Teraz jest 28 mar 2024 19:38:38




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Pocketbook, InBook a może Kindle? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lip 2016 14:08:45
Posty: 5
Post Pocketbook, InBook a może Kindle?
Witam.
Wiem, że na tym forum istnieje już wiele postów tego typu, ale uwierzcie przeczytałam je i nadal nie mogę się zdecydować. A więc od dłuższego czasu czytam ebooki jednak do tej pory był to telefon/tablet. Postanowiłam zaopatrzyć się w końcu w odpowiednie urządzenie, ale z racji mojego studenckiego budżetu chciałabym zmieścić się między 500-600zł.
Aktualnie rozmyślam nad trzeba modelami i pytanie do Was specjalistów, co z tego jest najlepsze :)
PocketBook Touch Lux 3
PocketBook 630 Sense
inkBOOK Obsidian

Po głowie chodzi mi jeszcze Kindle Paperwhite 3 z reklamami, jednak jestem dosyć sceptycznie nastawiona do zamawiania z zagranicy i ewentualnych serwisach.

Co jest dla mnie ważne? Nie mam jakiś wielkich wymaganiach, fajnie by było jakby w miarę dało radę ruszyć PDF, bo wiadomo jak to z akademickimi książkami bywa. Dobra bateria, przyjemne czytanie i jasny ekran to podstawa. Więc co będzie najlepsze ?:)


04 lip 2016 14:26:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Pocketbook, InBook a może Kindle?
Z tych trzech pozycji zdecydowanie nr 1 i 2.
Jak chcesz mieć potencjalne problemy to wybierz nr 3.
Na temat wad i błędów w Obsidian-ie jest wątek to sobie poczytaj.

Sam osobiście mam nr 1 i zdecydowanie polecam.
Pozdrawiam.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


04 lip 2016 15:21:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Pocketbook, InBook a może Kindle?
W tej grupie PocketBook Touch Lux 3 wydaje się najlepszy. Nie mam go, ale testowałem poprzednika (TL2) i nieźle dawał radę. Jest szybszy od Sense. Jest znacznie lepszy do PDFów od Obsidiana. Paperwhite 3 nie przekreślaj, z wieloma PDFami sobie poradzi. Wyświetla nawet bardzo duże pliki bardzo sprawnie (jak na czytnik). Nie dasz rady czytać na nim dokumentów złożonych małą czcionką np. na kartce formatu A4. Litery będą zbyt małe do wygodnego czytania. Wtedy funkcja rozpływu (reflow) w PocketBooku może okazać się ratunkiem. Ale są takie PDFy, których na żadnym czytniku łatwo się czytać nie da.
Jeśli wśród Twych podręczników dominują kolorowe skany książek (np. typu anatomia) - rozważ szybki tablet z dobrym ekranem.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


04 lip 2016 15:24:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lip 2016 14:08:45
Posty: 5
Post Re: Pocketbook, InBook a może Kindle?
Dzięki za rady :)
Jeżeli chodzi o pdf to raczej nie będzie ich, aż tak wiele i raczej bez ilustracji. W Kindle jak wcześniej mówiłam przeraża mnie jego serwisowanie i cała zabawa z zamawianiem. Chyba się skuszę na PocketBook Touch Lux 3.
Wielkie dzięki za cenne rady :)


04 lip 2016 16:39:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lip 2016 14:08:45
Posty: 5
Post Re: Pocketbook, InBook a może Kindle?
kriss.kg, a mógłbyś powiedzieć mi jeszcze ile trzyma bateria mniej więcej? :)


04 lip 2016 17:21:20
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Pocketbook, InBook a może Kindle?
paradisee napisał(a):
kriss.kg, a mógłbyś powiedzieć mi jeszcze ile trzyma bateria mniej więcej? :)

Ja czytając ok 2÷3 godzin dziennie z podświetleniem ładuje średnio co 1÷1,5 tygodnia. Bez podświetlenia trzymał mi ok 3 tygodni.
Wszystkie te czasy z wyłączonym wi-fi.

Pozdrawiam.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


05 lip 2016 1:44:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2016 18:14:33
Posty: 167
eCzytnik: Pocketbook Touch HD3
Post Re: Pocketbook, InBook a może Kindle?
paradisee a nie chcesz kupić używanego, rocznego Pocketbooka 626 Lux 3, jeszcze na gwarancji i w stanie idealnym, z kompletem papierów i nieco zużytym etui w gratisie za 350 złotych?


06 lip 2016 12:32:51
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lip 2016 14:08:45
Posty: 5
Post Re: Pocketbook, InBook a może Kindle?
edemen, Na razie chce się wstrzymać jeszcze, bo będę miała okazję pobawić się trochę KPW III i wtedy pewnie zadecyduje


06 lip 2016 15:05:54
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Pocketbook, InBook a może Kindle?
paradisee napisał(a):
edemen, Na razie chce się wstrzymać jeszcze, bo będę miała okazję pobawić się trochę KPW III i wtedy pewnie zadecyduje


Jeżeli będziesz sobie testować KPW3 to zwróć uwagę na sposób przechowywania plików w czytniku.
Mnie osobiście kolekcje wogule "nie leżą" i między innymi dla tego go nie kupiłem.
Drugim "mankamentem", który mi nie pasował to format mobi. jakoś bardziej i się podobają książki w formacie epub.
Nie ma problemów z okładkami (jak wgrywasz książkę po kablu a nie z calibre czy też w inny sposób).

Ale to są szczegóły i każdy lubi co innego :)

Porównując jakościowo oba czytniki (KPW3 i PBTL3) osobiście oba mi się podobały i oba były dobrej jakości.
W Kindlu na pewno jest bardziej dopracowane oprogramowanie.
To właściwie powinno być dla każdego producenta czytników "oprogramowanie wzorcowe" pod względem stabilności.
Pozdrawiam i życzę dobrego wyboru.

ps. Właściwie jak będziesz wybierała tylko z tych dwóch czytników to każdy wybór będzie dobry :)

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


06 lip 2016 15:30:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 12 gru 2009 17:37:05
Posty: 24
Post Re: Pocketbook, InBook a może Kindle?
Mam PW3 od roku i Inkbooka od 2 dni. Porównując oba czytniki, można powiedzieć, że Inkbook jest lepszy w jednym elemencie:można zainstalować Legimi. To duży adwantaż, bo Legimi właśnie dołożyło audiobooki do abonamentu. W inny elementach, a zwłaszcza jakości wyświetlacza i płynności działania, PW3 jest dużo lepszy.
Tak więc, jeżeli będziesz korzystać z abonamentu Legimi, to tylko Inkbook, jeżeli kupujesz książki to PW3. O Pocketbooku sie nie wypowiem, bo nie mam, na pewno ma słabszy wyświetlacz niż PW3, a w czytnikach to jest najistotniejsza cecha. Poza tym cena 350 za roczny czytnik jest wygórowana, nowy kosztuje od 469, a na forum na sprzedaż jest kilkumiesięczny za 300.


07 lip 2016 7:37:09
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lip 2016 14:08:45
Posty: 5
Post Re: Pocketbook, InBook a może Kindle?
Dzięki za pomoc. Zdecydowałam się na Pocketbooka Touch Lux 3 :)


12 lip 2016 17:49:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: