Teraz jest 28 mar 2024 17:55:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Czytnik E, Tablet? Czyli pytania od początkującego laika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 paź 2014 15:49:36
Posty: 3
Post Czytnik E, Tablet? Czyli pytania od początkującego laika
Witam
Z dwa lata temu odkryłem potęgę ebooków na tablecie, była to dla mnie rewolucja, bo będąc biednym uczniem nie stać mnie było na książki jakie chciałem, biblioteki nie oferowały dzieł których poszukiwałem, a chomik i podobne serwisy dawały mi możliwość czytania tego co lubię, dlatego z czystym serduchem przyznaje się do piracenia książek. Oczywiście kupowałem też dużo oryginalnych dzieł, tych szczególnie przeze mnie lubianych, jednak nie stać mnie było na każdą książkę.
Jakiś czas temu padł mi tablet, mam już też jakąś prace, dlatego chciałbym kupić jakiś konkretny czytnik ebook, obsługujący standardowe formaty eboczków i dobrze ogarniającego pdf'a, do tego by miał przeglądarkę(Internet, głównie dla słowników, by na przykład sprawdzić łaciński cytat, dla słowników typu SJP, Wielojęzycznych itp. najlepiej by był do tego szybki dostęp). Sprawdzałem też ceny ebooków w empiku... cóż szału nie ma, ceny są prawie takie jak za normalne książki, dla mnie to parodia, więc pewnie dalej będę dużo ''chomikował'', choć mniej niż kiedyś ;). Nie potrzeba mi żadnych pierdół typu MP3 czy inne odtwarzacze, ma być to urządzonko do czytania z dostępem do przeglądarki, konkretną pamięcią i brakiem blokad.

Czytać z urządzenia zamierzam dużo (3,4 godziny dziennie) dlatego raczej tablet odpada (ze względu na ekranik LCD) w grę więc, wchodzi tylko czytnik z 10 calowym ekranem.
Na urządzenie zamierzam wydać ok 1000 zł. Pytanie, co w tej cenie wybrać wybrać?
hmm może Onyx T68 http://www.komputronik.pl/product/23654 ... _Lynx.html Genialnie że czytniki korzystają z androida, opcja wydaje się kusząca.


05 paź 2014 17:06:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Czytnik E, Tablet? Czyli pytania od początkującego laika
T68 to istotnie 6,8 cala, ale problemem w nim nie jest system (Android 4.0.4) tylko trafiające się egzemplarze z problemami (zwichrowany dotyk, nierówne doświetlenie ekranu, niestykające klawisze). Kupując trzeba dokładnie "obmacać" albo przy zakupie internetowym w razie "w" skorzystać z prawa zwrotu. System jest ok, jest dostęp do sklepu Google, reaguje szybko, jest sporo aplikacji rozszerzających jego możliwości.

Większym, czyli 9,7 cala, ale i droższym (trzeba dać 1300 zł) jest Onyx Boox M96 Universe - też z tym samym systemem co T68.

Android w czytnikach Onyxa jest dobrze zoptymalizowany do sprzętu, na Androidzie (zamkniętym) pracują też Nook, Kobo, Tolino i inne...

_________________
W Obrazek też ;)


06 paź 2014 22:42:17
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 05 paź 2014 15:49:36
Posty: 3
Post Re: Czytnik E, Tablet? Czyli pytania od początkującego laika
athame napisał(a):
Co do T68 to jest już na forum odpowiedni wątek, w którym użytkownicy opisują swoje wrażenia (najczęściej negatywne). Poza tym to czytnik 6,8" (nie 10"). Internet do słowników nie jest potrzebny. Przy twoich wymaganiach to zdecydowanie tablet jest lepszym wyborem.

PS. Android w czytnikach ma niewiele wspólnego z tym w tabletach. Dla mnie to że czytnik jest z Androidem, to dyskwalifikująca wada.


Hmm a czemu? Tablet ma dużo niepotrzebnych pierdół, mi chodzi głównie o czytanie ebooków


07 paź 2014 14:09:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 paź 2014 15:49:36
Posty: 3
Post Re: Czytnik E, Tablet? Czyli pytania od początkującego laika
airs napisał(a):
T68 to istotnie 6,8 cala, ale problemem w nim nie jest system (Android 4.0.4) tylko trafiające się egzemplarze z problemami (zwichrowany dotyk, nierówne doświetlenie ekranu, niestykające klawisze). Kupując trzeba dokładnie "obmacać" albo przy zakupie internetowym w razie "w" skorzystać z prawa zwrotu. System jest ok, jest dostęp do sklepu Google, reaguje szybko, jest sporo aplikacji rozszerzających jego możliwości.

Większym, czyli 9,7 cala, ale i droższym (trzeba dać 1300 zł) jest Onyx Boox M96 Universe - też z tym samym systemem co T68.

Android w czytnikach Onyxa jest dobrze zoptymalizowany do sprzętu, na Androidzie (zamkniętym) pracują też Nook, Kobo, Tolino i inne...


Onyx Boox M96 Universe prezentuję się kusząco, muszę zasięgnąć paru informacji o nim.


07 paź 2014 14:11:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron