Teraz jest 28 mar 2024 15:30:17




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Czytnik do RSSów, artykułów 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 maja 2014 8:55:05
Posty: 1
eCzytnik: -
Post Czytnik do RSSów, artykułów
Witam,

Planuje zakup czytnika do 600zł. Głównie przeznaczenia:
1. Czytanie RSSów - w tej chwili mam sporo kanałów w feedly, jednak czytanie z kompa dłuższych blogów staje się męczące
2. Dłuższe artykuły ze stron internetowych - powiedzmy przeglądam jakiś portal, jest ciekawy ale długi artykuł, dobrze by było wysłać go na czytnik i tam spokojnie sobie poczytać
3. (Opcjonalnie) Jako takie wsparcie dla pdfów (raczej artykuły z pełnym tekstem, nie skany)

Obecnie zastanawiam się nad Kindle Paperwhite 2 i PocketBook 626 TOUCH LUX 2.
PocketBook ma czytnik RSS jednak z tego co czytałem jest on mocno ograniczony.
Kindle posiada "Send to Kindle" (wtyczka do przeglądarki), ktoś tego używa? Spełniłoby to moje wymagania? Powiedzmy że brak synchronizacji RSS mogę przeboleć...

Czy może jednak lepiej tablet?


27 maja 2014 14:05:47
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czytnik do RSSów, artykułów
Kwestia tablet czy czytnik zależy od treści w RSSach. Jeśli są tam często filmy z youtube'a, to raczej wyboru nie masz. Jeśli tekst, to czytnik będzie lepszy.
Idealnym rozwiązaniem byłoby czytanie gazetek generowanych i rozsyłanych przez eGazeciarza, tylko że jakiś czas temu poważnie zaniemógł...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 maja 2014 15:18:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2014 13:34:31
Posty: 12
eCzytnik: Nook STwG
Post Re: Czytnik do RSSów, artykułów
slake84 napisał(a):
Witam,

Planuje zakup czytnika do 600zł. Głównie przeznaczenia:
1. Czytanie RSSów - w tej chwili mam sporo kanałów w feedly, jednak czytanie z kompa dłuższych blogów staje się męczące
2. Dłuższe artykuły ze stron internetowych - powiedzmy przeglądam jakiś portal, jest ciekawy ale długi artykuł, dobrze by było wysłać go na czytnik i tam spokojnie sobie poczytać
3. (Opcjonalnie) Jako takie wsparcie dla pdfów (raczej artykuły z pełnym tekstem, nie skany)

Czy może jednak lepiej tablet?


To moze ze swojej strony dodam, że ja szukałem czytnika/tabletu na którym mogłbym czytac książki oraz... własnie długie artykuły. Trafiła się okazja nabyć Nook Simple Touch with Glowlight (za 60zl .. z podswietleniem - to sobie przetestowałem czy czytnik się sprawdzi), zrootowałem i spełnia założenia w 100% ;)

A obsługa rss czy art. działa u mnie w taki sposób:
- przegladam feedly albo na kompie (przegladarka) albo na telefonie (aplikacja) - te ciekawsze odkładam do Pocketa.
w feedly nie czytam, tylko przeglądam nagłowki + krótki opis, to nie widzę sensu instalowania go na czytniku (choć jest taka możliwość)
- czytnik podłączam po wifi, aktualizuję, rozłączam.
- czytam na czytniku ;))

Co do pdf niby działa, ale jakoś specjalnie pdfów nigdy nie używałem, to specjalnie uwag nie mam.


27 maja 2014 16:01:25
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Czytnik do RSSów, artykułów
Zapomniałem wspomnieć, że są też czytniki z androidem. Na onyksach ktoś nawet instalował aplikacje do rss i chyba nie było to najgorsze rozwiązanie.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 maja 2014 22:42:26
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron