Teraz jest 28 mar 2024 11:14:13




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Najlepszy czytnik bez opcji podświetlenia 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2014 19:25:17
Posty: 8
Post Najlepszy czytnik bez opcji podświetlenia
Witam. Jestem nowym użytkownikiem forum i mam zamiar zaopatrzyć się w pierwszy czytnik e-booków. Na początku byłem raczej pewny, że wybór padnie na podstawowy model ze stajni Amazon, ale po większym rozeznaniu na rynku mój wybór się rozszerzył. Wiele przeczytałem (zarówno na tym forum jak i na innych stronach internetowych) oraz obejrzałem parę video-testów Onyx Boox C65 Storia i Pocketbook 624 Basic Touch, i powiem szczerze, że na razie zastanawiam się nad wyborem spośród tych dwóch modeli. Ciekawy jestem natomiast porównania tych dwóch modeli, np. z nowym, dotykowym Amazonem Classic? Jako, że jestem na razie tylko "czytnikowym" żółtodziobem i teoretykiem :), może doświadczeni użytkownicy e-readerów polecą jakieś inne modele, w podobnym przedziale cenowym (max. do 400 zł) i z podobnymi parametrami? Podświetlenie, owszem byłoby fajną opcją, ale na chwilę obecną nie dysponuję budżetem, który pozwoliłby mi kupić taki czytnik. Fajnie też byłoby, gdyby użytkownicy ww. modeli napisali, np. przy jakim świetle (wyłączając dzienne) najlepiej czyta się na tych czytnikach - lepsza lampka czy górne światło? Aha, jeszcze jedna sprawa, będę sporo czytał w języku angielskim, więc jestem ciekaw, który z czytników: Onyx Storia, Pocketbook 624 Basic Touch, Amazon Classic Touch, czy może jakiś inny - wywiązuje się najlepiej z tego zadania? Będę wdzięczny za odpowiedzi.


25 paź 2014 20:08:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2014 19:25:17
Posty: 8
Post Re: Najlepszy czytnik bez opcji podświetlenia
Jeśli chodzi o Paperwhite, to wiem, że zachwyty nad nim nie są przesadzone. Niestety 400 zł to już totalny max, jeśli chodzi o czytnik. Gdyby to było tak 300-350 zł, to byłbym bardzo happy. Spodobał mi się model Kindle Touch :) - starsza wersja (srebrna) z audio. Akurat o tym modelu niewiele czytałem, i mimo że jest trochę starszy, po opiniach jego użytkowników, którzy nadal go używają, wydaje się bardzo udanym modelem. Ostatnio, oprócz samego czytania, bardzo wkręciłem się w audiobooki :mrgreen: i możliwość słuchania ich na czytniku byłaby strzałem w dziesiątkę. Tylko teraz nie wiem, czy kupować go w sklepie Amazon, czy może ktoś sprzedaje jeszcze ten model?


27 paź 2014 21:57:24
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Najlepszy czytnik bez opcji podświetlenia
Kindle Touch przestał być sprzedawany na początkuk 2013 więc jeśli już to raczej z drugiej ręki. Ale na słuchanie audiobooków bym się nie nastawiał - opisywałem to w teście: http://swiatczytnikow.pl/recenzja-kindl ... -internet/

Generalnie - jeśli masz audiobooki z audible.com, obsługa jest dość wygodna - wszystkie inne są traktowane jak zwykłe mp3 i obsługuje się je dość średnio.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


28 paź 2014 14:22:38
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 25 paź 2014 19:25:17
Posty: 8
Post Re: Najlepszy czytnik bez opcji podświetlenia
Odpuściłem sobie jednak tego starego Touch z 2011. Waham się pomiędzy PB Basic 2 (614) i nowym podstawowym czytnikiem Amazona. Światełko nie jest dla mnie jakimś mega priorytetem. Za Kindlem przemawia dla mnie głównie dobry słownik, vocabulary builder i bardzo ładny, wyrazisty ekran. W testach na YT (przeprowadzanych przez gości z Goodereader.com) widać, że nowy Kindle nieźle radzi sobie z dużymi pdf-ami. PB 614, chociaż nie ma dotyku, w testach wypada całkiem całkiem - jest szybki i solidnie skonstruowany. I na pewno byłby tańszy niż All New Touch :) .


28 paź 2014 15:09:18
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Najlepszy czytnik bez opcji podświetlenia
Najnowszego Kindla nie miałem w ręku, ale porównując Pocketbooka i Onyx Boox C65, ten drugi jest szybszy w działaniu i elastyczniejszy.
Storia (C65 bez doświetlenia) ma Androida i można doinstalować aplikacje do czytania jak i słownikowe zgodne z wersją 2.3.1 tego systemu. Niedawno była dostępna w Agito za 300 zł, ale podnieśli już cenę do 349 zł, tylko na Allegro jeszcze oferują za 335 zł z darmową dostawą.

_________________
W Obrazek też ;)


29 paź 2014 21:54:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 cze 2011 18:10:42
Posty: 176
eCzytnik: NOOK Simple Touch™
Post Re: Najlepszy czytnik bez opcji podświetlenia
Nook?


08 lis 2014 18:20:29
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Odp: Najlepszy czytnik bez opcji podświetlenia
Widzę, że się zastanawiasz nad Pocketbook 614w (basic 2).

Osobiście jestem właścicielem takiego urządzenia od ok 3-4 m-cy i troche się na nim zawiodłem.

Zalety:
- bardzo szybko się uruchamia
- bardzo dobry ekran
- bardzo szybko przewija strony
- bardzo mały i lekki
- solidnie wykonany
- brak dotyku (nie cierpie obpalcowanych ekranów)

Wady:
- błędny tryb "reflow" przy czytaniu pdf. (Nie na wszystkich plikach)
- ja mam problem z e-pubami ale chyba to już częściowo rozwiązałem. (Też nie na wszystkich plikach)
- stosunkowo krótko trzyma bateria (ok 2 tygodni)
- co kilka minut następuje samoistne odświeżenie ekranu nawet jak nie czytasz

Wczesniej posiadałem Onyxa.
Niestety po 18 miesiącach samoistnie pękł w nocy ekran (podłączyłem wieczorem pod ładowarkę a rano był już pęknięty od wewnątrz). Za naprawę serwis Onyxa zażądał 299zł.

Z porównania z onyxem na plus PB614w jest prędkość i jakość ekranu.
Na minus błędny tryb "reflow" i problemy z epub.

Co do kindla to się nie wypowiem bo nie używałem na tyle długo aby wyrobić sobie o nim opinie. Bawiłem się nim trochę i książki w mobi czytał pięknie natomiast pdf ... lepiej nie mówić.

Pozdrawiam.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


24 lis 2014 21:26:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Odp: Najlepszy czytnik bez opcji podświetlenia
kriss.kg napisał(a):
- błędny tryb "reflow" przy czytaniu pdf. (Nie na wszystkich plikach)


Mógłbyś coś więcej o tym napisać?

kriss.kg napisał(a):
- co kilka minut następuje samoistne odświeżenie ekranu nawet jak nie czytasz



A czy masz załączony zegar w stopce podczas czytania książki?

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


24 lis 2014 23:25:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Odp: Najlepszy czytnik bez opcji podświetlenia
Cyfranek napisał(a):
kriss.kg napisał(a):
- błędny tryb "reflow" przy czytaniu pdf. (Nie na wszystkich plikach)


Mógłbyś coś więcej o tym napisać?

kriss.kg napisał(a):
- co kilka minut następuje samoistne odświeżenie ekranu nawet jak nie czytasz



A czy masz załączony zegar w stopce podczas czytania książki?


Odp. 1.

Co do błędnego "reflow" w pdf zerknij do tematu:

pocketbook-f169/pocketbook-614-problem-z-trybem-reflow-t14737.html

Odp. 2

Tak mam włączony zegar.
Myślisz, że to dlatego? We wcześniejszym moim Onyxie nie miało to wpływu. Zegar się odświeżał dopiero przy zmianie strony.

Pozdrawiam.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


25 lis 2014 11:21:07
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 mar 2014 2:17:52
Posty: 540
eCzytnik: PB Mini, czasem InkBook
Post Re: Odp: Najlepszy czytnik bez opcji podświetlenia
kriss.kg napisał(a):
Tak mam włączony zegar.
Myślisz, że to dlatego? We wcześniejszym moim Onyxie nie miało to wpływu. Zegar się odświeżał dopiero przy zmianie strony.

Jak odpowiednio poczekasz i się przyjrzysz to zobaczysz że pełne odświeżenie robi się w momencie zniknięcia tego zegara. Bo znika po minucie (chyba że wcześniej zmienisz stronę).

Jeśli to przeszkadza to wyłączenie zegara powinno pomóc, choć oczywiście jest to błąd i nie widzę powodów by takie zachowanie było.


25 lis 2014 14:06:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Odp: Najlepszy czytnik bez opcji podświetlenia
Artii napisał(a):
Jak odpowiednio poczekasz i się przyjrzysz to zobaczysz że pełne odświeżenie robi się w momencie zniknięcia tego zegara. Bo znika po minucie (chyba że wcześniej zmienisz stronę).

Jeśli to przeszkadza to wyłączenie zegara powinno pomóc, choć oczywiście jest to błąd i nie widzę powodów by takie zachowanie było.


Sprawdzę po powrocie do domu.

Pozdrawiam.

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


25 lis 2014 14:21:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: