Teraz jest 29 mar 2024 10:26:41




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Sony vs Thalia 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 22 sty 2013 18:49:13
Posty: 5
Post Sony vs Thalia
Która oferta wg Was jest lepsza? Są to urządzenia używane, menu nie-polskie mi nie przeszkadza :)

Thalia OYO za 240 zł (trzeba dokupić ładowarkę)
http://allegro.pl/ebook-reader-thalia-oyo-sipix-6-2gb-wifi-i2963174542.html

czy

SonyPRS-505 za 215zł?
http://allegro.pl/sony-prs-505-srebrny-bdb-okazja-gw12-425035-i2969499201.html

Które Waszym zdaniem urządzenie jest lepsze?
Dzięki z góry :)


23 sty 2013 7:48:47
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Sony vs Thalia
Dozbierać jeszcze 100 zł i kupić cokolwiek innego - choćby Vedię czy Trekstora, albo za 340 zł Onyxa A62 czy Pocketbooka 911.

Oyo ma najciemniejszy ekran jaki mógł chyba istnieć - a Sony PRS-505 to model z roku 2007, znany dość dobrze na tym forum: https://www.google.pl/search?q=Sony+PRS ... siazki.org - no ale kilka generacji do tyłu.

Moim zdaniem ceny są o 100 zł za wysokie. Oyo II czyli następcę OYO dało się niedawno znaleźć za 199 zł, a 215 za czytnik sprzed 5 lat to zdecydowana przesada...

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


23 sty 2013 9:51:52
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: Sony vs Thalia
499 zł za matuzalema polskich czytników Eclicto to jeszcze większa przesada.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


23 sty 2013 21:32:52
Zobacz profil WWW
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Sony vs Thalia
To już powoli egzemplarz kolekcjonerski się staje, a więc wartość rośnie :)

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


23 sty 2013 22:09:53
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2013 9:37:04
Posty: 4
eCzytnik: OyO II
Post Re: Sony vs Thalia
Witam,

OyO II mam od dwóch dni i mocno go testuję. Do samego gościa z allegro nic zlego powiedzieć nie mogę, paczkę otrzymałem dwa dni po zamówieniu w dobrze opakowanej folii bąbelkowej, ogólnie odbiór stara się. Na pudełku przyklejone dodatkowe infromacje o pierwszym ładowaniu (min. 8 h u mnie przeszło 10h by zgłosił ze jest w pełni naładowany) i ostrzeżenie o stracie w menu języka polskiego po aktualizacji. Sam sprzęt nowy, nie widać żadnych śladów używki. Do samego czytnika, naczytałem się wiele zanim zdecydowałem się go kupić. Część infomacji jest prawdziwa część trochę naciągana. Dla mnie punktem wyjścia była cena i jakość wyświetlanego obrazu, 199zł na OyO II z większą baterią i 4GB (do użytku 2,7GB, reszta jak przypuszczam zarezerwowana).

Najpierw minusy, niestety żółwik i ma to swoje konsekwencje do wykorzystywania go do innych celów niż czytanie ebooków. Każda operacja trwa, poślizg np. przy wpisywaniu tekstu do 1s, przejścia między poszczególnymi stopniami menu 1-3s, korzystanie z internetu (ma wbudowaną przeglądarkę) to istny test na cierpliwość, ogólnie można z mety zapomnieć że ma taką funkcję. WiFi tylko do internetu, nie ma możliwości załadować ebooki z kompa na czytnik (robimy to przez usb).

Same możliwości do obsługi ebooków w formie praktycznie podstawowej, poza rozmiarem czcionki i dopasowania wyświetlania (robi to moim zdaniem b. dobrze) kończą sie możliwości. Istnieje search nie mniej przy takim żólwiku lepiej od razu o tym zapomniec. Funkcja notatek, też ze względu na powolność wprowadzania tekstu raczej odpada. Można jednak korzystać z własnego systemu zakładek, katalagowania ebooków. Ekran dotykowy działą prawidłowo, niemniej przetwarzanie jak wcześniej pisałem trwa.

Kwestia kontrastu i jakości generowanego obrazu, dla mnie 5/5, ustawienie częstego odświeżania eliminuje artefakty, prawie niezauważalny ghosting, trzeba bardzo mocno się wytężyć go w ogóle zauważyć. Gradniet i odwzorowanie szarości 5/5. Ekran pół-mat , w warunkach domowych, przy świetle sztucznym, praktycznie nie widać odbić światła.

Przewijanie stron odbywa się zważywszy na konieczność odświeżenia całego ekranu, dość szybko, nie czułem przy czytaniu i przewijaniu stron dyskomfortu. Cieszy, że ilość stron ebooka nie ma wpływu na jego szybkość działania (zrobiono test z 2000 stronicowym ebookiem), skok do poszczególnych rozdziałów z automatu, co czasami może przyciąć na kompie.

Podsumowanie: jak chcesz rozbudowany czytnik z netem, szybki, z dużą ilością funkcji lepiej dopłać bo będziesz rozczarowany. Jak szukaz czegoś na początek, do czytania e-booków za rozsądną kasę w technologii e-papieru (żadne tam lcd) to oyo II może być dla ciebie odpowiedzią. Po zakupie masz 10 dni do oddania jeżeli z jakiś względów tobie nie podejdzie. Mi na razie wystarczy, jak wzrosną potrzeby, sprzeda się go jako używkę i kupi coś z wyższej półki, może ceny troche zejdą w dół bo niczym nie są w sumie uzasadnione (patrząc, iż za cenę niektórych czytników można kupić high-endowe tablety).

Do Vroo, czytnik Oyo II wprowadzono dwa lata temu (biorąc pod uwagę że mamy początek 2013) a nie jak piszesz 5 :twisted:

edit.1. Z baterią może być trochę krucho, tygodnia nie ma a zeszła połowa. Mam wyłączone oszczędzanie energii i b. częste odświeżanie, może też za intensywnie działam, bo wifi, próbki różnych formatów, testy, całkowity off, stanby, raz się powiesił ale sprzętowy reset zrobił swoje. Dla tych co się bratają z Calibrą, radzę konwertować do epub przy plikach wejściowych z kodowaniem uft-8, bo mogą pojawić się krzaczki. Przy plikach pdf nie ma możliwości wyboru czcionki tylko jej wielkości, opcja "najlepsze dopasowanie" jest dobre o ile zaakceptujemy łamanie wyrazów na końcach linii w oryginalnym pdfie wyświetlone formie "tyl- ko"; "przewod- nik" itp. o ile taki wyraz został przeniesiowny w oryginale. Formaty epub, rft, txt dają możliwość wyboru czcionki i wielkości i imo najlepiej się sprawdzają do czytania. Mimo, że ekran jest szary (wielu podkreśla, że to wada) to czcionki są prawie czarne, bardzo kontrastowe czyta się przyjemnie i szybko (dobierzmy optymalnie czcionke i jej wielkość) zarówno za duża jak i za mała może zmniejszyć szybkość czytania, do krojów kto co lubi szeryfowe i bez szeryfowe kroje, w jakości znakomitej, firmowane zreszta jako TM. Nie warto wprowadzać czytnika w stan "off", gdyż przy każdym jego uruchomieniu aktualizuje od nowa całą bazę ebooków, co przy takim żłówiku potrafi potrwać o wiele korzystniej pozostawiać go w stanby (wyłącza się sam), gdzie aktualizuje tylko ostatnio dodane. W dalszym ciągu twierdzę, iż jest to obecnie najkorzystniejszy zakup.


Ostatnio edytowano 04 lut 2013 11:42:30 przez Esmir, łącznie edytowano 3 razy



01 lut 2013 10:39:55
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Sony vs Thalia
Esmir napisał(a):
Do Vroo, czytnik Oyo II wprowadzono dwa lata temu (biorąc pod uwagę że mamy początek 2013) a nie jak piszesz 5 :twisted:

Ale on pisze że OYO ma 5 lat, a nie OYO II.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


01 lut 2013 11:24:18
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 lut 2013 9:37:04
Posty: 4
eCzytnik: OyO II
Post Re: Sony vs Thalia
Dzięki za poprawę, mój błąd. Temat dotyczył Oyo "one" stąd jak najbardziej Vroo nie pisał w kontekscie zadania o OyO II.


04 lut 2013 11:15:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron