Teraz jest 29 mar 2024 12:41:22




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Czytnik do +- 500 zł. 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 mar 2013 17:15:19
Posty: 10
Post Czytnik do +- 500 zł.
Witam wszystkich ;)
A więc tj. w temacie poszukuję czytnika do +- 500 zł. Spędziłem na tym forum oraz innych stronach ostatnie 3 dni i mam totalny mętlik w głowie, dlatego też proszę o waszą pomoc w wyborze. Aktualnie czytam w większości na 4" telefonie(S. Galaxy S) i przy książce zeskanowanej do pdf powiedziałem sobie dość. Nie dam rady dłużej na tym czytać. Co do doświadczenia z e-ink- mój tata posiada Iriver Story HD. Bardzo przyjemny czytnik, ale wykluczyłem go natychmiast, gdy okazało się, że nie posiada opcji zaznaczenia fragmentu tekstu oraz notatnika (o dziwo- posiada klawiaturę!).
Aktualnie jestem w klasie maturalnej, więc eCzytnik przyda mi się na studiach, jak i przy czytaniu powieści, książek odnośnie samorozwoju itd.
Moje oczekiwania:
- czytelny ekran
- stabilne oprogramowanie (mając 30 min na poczytanie, nie chcę 15 minut kombinować co zrobić z zawieszonym urządzeniem.. )
- notatnik
- prostota działania
- możliwość zaznaczania tekstu w książce oraz jego wysyłania np. do pdf. Tak bym mógł podpiąć czytnik do komputera i wydrukować zaznaczony tekst.
Ewentualnie skopiować tekst z książki do notatnika, zapisać tą notatkę choćby w txt i wydrukować.
- Reflow
Kieruję się kryterium cena/jakość, biorąc pod uwagę, że chcę takie urządzenie posiadać przez najbliższe parę lat.
Pod uwagę biorę:
- Pocketbook 622
- Onyx A62S Evolution
- Onyx i62HD
Otwarty jestem na wszystkie inne propozycje. Kindla raczej wykluczam, ponieważ posiadam dużo pdf'ów, pobranych z chomika.
Obawiam się niestabilności onyxa. Czytałem też o ghostingu w pocketbooku i zastanawiam się, czy to prawda?
Jak jest z opcją wysyłania tekstu na komputer(opisaną w oczekiwaniach)? Jest taka możliwość w każdym z urządzeń, które podałem?
Czy w onyxie korzystanie z kilku(3?) aplikacji do czytania jest uciążliwe?
Będę czytał często. Czy to w domu, autobusie, czy też w czasie odpoczynku podczas wyprawy rowerowej.
Skłaniam się raczej ku zakupieniu ereadera bez podświetlenia, dokupując do niego lampkę.
Z góry dziękuję za pomoc w wyborze najwłaściwszego czytnika.
Chętnie też poznam indywidualne opinie użytkowników wymienionych urządzeń, względem moich oczekiwań.


10 mar 2013 0:59:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 mar 2013 17:15:19
Posty: 10
Post Re: Czytnik do +- 500 zł.
Widzę, że dużo chętnych do pomocy.

Będę się skłaniał w kierunku Pocketbooka 622. Czy można z niego w jakikolwiek sposób wyeksportować zaznaczony fragment książki?


11 mar 2013 0:22:29
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik do +- 500 zł.
Ethronic napisał(a):
Widzę, że dużo chętnych do pomocy.

Może dlatego, że temat był już wielokrotnie dyskutowany ...

PB 622 jest dobrym wyborem, chociaż jeśli bardzo Ci zależy na możliwości pracy z notatkami to popytaj jeszcze w dziale Onyx-a: z tego co wiem ich czytniki potrafią nałożyć notatki na czytaną książkę i wyeksportować to jako PDF (ale nie wiem czy dotyczy to wszystkich formatów książek i wszystkich programów do czytania).

W PB622 notatki możesz dodawać, ale są one widoczne jako osobna pozycja - jak wejdziesz w widok "spisów" to zobaczysz spis treści, zakładki i notatki. Notatka składa się z cytatu i komentarza. Nie wiem czy można to jakoś wyeksportować.

EDITED: z tego co widzę to na PB notatki są zapamiętywane jako HTML w katalogu /system/config/Active Contents, więc od biedy można to zobaczyć w normalnej przeglądarce a jeśli ktoś chce - przetworzyć to na jakieś inne formaty. Przy czym tak jak wspomniałem - jest tam po prostu zaznaczony fragment tekstu (cytat) i poniżej komentarz - nie jest to tekst książki.


11 mar 2013 10:11:33
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 mar 2013 17:15:19
Posty: 10
Post Re: Czytnik do +- 500 zł.
Był poruszany, lecz nigdy dogłębnie. Odpowiedzi w stylu ' w tym PB 622 to CHYBA jest możliwość eksportowania notatek, za to wiem, że onyx na pewno posiada taką funkcję' mnie nie satysfakcjonowały. Tak samo jest z ghostingiem. Jedni nie zauważają, inni tak, a jeszcze inni mówią, że wystarczy włączyć gdzieś w ustawieniach opcję odświeżania i efekt znika. Widzę, że posiadasz PB622- zauważasz ghosting? Jak się sprawuje, jesteś zadowolony z zakupu?

Dziękuję za odpowiedź odnośnie notatek, o to mi chodziło :)


11 mar 2013 19:30:55
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Czytnik do +- 500 zł.
Z "ghostingiem" jest tak, że da się go zaobserwować, ale mi osobiście nie przeszkadza. Najczęściej jest to widoczne gdy jakiś zaczerniony element znika z ekranu (np. elementy menu mogą zostawić po sobie "ślady"). Osobiście mam ustawiony czytnik tak, że pełne odświeżenie wyświetlacza następuje co 5 stron. Można to ustawić na częstsze odświeżanie. Tak swoją drogą to nie mam porównania z innymi czytnikami aby stwierdzić czy na nich jest lepiej czy nie, więc nie wiem czy PB jest pod tym względem "wyjątkowy", bo generalnie - "ghosting" jest specyficzny dla e-papieru jako takiego ...

Tak, jestem zadowolony z zakupu, choć wcale to nie oznacza, że nie można było PB Touch zrobić lepiej. Czytnik jest ładnie zaprojektowany, zgrabny i stosunkowo lekki. Bateria starcza na dość długo (wystarczająco aby zapomnieć kiedy się go ładowało). Obsługa dotykiem - dość naturalna i przyjemna. Oprogramowanie jest stabilne - problemy jakie napotkałem nigdy nie były bardzo istotne. Po prostu czyta się i już.

Największą wadami wg. mnie są:
* Brak kompatybilności z innymi czytnikami PB w sensie obsługi przy pomocy klawiszy, przez co aplikacje popisane dla innych czytników nie działają prawidłowo (bo trzeba je przystosować do obsługi dotykiem),
* Zamkniętość oprogramowania. Kiedyś PB zrobił krok w stronę otwarcia się na społeczność i nawet wypuścił SDK, ale nie wygląda aby to nadal wspierali (choć nie do końca jest źle - nadal da się coś-tam jeszcze dłubać)

Tak myślę, że za 500 zł w Empiku jest to bardzo doby zakup.


11 mar 2013 22:00:31
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 mar 2013 17:15:19
Posty: 10
Post Re: Czytnik do +- 500 zł.
Ostatecznie zakupiłem Pocketbooka 622. Dziękuję za pomoc :)


16 mar 2013 14:23:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: