Teraz jest 28 mar 2024 18:22:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Czytnik - cena nie gra roli 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lis 2013 0:58:46
Posty: 9
Post Czytnik - cena nie gra roli
Witam, chcę sobie kupić nowy czytnik e-booków na którym mógłbym czytać Polskie wersje książek, nie zależy mi na cenie - problem z wyborem mam jeden - przebywam w Anglii i nie wiem czy tu kupiony ewentualny czytnik będzie miał polskie znaki, proszę o jakąś odpowiedź.
Proszę o konkretny typ który warto kupić.


10 lis 2013 1:03:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 04 cze 2011 10:52:37
Posty: 2629
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Kindle PocketBook Kobo Tolino
Post Re: Czytnik - cena nie gra roli
Nie do końca wiem, jakie czytniki są dostępne na Wyspach, ale na pewno Kobo i Kindle. Obydwie marki czytników nie mają problemów z polskimi znakami podczas czytania książek. Kobo zapewne możesz przetestować w WH Smith, dają chyba nawet upust 5 GBP za aktywację czytnika na miejscu w księgarni. Kindle może w jakiś większych sklepach z elektroniką?
Zarówno do Kindle (pliki w formacie MOBI) jak i Kobo (pliki w formacie EPUB, ew. tez w MOBI) można wgrywać książki zakupione w polskich księgarniach. Na Kindle można od razu wysyłać na przypisany czytnikowi adres pocztowy (nie wszystkie polskie księgarnie mają taką usługę), na Kobo poprzez swoje konto dropbox lub getpocket (nie wszystkie księgarnie mają taką dropboksową usługę, getpocket działa na razie chyba tylko na najnowszym Kobo Aura). Obydwa typy czytników oczywiście można też zasilić książkami po podłączeniu kablem do komputera (przydatny program calibre) , do Kobo można też użyć karty microSD. W razie kłopotów, do Kobo można też wgrać własną czcionkę.
Aaaa, no i Nook jeszcze! Chyba TrekStor...

_________________
Pozdrawiam
Cyfranek
http://cyfranek.booklikes.com | https://www.facebook.com/cyfranekblog


10 lis 2013 10:21:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lis 2013 0:58:46
Posty: 9
Post Re: Czytnik - cena nie gra roli
Dobra, wybrałem wstępnie dwa czytniki - Kobo Aura HD oraz Kindle PaperWhite 2 i nie wiem który wybrać - głównie zależy mi na PDF-ach prawdę mówiąc mam sporo tekstów itd. w tym formacie i nie chce mi się (no i czasu brak...) zmieniać formatów itd. większość z tych książek i tekstów ma po maksimum kilka zdjęć i żadnych (albo bardzo niewiele) tabelek itp.
Który byście mi polecili z tych dwóch?


14 lis 2013 21:38:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 maja 2011 13:36:02
Posty: 393
eCzytnik: PRS 950 BooxM92 Kobo: AuraHD+Aura1
Post Re: Czytnik - cena nie gra roli
W takim razie do pdfów lepszy jest Kobo. Wystarczy obejrzeć filmiki na YT ilustrujące jak Kobo radzi sobie z pdfami vs. Kindle pdf party.


14 lis 2013 23:00:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 maja 2013 9:01:48
Posty: 9
eCzytnik: Boox i62Firefly (wcześniej Boox60)
Post Re: Czytnik - cena nie gra roli
Nie wiem jak KOBO, ale do pdf Kindle sie slabo nadaje, za to Onyx Booxy bardzo dobrze


14 lis 2013 23:01:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 lis 2013 0:58:46
Posty: 9
Post Re: Czytnik - cena nie gra roli
Dobra a ten Onyx Boox to jaki? To znaczy jaki model bo po wpisaniu w e-bayu wyskoczyły mi: M92 oraz I62ML.


14 lis 2013 23:25:29
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 maja 2013 9:01:48
Posty: 9
eCzytnik: Boox i62Firefly (wcześniej Boox60)
Post Re: Czytnik - cena nie gra roli
To zależy jakie pdf i w jakich okolicznościach - M92 jest niemal 10 calowy więc może być lepszy np do artykułów wielokolumnowych, schematów itp, ale za to cięższy i nie zmieści się w kieszeni. I62ML jest mniejszy(6"), ale mimo tego porównywalną rozdzielczością("HD") i ma podświetlenie


14 lis 2013 23:30:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron