Teraz jest 28 mar 2024 17:47:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Czytnik z doświetleniem do 400 PLN 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2016 23:00:11
Posty: 6
Post Czytnik z doświetleniem do 400 PLN
Szukam czytnika z doświetleniem, chcę czytać tylko powieści w domu i sporadycznie poza nim, nie trzeba mi PDFów, Internetu, Androida. Nie potrzebuję słowników ani polskiego menu (a zakładam, że angielskie da się ustawić w każdym), nie miałem wcześniej czytnika.
Co w tej cenie warto kupić? Nie musi być nowy, chociaż rynek używek nie jest jakoś bardzo obfity w oferty. Chciałbym w tej cenie zmieścić jeszcze etui.
Co sam rozważałem?
Onyx Afterglow - marne opinie o trwałości tego sprzętu, a do tego stary, żrący baterię Android.
Inkbook Onyx - nówki chyba już nie znajdę, ludzie narzekają na serwis i jakość. Też Android, ale już przynajmniej nowszy.
Kobo Glo (zwykły, nie HD) - używany z gwarancją 12 miesięcy jest na Allegro za 250 złotych. Nie ma niestety fizycznych przycisków i, co ciekawe, ciężko na niego dostać etui.
Kiano Booky Light - raczej marne opinie.
Nook Simple Touch - znajdę używkę w tej cenie, ale ponoć ma słabe doświetlenie, a dla mnie czytanie po ciemku i w słabym świetle jest bardzo ważne.
Ostatni na liście jest znaleziony chwilę temu Tolino Shine - nowy z etui na Allegro za 290 PLN. Pomimo braku fizycznych przycisków stał się teraz moim faworytem, bo nie potrzebuję wodotrysków i lubię kupować elektronikę nieużywaną, a zaoszczędzona stówka to już kilka książek. Wada: nie obsługuje .mobi.

A może są inne modele warte uwagi, dostępne w polskich sklepach?
Dziwi mnie swoją drogą, na rynku czytników tak trudno kupić nowe egzemplarze starych modeli. Produkują tak krótkie serie czy wycofują towar ze sklepów, żeby nie robić konkurencji nowym modelom?


09 paź 2016 0:00:32
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2016 23:00:11
Posty: 6
Post Re: Czytnik z doświetleniem do 400 PLN
Przyjrzałem się tera jeszcze raz ofertom i z tego co widzę dotyczą one wersji bez doświetlenia. Wcześniej nie wiedziałem, że taka istnieje.


09 paź 2016 0:14:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2014 14:54:29
Posty: 79
eCzytnik: Tolino Shine
Post Re: Czytnik z doświetleniem do 400 PLN
athame napisał(a):
W takim razie Tolino.


Zgadzam się. Mam i polecam. Niby ekran starszej generacji, ale podświetlenie niweluje tę niedogodność. Ważne, aby zapytać sprzedawcę o numer seryjny, ponieważ były dwie wersje. Starsza nie miała zaimplementowanej technologii Regal, znanej z ekranów Carta. Numery poniżej 20311241 to stare modele. Można też je rozpoznać po tym, że mają inne interwały odświeżania (co 1, 10, 20, 40,60, 80, 100 stron).

Książkę w mobi przerobisz na epub w minutę, więc to żadna wada.


09 paź 2016 10:06:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Czytnik z doświetleniem do 400 PLN
Wspomniane przez Athame Tolino Shine spokojnie powinny Ci wystarczyć. Nie wiem, jak jest z "nowością" modeli oferowanych na Allegro, może faktycznie są nowe.

Jeśli w grę wchodzą wersje odnowione (tzw. refurbished) to Kindle Paperwhite 3 (bez etui) może się zmieścić w budżecie. To oficjalnie używki, lecz wiele osób, które kupiło takie sprzęty, nie mogło się dopatrzyć śladów używania (w drugiej części tego wpisu): http://cyfranek.booklikes.com/post/1478 ... -na-brexit

Niezła opcja do rozważenia to także PocketBook Touch Lux 3 w ramach obniżki w Morelach. Wersja z białą obudową prawie spełnia założenia: http://cyfranek.booklikes.com/post/1479 ... morele-net (bez etui).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


09 paź 2016 10:11:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2016 23:00:11
Posty: 6
Post Re: Czytnik z doświetleniem do 400 PLN
Chyba kupię Tolino. 400 PLN było dla mnie maksymalną kwotą.
Czy wersja bez technologii Regal nadal jest warta 290 PLN? Nówka z etui.


10 paź 2016 15:54:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2016 23:00:11
Posty: 6
Post Re: Czytnik z doświetleniem do 400 PLN
Po negocjacjach z żoną stanęło jednak na PocketBooku Lux 3 :) Jego żywotność powinna być dłuższa niż leżaka magazynowego Tolino.
Dziękuję wszystkim z porady!


10 paź 2016 16:48:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2016 23:00:11
Posty: 6
Post Re: Czytnik z doświetleniem do 400 PLN
Niby tak, ale powinien dłużej posłużyć niż Tolino - choćby dlatego, że Android ma brzydką tendencję do zwalniania z czasem, a ja też nie lubię sprzedawców, z którymi nie można się skontaktować - bo to źle wróży w przypadku usterki.
A ja właśnie dostałem paczkę od Morele - miły gest, dostałem gratis etui produkcji Pocketbook. Szkoda tylko, że nie powiedzieli, i teraz mam dwa etui :D


12 paź 2016 17:37:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2014 14:54:29
Posty: 79
eCzytnik: Tolino Shine
Post Re: Czytnik z doświetleniem do 400 PLN
kukunamuniu napisał(a):
Niby tak, ale powinien dłużej posłużyć niż Tolino - choćby dlatego, że Android ma brzydką tendencję do zwalniania z czasem (...)


Android w chińczykach i Android w Tolino to dwa ambiwalentne światy. Po prawie dwóch latach z TS nic nie zwalnia i jest stabilny jak granit. Sprzęt konkretny, bo musiał konkurować z Kindlem. Szybkość działania też (moim zdaniem) na korzyść Tolino. W przypadku "leżaków" jedyną niewiadomą jest stan akumulatora. Jak jest w porządku, to za ok. 300 zł. jest to sprzęt bezkonkurencyjny. Jeśli czytnik posiada przyzwoitej jakości podświetlenie, to rodzaj ekranu nie gra w zasadzie roli, bo światło eliminuje niedostatki kontrastu.


12 paź 2016 20:39:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 gru 2014 14:54:29
Posty: 79
eCzytnik: Tolino Shine
Post Re: Czytnik z doświetleniem do 400 PLN
athame napisał(a):
A co z ghostingiem? Co z czasem reakcji?
Lepszy ekran to po prostu lepszy ekran. Oświetlenie nie zrobi ze słabego ekranu - dobrego.


Tolino Shine ma Pearl HD z zaimplementowaną technologią "Regal", więc ghosting jest taki, jaki obserwujemy w nowych Cartach. Sam mam ustawione odświeżanie co 40 stron i jeśli nie ma elementów graficznych (które wymuszają odświeżenie), to ciężko dopatrzeć się pozostałości po pozostałych stronach. Porównałem tę kwestię do Inkbooków (bo można je macać w sklepie dla mądrych odwrotnie) i jest porównywalnie, a nawet lepiej. Carta wypada lepiej, kiedy jest takie sobie światło zastane (bo oferuje lepszy kontrast bazowy), ale gdy światła jest sporo (słoneczny dzień na przykład) lub wspomagamy się podświetleniem, to różnice zacierają się. Nawet ustawione na minimum natężenie światła istotnie podbija kontrast, dlatego też Kindle tak pięknie wyglądają na tle konkurencji, bo tam diody nie gasną, ale działają na minimalnym poziomie.

athame napisał(a):
Za "trzy stówki" to rzeczywiście Tolino Shine nie ma konkurencji, ale przy ~500 zł, zdecydowanie wybrałbym coś innego (PW, TL3 itp.).


Przecież to niemal dwa razy większe koszty. W tym temacie raczej chodzi o koszt/efekt, a przy większym budżecie zawsze do worka życzeń można dodać nowe Toliniaki (Shine 2 HD na przykład). Równie dobrze mógłbym napisać, że do 1000, to najlepszy byłby taki i owaki. W ten sposób wprowadzasz zamęt do dyskusji, a argumenty różnych ludzi giną w morzu słów (w danym temacie), które są reakcją na takie jałowe stwierdzenia.


12 paź 2016 22:28:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 paź 2016 23:00:11
Posty: 6
Post Re: Czytnik z doświetleniem do 400 PLN
Ja zdecydowałem, bo udało mi się nagiąć budżet, ale może komuś innemu Wasza dyskusja pomoże zdecydować :)


12 paź 2016 22:55:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: