Teraz jest 29 mar 2024 17:01:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
kupno czytnika 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2012 0:07:57
Posty: 15
Post kupno czytnika
Witam

Chcę sobie zakupić czytnik ebooków. Nie chciałbym wydać za dużo.
Interesujące mnie cechy czytnika:
- obraz czarno biały nie męczący wzroku (E Ink)
- najlepiej jakby był z rysikiem, ponieważ książki czytam z pomocą wskaźnika
- możliwość wgrywania książek z dysku komputerowego
- istotna jest długość wytrzymywania baterii
- wygoda trzymania
- gwarancja przynajmniej rok, a najlepiej dwa lata

Zastanawiam się nad Kindlem 5. Jednak z tego co widzę to nawet taniej można kupić Onyx Booxa posiadającego dużo więcej opcji.
Co mi możecie polecić?

Można podać bezpośrednie linki do produktu (jeśli to dozwolone)
Pozdrawiam


08 gru 2012 0:09:50
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: kupno czytnika
Kindle na pewno jest najpopularniejszym czytnikiem, co nie oznacza, że nie ma dla niego ciekawej konkurencji. Dobre recenzje zbiera np. Pocketbook 622.

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


08 gru 2012 14:23:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 11 gru 2011 19:33:43
Posty: 893
eCzytnik: Kindle Classic InkBOOK Classic 2
Post Re: kupno czytnika
Jeśli jesteś fanem rysików to powinieneś się zastanowić nad booxem... albo kup Kindla i ołówek.

_________________
Recenzje e-czytników PocketBook Touch HD 3 - recenzja czytnika InkBOOK LUMOS - recenzja czytnika


08 gru 2012 15:41:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: kupno czytnika
Moim zdaniem rysik na ekranie to zły pomysł trakcie czytania. Urządzenie może rozpoznać taki ruch jako zmianę strony - co oznacza, że coś podobnego będzie się odbywać co jeden wiersz. A chyba nie całkiem o to chodzi...

Lepiej kupić jakiś normalny i korzystać z ołówka.


08 gru 2012 15:54:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2012 0:07:57
Posty: 15
Post Re: kupno czytnika
no właśnie boje się że tak będzie. Noszę się z zamiarem kupna Onyxa z racji najniższej ceny. Jednak podpowiedzcie jak to jest z tym rysikiem podczas czytania. Czy przy każdym ruchu nie zmieni mi strony?


08 gru 2012 17:40:25
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2012 21:11:08
Posty: 23
eCzytnik: Nook Simple Touch
Post Re: kupno czytnika
w podobnej cenie (ok 299zl) jest tez vedia k10 (tu ekran to o-paper) oraz jeden z modeli prestigio w tesco z e-inkiem visplex, ale musialby sie wypowiedziec ktos kto mial blizszy kontakt z tymi modelami


08 gru 2012 18:57:12
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: kupno czytnika
@tsuisou jeśli chodzi o najnizszą cenę to sprawdź pocketbooki w empiku. Są naprawdę ciekawe i tanie. Jeżeli nie to polecam Kindle'a. Booxa poleciłbym w ostatniej kolejności.

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


08 gru 2012 19:38:10
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: kupno czytnika
tsuisou napisał(a):
no właśnie boje się że tak będzie. Noszę się z zamiarem kupna Onyxa z racji najniższej ceny. Jednak podpowiedzcie jak to jest z tym rysikiem podczas czytania. Czy przy każdym ruchu nie zmieni mi strony?



Z tą najniższą ceną to zawsze jest tak, że osiąga się nią kosztem czegoś. Opinie o onyxie a62s mnie mówiąc szczerze dobijały, bo użytkownicy co i raz skarżyli się na problemy. Dlatego moim zdaniem albo byłoby dobrze mimo wszystko trochę dołożyć do modelu dotykowego, albo kupić coś innego.
Tak czy inaczej sugerowałbym wizytę w empiku. Pocketbooki są dobrymi urządzeniami. Sam mam model 622 i bardzo dobrze się sprawdza.


Jeśli już masz jakąś książkę w postaci elektronicznej, to może przegraj ją na kartę SD micro i włóż ją do czytnika w salonie. Wtedy się przekonasz jak to wygląda w praniu.


08 gru 2012 21:09:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2012 0:07:57
Posty: 15
Post Re: kupno czytnika
Już wiem co jest mi potrzebne w praktyce:

nie chce ekranu dotykowego
potrzebne odtwarzanie mp3
i oczywiście 16 skal szarości
nie potrzebne WI FI

w tym tygodniu jeszcze zobaczę co oferują m.in w empiku w Vobisie czy Tesco.

A jakie modele z oferowanych w internecie byście polecili?


09 gru 2012 23:08:15
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: kupno czytnika
A do czego jest ci potrzebne mp3? Może lepiej włóż kartę pamięci do telefonu?
A tak po za tym Pocketbook 611.


09 gru 2012 23:19:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2012 0:07:57
Posty: 15
Post Re: kupno czytnika
żeby słuchać m.in. audiobooków. Mam zbyt stary telefon, aby włożyć pojemną kartę nawet 2gb. a póki co nie mam zamiaru zmieniać telefonu.


09 gru 2012 23:46:33
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: kupno czytnika
@tsuisou tak jak już wspominaliśmy na innym forum - Kindle keyboard to chyba model najlepiej odpowiadający Twoim wymaganiom :)

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


10 gru 2012 10:43:45
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: kupno czytnika
tsuisou napisał(a):
Noszę się z zamiarem kupna Onyxa z racji najniższej ceny. Jednak podpowiedzcie jak to jest z tym rysikiem podczas czytania. Czy przy każdym ruchu nie zmieni mi strony?
Zmieni stronę tylko wtedy, kiedy dotknie się ekranu rysikiem, ryzyko przypadkowych zmian strony jest w czytnikach dotykowych IR albo pojemnościowych. Tak czy owak w A62S rysik jest dodatkiem (łatwiej przesunąć dużego PDF-a czy wstukać coś do wyszukania na klawiaturze ekranowej, ew. nabazgrać coś w formie ręcznej notatki), wszystkie "codzienne" funkcje są dostępne przyciskami, zresztą bardzo wygodne i ergonomiczne jest to kółko (z 9 klawiszami).

Dla mnie Boox A62S byłby najlepszym wyborem do 400 zł. Kilka osób narzekało tu na forum na swoje egzemplarze, ale to jest forum ze wsparciem dystrybutora, więc jest gdzie przyjść z problemem, jeśli się coś zepsuje, w przeciwieństwie do innych czytników.
Pyrus i Vedia 10 odpadły by przez duchy i ograniczone, uproszczone oprogramowanie.
Kindle Classic też (bez audio, bez SD i tylko format mobi).
Pocketbook 611, odpadł by przez wolne działanie i słaby ekran. Oprogramowanie też sporo słabsze niż w A62S.

Innej konkurencji w tej cenie nie widzę...

_________________
W Obrazek też ;)


11 gru 2012 0:06:27
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: kupno czytnika
airs napisał(a):
Pocketbook 611, odpadł by przez wolne działanie i słaby ekran. Oprogramowanie też sporo słabsze niż w A62S.

Wybacz, ale tu się nie zgodzę: miałem w rękach oba czytniki i jeśli o szybkość działania chodzi to A62S odpada w przedbiegach. O ile się orientuję to ekran mają taki sam: Vizplex, 16 odcieni szarości, przy czym w przeciwieństwie do A62S, PB 611 działa prawidłowo, tj. wyświetla gradient "w dobrej kolejności" (był to główny powód, dla którego zwróciłem oba zakupione przeze mnie Onyxy A62S).


11 gru 2012 10:35:19
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: kupno czytnika
airs napisał(a):
Kindle Classic też (bez audio, bez SD i tylko format mobi).

Tu też naginasz...

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


11 gru 2012 11:17:25
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: