Teraz jest 28 mar 2024 22:59:33




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Tolino Shine 2 HD czy Kobo Glo Hd czy Pocketbook Lux 3 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2016 20:01:51
Posty: 5
eCzytnik: niczym
Post Tolino Shine 2 HD czy Kobo Glo Hd czy Pocketbook Lux 3
Szukam ereadera z mozliwie najlepszym kontrastem i podswietleniem najprzyjemnoszym do czytania w nocy. Kupilem Kindle Paperwhite 3 ale to jest jakas mega porazka. Podswietlenie nierownomierne z plamami w roznych kolorach, kontrast dobry tylko w dzien przy mocnym swietle, niebieska poswiata na literach przy czytaniu w ciemnosci z wlaczonym podswietleniem, dla mnie to wyglada jak stary niedmagajacy ekran LCD a nie papier, masakra. Zwrocilem. Potem kupilem Inkbook Obsidian i nawet mi sie podoba ekran, bardzo wyrazny, fajne zoltawe podswietlenie, bardzo dobrze sie czyta w ciemnosci, troche wyglada jak stara ksiazka. Hardware jest super, ale nie moge jednak przebolec software'u ktory wydaje mi sie mega badziewny. Widze ze w Morelach maja jeszcze Tolino Shine 2 HD i Kobo Glo HD (Pocketbook Lux 3 sobie daruje bo ma podobno niebieskawe podswietlenie, pewnie by mi nie pasowalo). Mial ktos moze do czynienia z tymi dwoma czytnikami i ma jakies porownanie jak wyglada jakosc kontrastu w ciemnosci przy wlaczonym podswietleniu?


10 sie 2016 20:20:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2016 18:14:33
Posty: 167
eCzytnik: Pocketbook Touch HD3
Post Re: Tolino Shine 2 HD czy Kobo Glo Hd czy Pocketbook Lux 3
PB Lux 3 faktycznie ma niebieskawy odcień, ale można się przyzwyczaić.
Natomiast Kobo Glo HD ma najlepsze oświetlenie i ekran z wszystkich czterech czytników jakie miałem przyjemność posiadać. Natomiast soft mi nie odpowiadał. Musisz wypróbować, kup na Amazonie, jak się nie spodoba, bezproblemowo oddasz.


10 sie 2016 20:31:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2016 20:01:51
Posty: 5
eCzytnik: niczym
Post Re: Tolino Shine 2 HD czy Kobo Glo Hd czy Pocketbook Lux 3
A mozna Kobo oddac na Amazonie, czy ten zwrot w ciagu 30 dni dotyczy tylko Kindle?


10 sie 2016 20:46:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2016 18:14:33
Posty: 167
eCzytnik: Pocketbook Touch HD3
Post Re: Tolino Shine 2 HD czy Kobo Glo Hd czy Pocketbook Lux 3
Przeczytaj
kobo-f185/jak-odeslalem-kobo-glo-hd-do-amazon-de-t16085.html


10 sie 2016 21:06:21
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Tolino Shine 2 HD czy Kobo Glo Hd czy Pocketbook Lux 3
Moje doświadczenia z Kindle Paperwhite 3 są bardzo pozytywne, ale nie czytam w całkowitej ciemności. Jednak nie jesteś pierwszy, któremu oświetlenie nie odpowiadało. Wygląda na to, że trafiają się spore różnice w jakości i równomierności oświetlenia ekranów. Nie mam Tolino Shine 2 HD, ale akurat Tolino Vision 3 HD. Porównanie tych trzech modeli wypada trochę na korzyść Kobo Glo HD. Najładniejszy ekran, jaki widziałem w sześciocalowych czytnikach, ale to nie jest jakieś mega wrażenie. Widać różnicę, ale trzeba się przyglądnąć, porównać, przyciemnić/rozjaśnić. Zdjęcia, które robiłem do recenzji słabo to oddają.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


10 sie 2016 21:56:55
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2016 20:01:51
Posty: 5
eCzytnik: niczym
Post Re: Tolino Shine 2 HD czy Kobo Glo Hd czy Pocketbook Lux 3
No wlasnie zdjecia z recenzji to raczej slabo oddaja jak wyglada ekran w praktyce. Do Kindla to sie zrazilem, jak czytam te recenzje na amazonie to praktycznie kazda sztuka ma jakies inne to podswietlenie, ludzie zamawiali po 3 sztuki i w kazdym mieli jakby inny ekran. Nie wiem jak taka firma na takie cos pozwala, brak szacunku dla klienta jak dla mnie. To chyba sprobuje tego Kobo Glo HD, a co ci w jego software nie odpowiadalo? Jeszcze odnosnie tego Tolino to da sie powylaczac te wszystkie niemiecki sklepy z ksiazkami w nim?


10 sie 2016 22:20:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Tolino Shine 2 HD czy Kobo Glo Hd czy Pocketbook Lux 3
Chyba jedyne, co mi w Kobo nie odpowiada, to brak możliwości czytania książek w PDFie. Otworzyć, otworzy, ale czytać jak książkę się nie da. Aaaa, no i brak bezprzewodowej wysyłki plików na czytnik (poza usługą Pocket).
W Tolino nie ma możliwości odłączenia sklepu. Pasek z rekomendacjami na dole ekranu startowego będzie się pojawiał. Ale z drugiej strony, daje to też dostęp do chmury.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


10 sie 2016 22:52:56
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Tolino Shine 2 HD czy Kobo Glo Hd czy Pocketbook Lux 3
Monny napisał(a):
Kupilem Kindle Paperwhite 3 ale to jest jakas mega porazka. Podswietlenie nierownomierne z plamami w roznych kolorach


Jeśli podświetlenie jest nierównomierne i z plamami, to czytnik nadaje się do wymiany.

Gdy testowałem Kobo Glo HD i porównywałem z PW3, to w żadnym wypadku nie mógłbym powiedzieć, że PW3 miał gorsze oświetlenie.

Obrazek

Tak samo zresztą z Pocketbookiem TL3 - test będzie jakoś pod koniec sierpnia pewnie.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


10 sie 2016 22:58:13
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 sie 2016 20:01:51
Posty: 5
eCzytnik: niczym
Post Re: Tolino Shine 2 HD czy Kobo Glo Hd czy Pocketbook Lux 3
Vroo napisał(a):
Monny napisał(a):
Kupilem Kindle Paperwhite 3 ale to jest jakas mega porazka. Podswietlenie nierownomierne z plamami w roznych kolorach


Jeśli podświetlenie jest nierównomierne i z plamami, to czytnik nadaje się do wymiany.

Gdy testowałem Kobo Glo HD i porównywałem z PW3, to w żadnym wypadku nie mógłbym powiedzieć, że PW3 miał gorsze oświetlenie.

Obrazek

Tak samo zresztą z Pocketbookiem TL3 - test będzie jakoś pod koniec sierpnia pewnie.


Na tym zdjeciu co dales malo widac, ale oswietlenie tego po lewej (chyba Kobo) wydaje mi sie o wiele lepsze jakosciowo, spojne kolorystycznie. Musialbym zobaczyc na zywo. Z Kindle za duza loteria zeby mi sie chcialo znowu z tym bawić. U mnie wygladal jak ten najbardziej po lewej na ponizszym zdjeciu + ciemne zolte plamy gdzieniegdzie i kiepski kontrast.

Obrazek


11 sie 2016 1:19:47
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: