Teraz jest 20 kwi 2024 8:02:00




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
inkBOOK Onyx czy inny czytnik 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post inkBOOK Onyx czy inny czytnik
t3d: wydzielone z inkBOOK Onyx od Arta Tech Onyx Europe

Witam,

Zastanawiam się nad zmianą czytnika z AfterGlow i tu właśnie pytanie:
Kindle Paperwhite 3 czy inkBOOK?

Bardzo proszę o pomoc.


23 cze 2015 11:36:19
Zobacz profil
ArtaTech.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2014 11:08:57
Posty: 88
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: inkBOOK
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
suzejPLPL napisał(a):
Witam,

Zastanawiam się nad zmianą czytnika z AfterGlow i tu właśnie pytanie:
Kindle Paperwhite 3 czy inkBOOK?

Bardzo proszę o pomoc.


Zależy czego szukasz i oczekujesz od czytnika? Czy chcesz mieć wolność instalacji aplikacji, których używasz na telefonie, czy tablecie (np. czytniki do e-booków), czy nie jest to dla Ciebie ważne. Czy posiadasz e-booki w formacie EPUB, czy nie korzystasz?

_________________
inkBOOKS - sklep z ebookami, audiobookami, e-prasą oraz czytnikami e-booków inkBOOK


23 cze 2015 11:42:04
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 31 maja 2015 6:10:43
Posty: 12
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
suzejPLPL, tak jak napisał Adam.Kaczmarek.ArtaTech, ponadto jeśli używasz już afterglow i jest dla Ciebie ok, to wg mnie z inkBOOKa też będziesz zadowolony, wręcz ograniczenia Kindla w porównaniu do czytnika androidowego mogą Cię porazić ;)


23 cze 2015 11:55:59
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Korzystam z AfterGlow z którego w sumie jestem zadowolony jednak nie doinstalowuję żadnych dodatkowych aplikacji więc "zamkniętość" systemu mnie nie przeraża.
Jedyne co mam dodatkowo to legimi, z którego mało korzystam bo jednak bardziej opłaca się kupić ebooka "na zawsze" w promocji za 15 - 20 zł niż wypożyczyć na miesiąc za 20 zł.
Jeżeli chodzi o formaty książek to jest to obojętne bo kupuję w księgarniach gdzie mam multiformat.

Najważniejsza jest dla mnie jakość wykonania i wygoda używania.
Może polecicie coś innego koniecznie z ekranem Carta?


23 cze 2015 12:05:19
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
A czy jakość ekranu (wyświetlacza) inkBOOK i Paperwhite 3 jest identyczna?


23 cze 2015 15:35:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2015 9:41:52
Posty: 15
eCzytnik: kindle PW2, Onyx M96
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Ta najnowsza wersja Paperwhite sprzed tygodnia ma wyższą rozdzielczość - 300ppi. Warto tylko pamiętać że na Kindlu Legimi nie odpalisz.


24 cze 2015 9:12:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
O i to jest istotna informacja (rozdzielczość).
Jak wspomniałem Legimi jest drogie jak za wypożyczalnie i rzadko z niego korzystam.
W razie jakbym chciał od święta coś od nich przeczytać to mam jeszcze iPad'a na którym Legimi działa.
Dzięki za pomoc.


24 cze 2015 10:13:18
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 cze 2015 21:22:05
Posty: 22
eCzytnik: Afterglow 2, Lynx
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
suzejPLPL napisał(a):
Korzystam z AfterGlow z którego w sumie jestem zadowolony jednak nie doinstalowuję żadnych dodatkowych aplikacji więc "zamkniętość" systemu mnie nie przeraża.
Jedyne co mam dodatkowo to legimi, z którego mało korzystam bo jednak bardziej opłaca się kupić ebooka "na zawsze" w promocji za 15 - 20 zł niż wypożyczyć na miesiąc za 20 zł.
Jeżeli chodzi o formaty książek to jest to obojętne bo kupuję w księgarniach gdzie mam multiformat.

Najważniejsza jest dla mnie jakość wykonania i wygoda używania.
Może polecicie coś innego koniecznie z ekranem Carta?


Z tym, że w abonamencie ma się dostęp do wszystkich dostępnych książek, a nie wykupuje się dostępu do jednej. Różnica jest znaczna.
puchatek2 napisał(a):
Tak się zastanawiam jakie to skomplikowane rzeczy trzeba zrobić by legimi skompilować do pracy na nowym urządzeniu.
Rozumiem że zaszywacie w kodzie pewne rzeczy umożliwiające identyfikację id sprzętu i przy nowym sprzęcie trzeba kilka linijek dopisać ale żeby to aż tyle trwało?
Co takie skomplikowanego dedykowane dla inkbooka piszecie?

btw. pojawił się nowy konkurent inkbooka w kategori Carta
http://the-digital-reader.com/2015/06/2 ... pi-screen/


Gdyby zależało to od dopisania kilku linijek kodu, aplikacja na pewno byłaby już dawno opublikowana. Na razie trzeba uzbroić się w cierpliwość.


24 cze 2015 13:07:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
MateuszLegimi napisał(a):
Z tym, że w abonamencie ma się dostęp do wszystkich dostępnych książek, a nie wykupuje się dostępu do jednej. Różnica jest znaczna.


No oczywiście.
Tyle, że po 1 czytam jedną książkę na raz a nie wszystkie z katalogu.
Po 2 we wszystkich opcjach (oprócz nielimitowanej) jest określona liczba stron jaką mogę przeczytać.
Np. za 19,99 PLN 500 stron na miesiąc (czyli w praktyce wypożyczenie jednej książki na miesiąc kosztuje tyle co jej zakup "na zawsze").
Po 3 w każdej szanującej się księgarni mam dostęp do całego katalogu (kilka pierwszych rozdziałów jako fragment można pobrać za darmo) a u was zapoznanie się z książką (np. z tym jednym rozdziałem) pomniejsza miesięczną pulę stron do przeczytania czyli de facto płacę za coś co inni dają mi za friko.

Jedyna godna uwagi opcja to nielimitowana za 32,99 PLN ale tylko dla dużo czytających (aby się opłacało trzeba przeczytać co najmniej dwie książki miesięcznie).

P.S.
Może w tańszych abonamentach miało by to sens jeżeli po przeczytaniu całej książki (od deski do deski) miałbym możliwość pobrać ją na zawsze za darmo.
Oczywiście w nielimitowanym abonamencie ta opcja odpada bo w ciągu miesiąca można "przekartkować" np. kilkadziesiąt książek i pobrać je na zawsze aby móc czytać przez najbliższe kilka miesięcy ;)


24 cze 2015 13:29:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 cze 2015 11:32:55
Posty: 50
eCzytnik: PB Touch Lux 3, Kindle PW3, iPad
Post Re: inkBOOK od Onyx Europe
Jednak skusiłem się na Paperwhite 3.
Tylko szkoda, że tyle muszę czekać na wysyłkę :(


26 cze 2015 13:29:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: