Teraz jest 28 mar 2024 15:39:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Paperwhite II, Pocketbooka 623, czy może jednak coś tańszego 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2014 23:36:02
Posty: 3
Post Paperwhite II, Pocketbooka 623, czy może jednak coś tańszego
Witam, przeczytałem masę tematów jednak żaden nie pomógł mi z wyborem.
Mianowicie chcę kupić swój pierwszy czytnik. Zależy mi na podświetlaniu i jak najlepszej jakości ekranu, i w zasadzie tylko na tym. No i żeby czytnik odczytywał polskie znaki :D
I właśnie tu rodzi się moje pytanie: czy potrzebuję do tego Kindla pw II, Pocketbooka 623 czy innych czytników za 500+zł? Czy istnieje może jakiś tańszy zamiennik, nie posiadający tylu funkcji ale jednak z bardzo dobrą jakością ekranu i "naturalnym" podświetlaniem? Nie mówię tu o zamienniku za 450, czy nawet 400 zł bo już wolę dorzucić tę 100 i mieć coś pewnego, ale o jakimś czytniku za około 300 zł.

I jeżeli ten Kindle, to czy nie strach kupować go na allegro za powiedzmy 490 zł bez reklam?


06 paź 2014 23:45:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Paperwhite II, Pocketbooka 623, czy może jednak coś tańs
Jeśli zależy Ci na podświetleniu i jakości ekranu to Kindle Paperwhite II będzie najlepszym wyborem.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


07 paź 2014 17:50:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2014 23:36:02
Posty: 3
Post Re: Paperwhite II, Pocketbooka 623, czy może jednak coś tańs
Koleś ma same pozytywne komentarze więc raczej mnie w bambuko nie zrobi :P Razem z pokrowcem to będzie ok 520 zł. Czyli nie ma nic w miarę ok za około 300 zł?


07 paź 2014 19:03:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Paperwhite II, Pocketbooka 623, czy może jednak coś tańs
W cenie do 300 PLN i jakości niewiele ustępującej Paperwhite ja osobiście mogę spokojnie polecić Tolino Shine. Ale u nas raczej niedostępne. Trzeba by z ebay.de na przykład upolować.

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


07 paź 2014 22:47:19
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 wrz 2014 11:23:28
Posty: 39
Lokalizacja: Oświęcim
eCzytnik: Kindle 7 Touch
Post Re: Paperwhite II, Pocketbooka 623, czy może jednak coś tańs
athame napisał(a):
Warto jeszcze dodać, że przy Shine potrzebna znajomość niemieckiego. Jest to jedyny(!) język w menu. Poza tym Shine, a PW2 to jednak trochę dzieli.

Nieprawda. Jest angielski, pojawia się w aktualizacjach oprogramowania w wersjach powyżej 1.4.5 - http://cyfranek.booklikes.com/post/975418/tolino-shine-recenzja-czytnika-ksiazek-elektronicznych-z-ekranem-hd-6-recenzja-czesc-ii

_________________
In omnibus requiem quaesivi, et nusquam inveni in angulo cum libro


08 paź 2014 9:16:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Paperwhite II, Pocketbooka 623, czy może jednak coś tańs
athame napisał(a):
Ooo... rzeczywiście. Przeoczyłem to, bo czytnik odstawał już jakościowo od PW2 czy Tolino Vision. To jednak model dwie generacje wstecz i do tego ściśle ukierunkowany na czytelnika niemieckojęzycznego. W porównaniu z tym to Kindle są całkowicie otwarte. Osobiście doceniam czytniki wydane pod marką Tolino na równi z tymi co wydaje Amazon i Kobo, jednak nie będę polecał czytników sprzed paru lat. Niższa cena nie bierze się z łaskawości producenta.


Oczywiście Shine odstaje od PW2. Zgadzam się w 100%. Odstaje jakością ale i ceną (w okolicach 60-70 EUR na rynku wtórnym). Jednak po miesiącu używania jestem przekonany, że bym go nie zamienił na współczesne, najnowsze modele paru innych firm kosztujące po 500 PLN (oczywiście nie myślę tu o Kobo czy Kindle).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


08 paź 2014 17:54:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 06 paź 2014 23:36:02
Posty: 3
Post Re: Paperwhite II, Pocketbooka 623, czy może jednak coś tańs
Nie mam nic do popularnych produktów o ile są dobre ;P Czyli chyba jednak zdecyduję się na Paperwhite`a. Tylko 500 zł to masa kasy :/


08 paź 2014 21:22:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 lis 2012 15:58:33
Posty: 160
eCzytnik: Kindle Classic, Pocketbook 623
Post Re: Paperwhite II, Pocketbooka 623, czy może jednak coś tańs
athame napisał(a):
Napisz może jeszcze inaczej.
PW 2 ma wszystko co powinien mieć uniwersalny czytnik e-book'ów. To że skupia się na formacie MOBI i pokrewnych stanowi o jego zalecie, bo dzięki temu obsługuje go bardzo dobrze, w przeciwieństwie do innych czytników, które nawet w swoim podstawowym formacie kuleją.

Trochę odleciałeś.


16 paź 2014 10:47:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron