Teraz jest 29 mar 2024 0:02:21




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Czytnik dla starszej osoby - Koniecznie język polski 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lis 2016 23:48:03
Posty: 2
Post Czytnik dla starszej osoby - Koniecznie język polski
Cześć,
Szukam czytnika na prezent dla osoby starszej, koniecznie musi mieć język polski w menu i jakieś przyjemne kupowanie ebooków w języku polskim, super gdyby miał również podświetlanie oraz ekran dotykowy - budżet około 600zł.
Z tego co przeglądałem w internecie ciężko znaleźć podobny wątek na czasie, więc myślę, że przyda się to nie tylko mi :).
Z góry dzięki za propozycje!

PS: Z mojego rozeznania nawineły mi się propozycje POCKETBOOK TOUCH LUX 3 lub tez jakas nowsza wersja czytnika tej firmy tj POCKETBOOK 631 TOUCH HD
Pozdrawiam,
czarpar


30 lis 2016 23:53:42
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Czytnik dla starszej osoby - Koniecznie język polski
Kupowanie e-booków na każdy czytnik jest przyjemne, bo przecież kupisz w dowolnej księgarni. Inaczej jest z przesyłaniem na czytnik. Jeśli to ma działać bezprzewodowo, a czytnik musi mieć polski, to faktycznie zostaje PocketBook. Jeśli ta starsza osoba ma słabszy wzrok, rozważyłbym jeszcze 8" InkPada. Dopłacanie do Touch HD wydaje mi się niepotrzebne.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


01 gru 2016 1:42:12
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Czytnik dla starszej osoby - Koniecznie język polski
czarpar napisał(a):
koniecznie musi mieć język polski w menu

Kindle zatem odpada.

Cytuj:
i jakieś przyjemne kupowanie ebooków w języku polskim,

Bezpośrednio z czytnika? Ciężka sprawa. Przyszły mi na myśl ewentualne apki androidowe polskich e-księgarni, oczywiście w przypadku czytników z Androidem. Wypróbowałem Publio na swoim Inkbooku. Niezbyt używalne.

Pozostaje kupowanie przy użyciu komputera i wysyłka na czytnik (usługi typu send-to-xyz czy dropbox). Co prawda czytniki miewają przeglądarki internetowe, lecz ich używanie to zwykle udręka.

Cytuj:
super gdyby miał również podświetlanie oraz ekran dotykowy

Standard we współczesnych modelach.

Vroo napisał(a):
Jeśli to ma działać bezprzewodowo, a czytnik musi mieć polski, to faktycznie zostaje PocketBook.

Gwoli ścisłości, Obsidian też jest w miarę po polsku, a i bezprzewodowość jak najbardziej ma w zestawie.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


01 gru 2016 2:53:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2016 18:14:33
Posty: 167
eCzytnik: Pocketbook Touch HD3
Post Re: Czytnik dla starszej osoby - Koniecznie język polski
Vroo napisał(a):
Dopłacanie do Touch HD wydaje mi się niepotrzebne.

No proszę, z wypowiedzi wynika, że miałeś kontakt z tym mitycznym czytnikiem.
No bo chyba ta porada nie była pisana na wyczucie, prawda?.
Podziel się wrażeniami, chociaż w dwóch zdaniach.


01 gru 2016 9:47:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Czytnik dla starszej osoby - Koniecznie język polski
Ja polecam Pocket Book Touch Lux3. Spełnia wszystkie Twoje wymagania (łącznie z budżetem), ma stabilny soft i niewielu osobom cokolwiek się z nim dzieje.
Poczekaj trochę albo odezwij się na priv do kolegi Vroo on zdaje się testuje PocketBook 840 InkPad 2. Ekran 8" dla starszej osoby byłby fajny aczkolwiek cena na pewno przekroczy zakładany budżet.

Podobne parametry jak PB TL3 ma Obsidian ale na forum jest cały wątek o tym modelu czytnika i tylko dwóch użytkowników na tym forum go poleca - ja na pewno NIE.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


01 gru 2016 9:48:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Czytnik dla starszej osoby - Koniecznie język polski
edemen napisał(a):
No proszę, z wypowiedzi wynika, że miałeś kontakt z tym mitycznym czytnikiem.
No bo chyba ta porada nie była pisana na wyczucie, prawda?.
Podziel się wrażeniami, chociaż w dwóch zdaniach.


Też sie tym zainteresowałem. Jeżeli będę wymieniał swój TL3 to była by to ciekawa alternatywa.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


01 gru 2016 9:50:27
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Czytnik dla starszej osoby - Koniecznie język polski
panjan napisał(a):
Gwoli ścisłości, Obsidian też jest w miarę po polsku, a i bezprzewodowość jak najbardziej ma w zestawie.


Tak, ale bezpośrednio z księgarni wyślemy tylko pliki zakupione w Virtualo, a wysylkę na PB ma już trochę więcej księgarni.

Inna sprawa, że jeśli pójdziemy ścieżką Legimi - najwygodniej właśnie wybrać inkbooka, bo tam jest pełna aplikacja - można wybierać książki i od razu ściągać, nie trzeba tego robić przez stronę tak jak przy Legimi.


Cytuj:
No proszę, z wypowiedzi wynika, że miałeś kontakt z tym mitycznym czytnikiem.


No właśnie nie. :-) Oceniam tylko na podstawie znajomości Touch Lux 3 - jeśli np. nie zmieniono procesora na jakiś demon prędkości, to różnica między 212 i 300 ppi nie jest na tyle istotna, aby czytnik polecać początkującemu.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


01 gru 2016 10:35:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 lis 2016 23:48:03
Posty: 2
Post Re: Czytnik dla starszej osoby - Koniecznie język polski
Po pierwsze chciałem bardzo podziękować za zainteresowanie moim wątkiem, bo muszę przyznać, że w czytnikach mocno nie siedzę i Wasze rady są dla mnie bardzo cenne.
1)Co do proponowanego tutaj inkbooka obsiadiana naczytałem się słabych opinii i z tego powodu jestem w stosunku do niego sceptyczny
2)Widzę, że co do Pocketbooka jest już dużo lepiej wedle Was
3)Co do PocketBook 840 InkPad 2 niestety jest już za drogi
Podsumowując kreuje się dylemat pomiędzy Pocketem TL3 a TOUCH HD, czy tutaj mógłbym Was jeszcze raz poprosić opinie? Zwłaszcza tych co mają TOUCH HD, czy jest sens dopłacać? Istotne jest to, że to jednak starsza osoba, czy ta jakość tekstu etc będzie faktycznie dużo lepsza?
I pytanie dodatkowe. W jaki sposób ogarniacie książki na Wasze czytniki? Korzystacie właśnie np z jakichś aplikacji na czytnikach? Czy też może kupujecie w internecie pobieracie i po kabelku? Niestety nie wiem, jak to funkcjonuje, a chciałbym żeby Dziadek miał wygodę użytkowania, więc wiadomą idealną sytuacją jest to, że wchodzi sobie w jakąś aplikację kliknie i praktycznie od razu może czytać.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi!
czarpar


01 gru 2016 10:41:47
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2016 18:14:33
Posty: 167
eCzytnik: Pocketbook Touch HD3
Post Re: Czytnik dla starszej osoby - Koniecznie język polski
Vroo no ja cię proszę....
Nie porównywałeś tych dwóch konkretnych czytników, to nie rób ludziom wody z mózgu.


01 gru 2016 10:42:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Czytnik dla starszej osoby - Koniecznie język polski
czarpar napisał(a):
Podsumowując kreuje się dylemat pomiędzy Pocketem TL3 a TOUCH HD, czy tutaj mógłbym Was jeszcze raz poprosić opinie? Zwłaszcza tych co mają TOUCH HD, czy jest sens dopłacać? Istotne jest to, że to jednak starsza osoba, czy ta jakość tekstu etc będzie faktycznie dużo lepsza?


Wyższa rozdzielczość to lepsza dokładność czcionki przy małych literkach. Jednak dziadek pewnie będzie czytał z dużą czcionką i akurat większa rozdzielczość niewiele mu pomoże.
Ja bym nie inwestował.

czarpar napisał(a):
W jaki sposób ogarniacie książki na Wasze czytniki? Korzystacie właśnie np z jakichś aplikacji na czytnikach? Czy też może kupujecie w internecie pobieracie i po kabelku? Niestety nie wiem, jak to funkcjonuje, a chciałbym żeby Dziadek miał wygodę użytkowania, więc wiadomą idealną sytuacją jest to, że wchodzi sobie w jakąś aplikację kliknie i praktycznie od razu może czytać.

Ja stosuje dwa rozwiązania.
1. Kupuje w internecie i przesyłam na swoje konto na dropboxie. Później synchronizuję czytnik po domowym wi-fi z droobox-em i tyle.
2. Druga opcja jak dostaję od kogoś książkę np. na pendrive to albo wgrywam po kabelku albo zrzucam na dropboxa i dalej tak jak w pkt. nr 1.

Zakładając, że będziesz dziadkowi pomagał i robił dla niego zakupy książek to sposób nr 1 jest mega wygodny. Kupujesz sobie we własnym domku, wgrywasz na konto dropbox i dzwonisz do dziadka aby włączył wi-fi w PB TL3 (bez włączonego wi-fi czytnik działa dłużej) kliknął w ikonkę synchronizacji i poczekał z 10s na pojawienie się książki na ekranie startowym.
Dla dziadka to trzy pacnięcia paluchem (włączyć wi-fi, włączyć synchronizację, wyłączyć wi-fi).
Jedynie Ty raz na jakiś czas będziesz musiał udać się do dziadka i pokasować przeczytane pozycje :)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


01 gru 2016 11:29:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lut 2016 0:49:04
Posty: 216
eCzytnik: Kindle, Inkbook, Pocketbook
Post Re: Czytnik dla starszej osoby - Koniecznie język polski
Vroo napisał(a):
Tak, ale bezpośrednio z księgarni wyślemy tylko pliki zakupione w Virtualo, a wysylkę na PB ma już trochę więcej księgarni.

Prawda, ale send-to-*** można z powodzeniem zastąpić wysyłką na Dropbox, która jest już szerzej przez e-księgarnie udostępniana. Moim zdaniem jest to nawet wygodniejsze; używam zarówno z Inkbookiem, jak i z Pocketbookiem.

_________________
Pocketbook 902 Pro (4Q 2011 – 2015?). Pocketbook Touch Lux 3 (od VII 2015 – VI 2018 (padła pamięć)). Inkbook Obsidian (od II 2016). Kindle Oasis 2 (od XII 2017).


02 gru 2016 2:45:54
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Czytnik dla starszej osoby - Koniecznie język polski
edemen napisał(a):
Vroo no ja cię proszę....
Nie porównywałeś tych dwóch konkretnych czytników, to nie rób ludziom wody z mózgu.


Ale ja cię proszę, porównywałem już czytniki o rozdzielczości 1024x758 i 1448×1072 (Kobo, Kindle, Onyx T68) i wiem że to nie jest kluczowa rzecz dla osoby, która dopiero rozpoczyna przygodę z e-czytaniem. Znacznie bardziej liczy się wygoda użycia, sposób wgrywania książek itd - a jeśli soft i wygląd jest taki sam w TL3 i THD, to po co dopłacać?

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


02 gru 2016 9:12:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Czytnik dla starszej osoby - Koniecznie język polski
Vroo napisał(a):
Znacznie bardziej liczy się wygoda użycia, sposób wgrywania książek itd - a jeśli soft i wygląd jest taki sam w TL3 i THD, to po co dopłacać?


Gdyby to było ważne, to PocketBook Touch HD nie ma identycznego menu z tym jakie znamy z Touch Lux 3. Wygląd jest inny.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


02 gru 2016 11:50:25
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2016 18:14:33
Posty: 167
eCzytnik: Pocketbook Touch HD3
Post Re: Czytnik dla starszej osoby - Koniecznie język polski
Vroo wybacz moje zniecierpliwienie. Zostałem źle zrozumiany, chodzi o to, że kilka osób na tym forum czeka na jakąś konkretna informację na temat PB Touch HD, i dlatego myślałem że jednak trzymałeś ten czytnik w ręku.
Na twoim miejscu jednak wstrzymałbym się z opinią, zwłaszcza że jesteś cenionym przez niektórych recenzentem.


02 gru 2016 11:54:13
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron