Teraz jest 28 mar 2024 20:53:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
PocketBook Basic Touch vs Prestigio MultiReader Supreme 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2014 12:44:53
Posty: 3
eCzytnik: FSC Loox 720
Post PocketBook Basic Touch vs Prestigio MultiReader Supreme
Witam,

Przymierzam się do zakupu pierwszego czytnika e-ink,
wstępnie odfiltrowywałem sobie dwa urządzenia które mnie interesują i są to:
PocketBook 624 Basic Touch
Prestigio MultiReader Supreme PER5664BC

W skrócie, oba posiadają wi-fi dotykowy ekran i wyświetlacz Pearl.

Prestigo posiada dodatkowo podświetlenie i fajne przyciski na bokach urządzenia.
Jednakże martwi mnie sama jakość urządzenia oraz czy oprogramowanie nie jest zbyt ograniczone?

PocketBook niestety nie posiada bocznych przycisków oraz podświetlenia,
za to ma obsługę dropboxa co wydaje się być mega dużym udogodnieniem przy wrzucaniu książek na czytnik.

I teraz pytanie do was bardziej doświadczonych posiadaczy czytników, który wybrać?
Czy Prestigo nie zawiedzie jakością?

Pozdrawiam ;)


07 gru 2014 13:04:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: PocketBook Basic Touch vs Prestigio MultiReader Supreme
To zależy jakie masz oczekiwania, jeśli będzie to twój pierwszy czytnik, to na pewno będzie najlepszym jaki do tej pory miałeś.
Osobiście raczej negatywnie oceniam mój pierwszy czytnik - Prestigio PER5162. Pierwszy zgryz to było mocowanie si ę z pokrywą, by włożyć baterię. Czytnik owszem obsługiwał sporo formatów, ale żadnego dobrze, miał słownik, ale nie dało się z niego korzystać w czasie czytania.. Miał reflow PDF, ale łapał przy tym zwisy i działał dość wolno. Czytnik miał też tts, obsługę dźwięku a nawet radio fm..., ale jak kupiłem niespełna rok później Kindle Classic, który nie miał tyle funkcjonalności, ale okazał się wyrażnie lepszy i stabilniejszy w działaniu niż cypryjsko-chiński wynalazek.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


07 gru 2014 13:48:05
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: PocketBook Basic Touch vs Prestigio MultiReader Supreme
Jak oglądam Prestigio w sklepach, to jakoś nie mogę się do nich przekonać. Mnie osobiście w PocketBooku bardziej niż Dropbox przydaje się Send-to-PocketBook (wysyłka mailem). Ale chyba koniec końców na jedno wychodzi.
Gdybym miał wybierać między jednym a drugim, to stawiambym na PB. Działa sprawnie, mam go od ponad miesiąca, dwa razy była już aktualizacja oprogramowania. Dwa, może trzy razy się zrestartował. Porządnie wykonany, klawisze pod ekranem działają dobrze. Jeśli mi do nich daleko, to korzystam z dotykowego ekranu do zmiany stron.
Jedyny mankament jaki w nim widzę, to trochę ciemny ekran. Szczególnie przy białej ramce to się rzuca w oczy. Ale jak poszedłem do sklepu i porównałem z Onyksami, to już tego tak nie widzę :)

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


07 gru 2014 14:33:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 22 lis 2014 3:06:16
Posty: 8
Post Re: PocketBook Basic Touch vs Prestigio MultiReader Supreme
Mam Prestigio Supreme, kupiłem po awarii Kindla. Będę przeklinał ten dzień do końca życia ;)

Przede wszystkim czytnik działa bardzo wolno, pliki wczytują się na oko ze 2 razy dłużej niż w Kindle 3. Strony przełączają się także wyraźnie dłużej, co irytuje o wiele bardziej. Czytam jakiś emocjonujący fragment i czekam chwilę aż mi się strona przerzuci. Podświetlenie ekranu też działa średnio, jest bardzo nierówne. Kiedy włączę podświetlenie w całkowitej ciemności widzę różową poświatę na ekranie. Nie da się wejść do opcji ustawienia teksu bez użycia ekranu dotykowego co dla mnie też jest wadą. Jedna z czcionek nie ma znaków polskich. Czytnik w 3 dni zawiesił mi się kilka (5-10) razy, to więcej niż poprzedni przez ponad 2 lata. Gdyby nie to zresztą to sprzedałbym go od razu ze stratą. Tak to najpierw wymieniłem jednego w sklepie, następny okazał się być jeszcze gorszy. Jutro odsyłam na gwarancje.

Zdecydowanie odradzam, ja kupiłem swój za 265,- PLN więc wielkiego wyboru w tej cenie nie miałem, a i tak żałuję. Aha bateria nie będzie trzymać nawet połowy tego co pisze producent, a oprogramowania które niby to poprawia nie da się zainstalować.


08 gru 2014 1:12:53
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: PocketBook Basic Touch vs Prestigio MultiReader Supreme
Prestigio Supreme - zapomnij
PocektBook 624 Basic Touch - OK
Pomyśl nad Onyx Boox C65 Storia ;) (aktualnie do kupienia za ok. 280-290 zł) Są przyciski boczne. Dropbox i inne chmury śmigają aż miło, a inne aplikacje, jeśli będziesz potrzebować, to zainstalujesz, wymagana tylko zgodność z Androidem 2.3 - polecam.

_________________
W Obrazek też ;)


08 gru 2014 17:28:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: PocketBook Basic Touch vs Prestigio MultiReader Supreme
Cenowo do Prestigio Supreme zbliżony jest Icarus New Illumina, który ma dotykowy ekran i boczne przyciski doz zmiany stron.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


08 gru 2014 19:20:27
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: PocketBook Basic Touch vs Prestigio MultiReader Supreme
Hmm, wydaje mi się, że Icarus New Illumina to kwestia ponad 400 zł a ten Prestigio to poniżej 300.


08 gru 2014 21:43:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2014 12:44:53
Posty: 3
eCzytnik: FSC Loox 720
Post Re: PocketBook Basic Touch vs Prestigio MultiReader Supreme
Ok, dziękuję wam za opinie, Prestigo odchodzi w niepamięć.

Co do Storii, to znalazłem że tam siedzi cool reader.
Na telefonie widzę, że można rekonfigurować przyciski zatem zakładam że będzie można skonfigurować oba boczne przyciski, tak aby wyświetlały następną stronę?


08 gru 2014 22:52:50
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: PocketBook Basic Touch vs Prestigio MultiReader Supreme
Jest w Storii w systemie CoolReader, jednak regulację funkcji klawiszy ma obciętą tylko do ustawiania działania klawisza "back".
Gdyby chciało się zmienić tego wbudowanego, na najnowszą wersję od autora, trzeba najpierw zrobić w czytniku root - potrzebny do odinstalowania aplikacji systemowej.

Patrzyłem w AlReaderze, który ma bogatą "klawiszologię", ale on też nie ma na liście przypisania klawiszy "prev" i "next" - więc z redefiniowania przycisków raczej nici, chyba że wyedytuje się systemowy config klawiszy (też potrzebny root).

_________________
W Obrazek też ;)


08 gru 2014 23:18:48
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: PocketBook Basic Touch vs Prestigio MultiReader Supreme
Powiem jedno, to że nie ma w necie ani jednego testu nowych modeli Prestigio świadczy samo za siebie.

(Anegdota: dostałem swego czasu propozycję reklamowania Prestigio na ŚCz. Zaproponowałem test, ale tym firma nie była zainteresowana).

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


09 gru 2014 1:23:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 07 gru 2014 12:44:53
Posty: 3
eCzytnik: FSC Loox 720
Post Re: PocketBook Basic Touch vs Prestigio MultiReader Supreme
Jeszcze raz dziękuję Wam za informacje, zamówiłem PocketBook 624 Basic Touch ze względu na możliwość obsługiwania jedną ręką bez zmiany uchwytu.


10 gru 2014 18:43:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: PocketBook Basic Touch vs Prestigio MultiReader Supreme
Używając przy dobrym oświetleniu powinien spełniać poukładane nadzieje :)

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


10 gru 2014 19:13:27
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: