Teraz jest 28 mar 2024 19:31:07




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Pocketbook Touch Lux 3 czy inkBOOK ONYX - który wybrać? 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2015 18:00:37
Posty: 2
Post Pocketbook Touch Lux 3 czy inkBOOK ONYX - który wybrać?
Witam,

potrzebuję Waszej porady w wyborze między tymi dwoma czytnikami, a może zaproponujecie mi coś lepszego w cenie około 500-550 pln :)

Oba są nowe, więc specjalnie dużo informacji o nich nie znalazłem. To co dla mnie jest ważne, to zdecydowanie podświetlenie ekranu, odczyt jak największej liczby formatów, możliwość integracji z chmurą (najlepiej z dropboxem), słowniki, a zwłaszcza rosyjski (może być rosyjsko-angielski, ale jednak lepiej rosyjsko-polski) oraz wygodne tworzenie adnotacji. Moim poprzednim czytnikiem był boox A62s, w którym bardzo ceniłem sobie rysik, no ale to rozwiązanie niestety przeszło już chyba do lamusa :(

Osobiście bardziej chyba skłaniam się do inkbooka, ale mam dwie poważne wątpliwości, obie związane z androidem. Jako użytkownik tego systemu na smartfonach, od pierwszego smartfonu z nim na polskim rynku (Era G1, z wysuwaną klawiaturą, ach, to był telefon :D ) wiem, że zawsze, nawet na najelpszych kilkurdzeniowych procesorach lubi "mulić" Stąd moja obawa o płynność czytnika. Drugi problem to bateria, czy android jej znacząco nie osłabi? Przy tym, mam złe doświadczenia z moim poprzednim onyxem, któremu bateria po roku zaczęła (jak na czytnik) szybko się wyczerpywać, nawet kiedy go nie używałem.

Z kolei co do pocketbooka mam wątpliwość, czy znajdę tam odpowiednie słowniki, bo rozumiem, że w przeciwieństwie do czytnika onyxu nie mogę sobie sam słowników wgrywać? i czy ktoś może mi powiedzieć jakie słowniki tam znajdę, bo akurat markę abbyy znam i sobie chwalę, jednak nie wiem, czy słownik rosyjsko-polski jest dostępny na tym urządzeniu?

Proszę Was o pomoc, będę bardzo wdzięczny za wszystkie rady, zwłaszcza od osób, które miały kontakt z wymienionymi sprzętami :) Jestem też otwarty na inne modele jeśli będą spełniały moje wymagania.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi!


06 cze 2015 18:29:48
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 czy inkBOOK ONYX - który wybrać?
Słowniki z PocketBooku Ultra (akurat ten mam pod ręką):
DE-EN
EN-CS
EN-DA
EN-DE
EN-EL
EN-ES
EN-FR
EN-HU
EN-LT
EN-IT
EN-LV
EN-NI
EN-PL
EN-RO
EN-SK
EN-SL
EN-SV
EN-TR
ES-EN
FR-EN
IT-EN
W PocketBooku są rozliczne możliwości "notatkowe": zaznaczanie, zakreślanie, pisanie komentarza (polska klawiatura), zrzut ekranu. Jest nawet osobny program do odręcznych notatek/rysunków, ale ani palcem, ani rysikiem nic w nim ciekawego nie uzyskałem (tu recenzja czytnika, może Ci dać pogląd o możliwościach PocketBooków: http://cyfranek.booklikes.com/post/1170 ... ra-czesc-i).

Co do androida, to jestem właśnie po recenzji Tolino Vision 2. Bardzo miło mnie zaskoczył i czytnik i system. Jedyny moment przymulania, to przeskakiwanie między stronami księgozbioru, gdy biblioteczka liczyła kilkanaście ekranów. Przeskakiwanie między nimi zaczęło się trochę przycinać, ale nie samo czytanie czy otwieranie.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


Ostatnio edytowano 06 cze 2015 23:11:44 przez Cyfranek, łącznie edytowano 1 raz



06 cze 2015 21:10:59
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 czy inkBOOK ONYX - który wybrać?
Na Pocketbooka można słowniki wgrywać. Nie jest to tak proste jak na czytniku Androidowym, ale da się zrobić. Szczegóły tutaj: pocketbook-f169/pocketbook-i-slowniki-t12350.html

Jeśli chodzi o wybór czytnika to ten InkBOOK wygląda kusząco (airs właśnie go testuje: onyx-boox-f162/inkbook-od-onyx-europe-t15267.html) ale ja osobiście mam obawy co do czasu pracy na baterii - przynajmniej inne czytniki z "tej samej stajni" miewały kłopoty aby wytrzymać długo na jednym ładowaniu. W tym sensie ja bym się wstrzymał z kupnem aż airs ukończy testy :)


06 cze 2015 22:11:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 cze 2015 18:00:37
Posty: 2
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 czy inkBOOK ONYX - który wybrać?
Super, bardzo dziękuję za porady, dużo wątpliwości mi rozjaśniliście. To pewnie rzeczywiście poczekam jeszcze na koniec testów airsa przed ostatecznywm wyborem, chociaż inkBOOK na razie dla mnie wygrywa :)


07 cze 2015 10:15:56
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Pocketbook Touch Lux 3 czy inkBOOK ONYX - który wybrać?
YoungMaza napisał(a):
To co dla mnie jest ważne, to zdecydowanie podświetlenie ekranu, odczyt jak największej liczby formatów, możliwość integracji z chmurą (najlepiej z dropboxem), słowniki, a zwłaszcza rosyjski (może być rosyjsko-angielski, ale jednak lepiej rosyjsko-polski) oraz wygodne tworzenie adnotacji.
O InkBOOK-u mogę napisać, że:
- podświetlenie ekranu, jak i sam ekran, jest w moim egzemplarzu porównywalne do Tolino czy Kindle PW2.
- jest obsługa "natywna" wszystkich formatów (oprócz "zip" co mnie zdziwiło, bo FBReader obsługuje dokumenty spakowane w zip) - po doinstalowaniu odpowiednich aplikacji "czyta" wszystko ;)
- słowniki wszystkie w formacie StarDict (z możliwością wyboru, które z wgranych chcemy "aktualnie" użyć)
- dropbox działa (normalnie jak i np. przez wtyczkę w TC)
- adnotacje dodaje się po wskazaniu słowa lub fragmentu tekstu, klawiatura ekranowa jest bardzo "responsywna" i nie robi błędów. Ich późniejszy odczyt jest równie wygodny.
- w porównaniu do A62 jest ogromny skok w szybkości działania i funkcjonalności. InkBOOK działa szybko, bez zacięć. Myślę, że można sobie wyrobić zdanie o jego pracy oglądając filmiki z czytnikami z rodziny T61/T62, których jest sporo na YT (np. Icarus Illumina E653, Energy eReader Pro, Boyue T62), tylko trzeba wziąć poprawkę na lepszy ekran w InkBooku (i 8GB pamięci wewnętrznej).

Patrząc na zdjęcia ostatnio oferowanych czytników z ekranami Carta, widzę że nie jest to tak pięknie jak w Kindle PW2 czy Tolino (czy Kobo H2O). Te ekrany mają problem z jakością podświetlenia i sami sprzedawcy nie mogą się zdecydować co sprzedają (vide: Icarus, który podaje, że Illumina ma ekran Pearl, a w specyfikacji napisał, że Carta). Zdjęcia ekranów tych czytników zrobione w ciemności z włączonym doświetleniem budzą trochę wątpliwości. W egzemplarzu InkBOOK-a, który jest w moich rękach, ekran wydaje się bardzo dobry, jednak nie wiem jak będzie w całej sprzedawanej partii. To pokaże praktyka, jak więcej ludzi przetestuje i podzieli się wrażeniami.

W wątku o InkBOOK-u napisałem parę wrażeń na temat jego pracy na baterii, ale do pełnych obiektywnych wniosków jeszcze daleko.

_________________
W Obrazek też ;)


07 cze 2015 14:12:21
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron