Teraz jest 28 mar 2024 18:17:49




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Pocket basic 2 czy basic touch? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2016 9:52:43
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 7
Post Pocket basic 2 czy basic touch?
Witam.

Nie znalazłem na forum takiego wątku, jeśli istnieje to wybaczcie.
Od jakiegoś czasu zastanawiam sie nad kupnem pierwszego czytnika. Jako że ma być tym PIERWSZYM to chciałbym kupić podstawową wersję bez podświetlenia. Po przejrzeniu m.in. tego forum zdecydowałem sie na Pocketbooka ale...No właśnie. Która wersje wybrać? 614 czy dotykową 624? W dobie urządzeń dotykowych wydawało mi się, że ta druga opcja będzie lepsza ale spotkałem się z wieloma komentarzami, że jednak wersja "niedotykowa" jest praktyczniejsza, bardziej funkcjonalna.
A co sądzą eksperci stąd? :)

Pozdrawiam


02 cze 2016 10:04:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2016 18:14:33
Posty: 167
eCzytnik: Pocketbook Touch HD3
Post Re: Pocket basic 2 czy basic touch?
Nie kupuj bez podświetlenia.
To tak jakbyś kupił auto bez klimatyzacji, niby da się jeździć w upały, ale po co się męczyć? A jeśli jest zimno to klimy nie włączasz po prostu.
Zaprawdę powiadam Ci, podświetlenie się przydaje.


02 cze 2016 11:04:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2016 9:52:43
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 7
Post Re: Pocket basic 2 czy basic touch?
Cześć.

Mam samochód bez klimy i jakos daję radę :P
A wracając do tematu, to będzie mój pierwszy czytnik. I nie wiem czy się przekonam do używania go. Więc na razie chcę sobie kupić model podstawowy.

Pozdro


02 cze 2016 11:06:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 mar 2016 18:14:33
Posty: 167
eCzytnik: Pocketbook Touch HD3
Post Re: Pocket basic 2 czy basic touch?
Podałem mój punkt widzenie w formie paraleli, po to by nieco rozjaśnić ( nomen omen) sprawę, ale jak widać nieskutecznie, a Ty zrobisz jak zechcesz ;) Różnica w cenie jest naprawdę niewielka.


02 cze 2016 11:19:44
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Pocket basic 2 czy basic touch?
To wszystko kwestia gustu. Często jest tak, że ktoś kto miał wcześniej czytnik z klawiszami przy wymianie nadal chce mieć klawisze, a kupiwszy czytnik dotykowy jednak uznaje że dotyk jest w porządku. Inna sprawa że dotyk działa różnie w zależności od modelu. Przykładowo w onyksach nie działa tak dobrze jak w kindle.

A jeśli chodzi o doświetlenie, to zależy jak zamierzasz korzystać z czytnika. Na przykład przy czytaniu w łóżku lub w autobusie po zmroku jest to baaaardzo wygodne. Jeśli jednak czytasz przy świetle słonecznym, to jest to zbędne.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


02 cze 2016 11:55:07
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2016 9:52:43
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 7
Post Re: Pocket basic 2 czy basic touch?
Cześć.

Czy oprócz opcji "dotyku" te dwa czytniki niczym innym się nie różnią?

Pozdrawiam


02 cze 2016 12:28:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 lip 2014 12:00:46
Posty: 98
eCzytnik: 613
Post Re: Pocket basic 2 czy basic touch?
Proponuję niedotykowego basica 2. Sam bym go dzisiaj wziął, gdybym potrzebował kupić czytnik (sobie albo na prezent).


02 cze 2016 12:57:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 cze 2016 9:52:43
Posty: 4
eCzytnik: Kindle 7
Post Re: Pocket basic 2 czy basic touch?
Cześć.

vhek napisał(a):
Proponuję niedotykowego basica 2. Sam bym go dzisiaj wziął, gdybym potrzebował kupić czytnik (sobie albo na prezent).


A uzasadnisz czemu nie dotyk?

Pozdr


02 cze 2016 13:57:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Pocket basic 2 czy basic touch?
Miałem PB Basic 2 przez ok 18 m-cy i sprzedałem. Przesiadłem się na PB Touch Lux3.

Powiem Ci tak - dotyk potrzebny jest Ci tylko w kilku przypadkach:

- będziesz czytał książki w obcym języku i używał słowników (dotyk wtedy wręcz niezbędny)
- będziesz używał w czytanych książkach zakładki, (w dotyku jest to wygodniejsze)
- będziesz używał w czytanych książkach notatek, (dotyk wtedy wręcz niezbędny)
- będziesz używał w czytanych książkach spisów treści, (w dotyku jest to wygodniejsze)
- będziesz używał w czytanych książkach aktywnych odnośników np. przypisów, (dotyk wtedy wręcz niezbędny)
- będziesz czytał książki w formacie pdf w trybie "reflow" (w PB Basic 2 ten tryb nie działa)

W każdym innym przypadku dotyk jest Ci zbędny. Oprogramowanie w Basic 2 jest tak proste, że przeklikasz się bez problemów a strony i tak się zmienia fizycznymi przyciskami (przynajmniej ja tak to robię).

Nie wiem czy w Basic Touch obsługuje Dropboxa bo jeżeli będziesz go używał to Basic 2 tego nie obsługuje.

Pozdrawiam.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


02 cze 2016 15:01:46
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron