Teraz jest 28 mar 2024 11:04:10




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
czytnik obsługujący chińskie znaki i dobre słowniki 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2014 15:00:53
Posty: 4
Post czytnik obsługujący chińskie znaki i dobre słowniki
Zasadniczo nie wiem czego wymagam od czytnika, bo nigdy żadnego w ręku nie miałem. Chciałbym kupić coś taniego na próbę, może kiedyś zmienię na lepszy. Służyć ma do czytania - przy czym czytanie głównie jako nauka w dwóch językach, angielski i chiński (może niemiecki). Z tego względu bardzo istotne jest dla mnie, żeby bezproblemowo obsługiwał chińskie (uproszczone) znaki i żeby dobrze, skutecznie, wygodnie działały słowniki. Nie wiem kompletnie jak to działa na czytniku więc bardziej szczegółowych wymagań nie mam - wiem jak używam słowników na komputerze - po najechaniu kursorem na chiński znak pojawia mi się chmurka (nawet nie muszę klikać).
Jeżeli chodzi o same słowniki to fajnie by było gdyby była możliwość podpinania różnych fachowych słowników np. Cambridge.
Inne funkcję raczej mi nie są potrzebne (takie jak wysyłanie maili, przeglądanie netu itp) bo na co dzień i tak używam telefonu 5,4 cala.


29 wrz 2014 15:23:10
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 wrz 2014 15:00:53
Posty: 4
Post Re: czytnik obsługujący chińskie znaki i dobre słowniki
Idąc za Twoją radą, że może być każdy dowolny inny czytnik kupiłem jeden, myślałem, że całkiem dobry. Leży przede mną Kobo Glo i...nie spełnia on tych, jak to nazwałeś, skromnych wymagań. Nie wiem, może tak to działa w każdym innym czytniku, choć nie sądzę. Nie jestem w stanie tak po prostu dodać nowego słownika, tylko muszę podmienić z innym istniejącym, ale to nie zmienia jego nazwy więc musze pamiętać że EN-PL nazywa się tak na prawdę ES-EN, jak wrzucę ich kilka to się robi burdel. Mało tego, to Kobo decyduje z którego słownika domyślnie korzysta, ja nie mam na to wpływu, więc za każdym razem muszę wybierać z ktorego słownika chcę definicję, a jak odinstaluje mu wszystkie inne oprócz EN-PL (czyli ES-PL) to i tak mi powie, że sorry, ale nie masz słownika EN.

Jeżeli to jest wg ciebie "dobre, skuteczne, działanie słowników" to boję się co bym miał, gdybym napisał, że słowniki nie są mocno istotne.
Jednym słowem totalna porażka, produkt się nie nadaje do użycia w takiej formie.


01 paź 2014 17:24:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron