Teraz jest 16 kwi 2024 10:09:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Budżetowy piewszy egzemplarz. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 02 wrz 2014 20:41:10
Posty: 4
Post Budżetowy piewszy egzemplarz.
Witam, ostatnimi czasy noszę się z zamiarem zakupu pierwszego czytnika ebooków. Do tej pory książki czytałem na laptopie lub tablecie Samsung Galaxy Tab 2 7.0. Przyznam, że czyta się całkiem nieźle ale faktem jest, że oczy się męczą. Interesuje mnie sprzęt z najlepszym możliwym wyświetlaczem dla tego typu urządzeń (Pearl?) w niskiej cenie. Nie potrzebuję wodotrysków - nie będę słuchał muzyki/audiobooków czy oglądał filmów na tym urządzeniu. Dotyczy to również przeglądania sieci. Ma być 6 calowy, nie musi czytać PDFów - jest masę książek w formacie epub/mobi. Ekran dotykowy również nie jest wymagany.

Na razie po głowie chodzi mi sławny Kindle 5 Classic ale przyznam, że jestem zagubiony ilością i wyborem tych urządzeń i niekoniecznie zależy mi na tej marce (wyczuwam coś w stylu Apple). Może jest jakieś podstawowe urządzenie, które spełni moje niewygórowane wymagania i znajdzie się coś tańszego, a bardziej dostępnego u nas ? W grę wchodzi jedynie sprzęt nowy, do 300zł.

Myślałem też o Nook Simple Touch - tani (200zł nowy), posiada podobno dobry wyświetlacz...

Dzięki z góry za wszelkie podpowiedzi.


03 wrz 2014 6:37:07
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Budżetowy piewszy egzemplarz.
Dobry wybór - w tej cenie i przy tych warunkach 6 calowy czytnik to Kindle Classic (tylko mobi), Nook Simple Touch i ew. Trekstor Pyrus 1/2 (wśród nich jedyny z polskim interfejsem).

_________________
W Obrazek też ;)


03 wrz 2014 9:13:41
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2632
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Budżetowy piewszy egzemplarz.
Kindle nie ma nic z Apple. To po prostu bardzo dobre czytniki sprzedawane zapewne na granicy opłacalności. Z przedstawionych powyżej modeli za Kindle przemawia sprawnie realizowana gwarancja poprzez amazon.com, za TrekStorem polskie menu (TrekStor nie ma Pearla - recenzja tutaj: http://cyfranek.booklikes.com/post/1220 ... y-tygodnie).

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


03 wrz 2014 9:34:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 wrz 2014 12:03:13
Posty: 11
eCzytnik: Kamień
Post Re: Budżetowy piewszy egzemplarz.
Podłączam się do tematu!
Szukam do 300 PLN (moze byc uzywany).
Najbardziej zależy mi na jakości czytania (!). Audio, wifi i inne szmery-bajery niepotrzebne, a nawet lepiej, gdyby ich nie było (mniej rzeczy może się zepsuć, za mniej trzeba płacić :)).

Rozważam w tej kolejności:
Pocketbook 614
Kindle 5
Nook Simple Touch

Co myślicie? Będzie to mój pierwszy czytnik, jestem zielony w temacie.


03 wrz 2014 12:11:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 wrz 2014 20:41:10
Posty: 4
Post Re: Budżetowy piewszy egzemplarz.
Dzięki za opinie. Mówiąc o podobieństwie do Apple miałem na myśli ciągłe wychwalanie tych urządzeń pod względem jakości itp. Dodatkowo ciężki dostęp - brak oficjalnego sklepu w PL. Trekstor odpada ze względu na wyświetlacz. Jeżeli ktoś ma jeszcze jakieś propozycję to bardzo proszę się nie krępować. Chciałbym jutro zamówić czytnik - ma to być prezent, który sam sobie wybieram - stąd pytanie :)


W tym przedziale cenowym zostają mi tylko te dwa.
Ostatnie pytanie - czy warto dokładać 100zł do Kindla Classic, czy do podstawowego, komfortowego czytania wystarczy ten Nook Simple Touch za 200zł ?


03 wrz 2014 15:13:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Budżetowy piewszy egzemplarz.
Ja bym tam wolał Nooka, tym bardziej, że jak się w nim podłubie to można zrobić "prawie tablet z e-inkiem" ;)

_________________
W Obrazek też ;)


03 wrz 2014 18:57:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 02 wrz 2014 20:41:10
Posty: 4
Post Re: Budżetowy piewszy egzemplarz.
No tak, z tym, że jak już pisałem urządzenie ma być wykorzystywane tylko do czytania książek. Tablet, Smartfon i Laptop już mam. Chodzi mi tylko o jakość i trwałość urządzeń. Chyba idę w stronę Kindla choć epubów jest chyba więcej dostępnych niż książek w formacie mobi.


03 wrz 2014 19:24:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 maja 2014 9:52:57
Posty: 55
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Nook 1st, Nook ST Glowlight
Post Re: Budżetowy piewszy egzemplarz.
Nooki są solidnie wykonane. O to nie ma obawy. A co do rootowania i robienia zeń "prawie tabletu" - głównie chodzi o możliwość wgrania dodatkowych programów do czytania, np. Alreadera. Wtedy można czytać mobi, epub, rtf, doc, docx, txt, djvu i masę innych formatów.

Nie jestem pewien, na czym Ci najbardziej zależy, ale:

- Nook ST ma prawie dwa razy większą baterię, czyli dłuższy czas działania na jednym ładowaniu
- Nook ST ma czytnik kart pamięci, Kindle 5 Classic - nie.

- Kindle ma obracanie ekranu w standardzie, Nook też, ale dopiero po rootowaniu
- Kindle jest lepiej zgrany z chmurą Amazona


03 wrz 2014 21:22:28
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 wrz 2014 20:41:10
Posty: 4
Post Re: Budżetowy piewszy egzemplarz.
A jeżeli chodzi o jakość wyświetlacza ? To będzie ten sam typ czy jednak różnica jakaś jednak jest ? Bo jeżeli nie to... po co przepłacać. :)


03 wrz 2014 21:29:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron