóc? Jaką opcję wybrać w USBNet? jakich komend użyć w terminalu ? (nie używałem do tej pory żadnej wersji Linuxa).

Czytałem również artykuły na stronie Athame http://eczytniki.blogspot.com/, w artykule http://eczytniki.blogspot.com/2015/08/z ... etrza.html pisze:"Logujemy się przez SSH", tu jest dla mnie czarna dziura. "Zaczepiałem" również Athame na blogu Światczytników.pl jako użytkownik Misiek co do informacji na temat JB itp.


18 lut 2016 19:13:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2016 18:37:38
Posty: 37
eCzytnik: Kindle Voyage, PW2, Kindle 7 Touch
Post Re: Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2
Athame, podłączyłem się przez USB , tak mi się przynajmniej wydaje, ponieważ w USBNetowork status mam enabled i po podłączeniu przez USB Kindle nie jest montowany jako pamięć przenośna i po wpisaniu komendy ifconfig mam o jeden "item" więcej, więc wnioskuję, że to jest mój Kindle.

Potem przechodzę do

Cytuj:
Kiedy Kindle jest w trybie usbnet można się dostać do jego systemu plików podłączając go przewodem USB i logując się po SSH. W systemie linux wystarczą polecenia:

Kod:
ifconfig usb0 192.168.15.201 && ssh root@192.168.15.244


Wprzypadku usb0 dostaję taką odpowiedź:
Cytuj:
$ sudo ifconfig usb0 192.168.15.201 && ssh root@192.168.15.244
SIOCSIFADDR: No such device
usb0: ERROR while getting interface flags: No such device


W moim przypadku jest to (albo wydaje mi się że tak ma być)
Cytuj:
sudo ifconfig enxee4900000000 192.168.15.201 && ssh root@192.168.15.255


Dostaję odpowiedź w terminalu:
Cytuj:
ssh: connect to host 192.168.15.244 port 22: No route to host


Dla komendy
Cytuj:
mnroot rw


mam:
mnroot rw
Cytuj:
No command 'mnroot' found, did you mean:
Command 'mkroot' from package 'environment-modules' (universe)
mnroot: command not found



Przechodzę do próby skopiowania pliku wpisując komendę:
Cytuj:
cp /home/misiek/Downloads/Reader-plugin-en_GB.jar /opt/amazon/ebook/lib/


I tutaj dostaję odpowiedź:
Cytuj:
cp: cannot create regular file ‘/opt/amazon/ebook/lib/’: No such file or directory

:::?

Użyłem też
Cytuj:
(dmesg prawdę nam powie).

wpisując dmesg, ale dostaję koszmarnie długą listę, z której nie mam pojęcia jak cokolwiek odczytać.

Najlepiej zaświadczy screen z terminala poniżej:
Obrazek

link do screena:
https://onedrive.live.com/redir?resid=8F720C21ED36A94F!4728&authkey=!AMb2mmXZImpCVo0&v=3&ithint=photo%2cpng

*edit.
Podłączyłem ponownie przy powtórnym uruchomieniu systemu, podłączam Kindle pod USB, wpisuję:
Cytuj:
~$ sudo ifconfig enxee4900000000 192.168.15.201 && ssh root@192.168.15.244

otrzymuję:
Cytuj:
root@192.168.15.244's password:


Co to za hasło? Niestety nie działa żadne hasło ze strony: https://www.hardanswers.net/amazon-kindle-root-password, nie działa hasło konta w systemie, skąd mam wziąć takie hasło?

*edit2
Próbowałem również polecenia:
Cytuj:
python -c 'import hashlib,sys;print "fiona%s" %hashlib.md5("%s\n" %sys.argv[1]).hexdigest()[13:16]' numer seryjny

ale wygenerowane hasło takze nie pasuje do tego polecenia


19 lut 2016 21:35:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2016 18:37:38
Posty: 37
eCzytnik: Kindle Voyage, PW2, Kindle 7 Touch
Post Re: Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2
Udało mi się dotelepać do rozwiązania. Udało mi się zmienić hasło i zalogować się, podmienić plik z Reflow. Działa!. Jesteś genialny, dzięki wielkie za pomoc. :D

Z tego co pisałeś to menu do PDFów z czcionkami itp. zostało przez Amazon ukryte/zmienione w wersjach powyżej 5.6.5, nie widać go. Wyrazy się dzielą, marginesy malutkie. Prawie idealnie, niechby jeszcze się nie odświeżał przy każdej zmianie stron.

Hm..ale za to mam problem z marginesami, chyba że cię nie do końca dobrze zrozumiałem. Bo nie jestem teraz pewny czy z twojej odpowiedzi wynika, że plik z tematu o modyfikacjach
http://forum.eksiazki.org/modyfikacje-oprogramowania-kindle-f178/modyfikacje-fw-5-6-x-i-nowsze-t14960.html
plik do marginesów będzie działać, czy że nie działa.

W każdym razie skopiowałem plik stąd:
http://chomikuj.pl/Athame-ebook/Kindle/ReaderSDK-impl-en_GB,4893613983.jar%28executable%29

do tego samego katalogu co plik do reflow. I nie widzę żadnych zmian w marginesach;/. Może nie ten plik pobrałem? (mam wersję 5.7.2). Najbardziej mi zależy na marginesach, bo rzeczywiście mnóstwo miejsca jest marnowane po bokach. Używam teraz KOReader'a dla większej kontroli, min. marginesów, ale używanie go jest trochę niewygodne.


20 lut 2016 0:16:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2016 18:37:38
Posty: 37
eCzytnik: Kindle Voyage, PW2, Kindle 7 Touch
Post Re: Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2
athame napisał(a):
Te pliki na chomiku dotyczyły wersji 5.6.5. Teraz używam aktualnych, ale jeszcze ich nigdzie nie wrzucałem

W jakim pliku sprawdzałeś marginesy (MOBI/PDF)?


W .mobi. Po wgraniu reflow w pdfach marginesy są ciasne, tak w sam raz. Muszę to jeszcze sprawdzić na 100%, może czegoś zapomniałem.

Może planujesz gdzieś jednak wrzucić w najbliższym czasie te pliki do nowszej wersji w wersji roboczej?;) Przynajmniej do marginesów?

A i czy w wersjach pdf reflow istnieje możliwość jakiegoś sztywnego, bądź konfigurowalnego ustawienia jak często czytnik odświeża stronę?


20 lut 2016 14:47:42
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2
MisiekKoralgol napisał(a):
Witam.

Chciałbym zgłębić nieco temat modyfikacji oprogramowania Kindle, niestety narazie wychodzi mi to połowicznie, tzn. posiadam PW2, zrobiłem na nim JB dla 5.6.5 z forum MR drogą przeglądarki internetowej. Zainstalowałem KUAL, MRPI, również USBNetwork poprzez właśnie KUAL MRPI. Wiem, że modyfikacje z podmianami plików potrzebują połączenia przez SSH, do którego najlepiej wykorzystać Linuxa. Wobec tego zainstalowałem Ubuntu 15.10 jako drugi system obok WIndowsa 10 na osobnej (właściwie osobnych) partycji.

Czy ta wersja Linuxa jest odpowiednia do tego typu zadań?

I teraz nie wiem co dalej, a interesuje mnie zmiana marginesów dla 5.6.5 i 5.7.2, oraz reflow dla 5.6.5, ponieważ obok PW2 mam w rodzinie też Touch'a 2014, na którym również zrobiłem JB i zainstalowałem Kual + MRPI.
Wiem, że należy się połączyć przez SSH, ale nie bardzo wiem jak;/. Szukam różnych tematów tutaj na forum, oraz na MR, ale te informacje są dosyć rozrzucone jak dla takiego świeżaka w operacjach w plikach Kindle. :(

Wchodząc do USBNetwork poprzez Kual (na PW2 5.7.2) mam opcje:
toogle USBNetwork, USBNetworkStatus, disable/enable SSH at boot (default), enable verbose mode, allow SSH over WiFi, restrict SSH to WiFi, stay in USBMS, SSHD: Use OpenSSH, Make dropbear quieter, Use unique MAC addresses, restore default config, flag for complete.

Czytałem oczywiście wątek Athame
modyfikacje-oprogramowania-kindle-f178/modyfikacje-fw-5-6-x-i-nowsze-t14960.html

Rozumiem, że aby "zrobić" reflow w 5.6.5 należy podmienic odpowiedni plik .jar przez SSH, czy ten z powyższego wątku jest odpowiedni dla 5.6.5? Bo z tego co wiem to nie będzie działał w przypadku 5.7.2. Potrzebny również jest odpowiedni plik dla marginesów dla obu wersji systemu?

Mam USBNet, mam ubuntu 15.10 i w nim terminal, co dalej jeśli ktoś miałby chęci trochę pomóc? Jaką opcję wybrać w USBNet? jakich komend użyć w terminalu ? (nie używałem do tej pory żadnej wersji Linuxa).

Czytałem również artykuły na stronie Athame http://eczytniki.blogspot.com/, w artykule http://eczytniki.blogspot.com/2015/08/z ... etrza.html pisze:"Logujemy się przez SSH", tu jest dla mnie czarna dziura. "Zaczepiałem" również Athame na blogu Światczytników.pl jako użytkownik Misiek co do informacji na temat JB itp.

Dla jakiej wersji oprogramowania robiłeś JB?

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


20 lut 2016 21:47:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2016 18:37:38
Posty: 37
eCzytnik: Kindle Voyage, PW2, Kindle 7 Touch
Post Re: Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2
5.6.5


20 lut 2016 22:32:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2014 22:04:36
Posty: 127
eCzytnik: Kindle Oasis 2, Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2
Przez moment myślałem że udało się na nowszym ta metoda.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka


20 lut 2016 22:45:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lut 2016 18:37:38
Posty: 37
eCzytnik: Kindle Voyage, PW2, Kindle 7 Touch
Post Re: Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2
Yyyy, ja? Czy kolega?:) Robiłem JB mając wersję 5.6.5, a potem zaktualizowałem do nowszej wersji 5.7.2 dla chociażby lepszego dostępu do wł/wył. trybu samolotowego i może trochę się pospieszyłem ze względu na to, że nie wszystko będzie można zmodyfikować tak jak na 5.6.5.


21 lut 2016 11:26:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 kwi 2012 18:56:52
Posty: 405
eCzytnik: Pocketbook Inkpad 3
Post Re: Przyczynek do modyfikacji FW 5.7.2
Athame, możesz dać jakieś screeny jak wygląda reflow i inne modyfikacje po przerobieniu?

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka


21 lut 2016 12:51:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: