Teraz jest 28 mar 2024 23:55:26




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Niedrogi czytnik z TTS 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2007 14:46:57
Posty: 36
Post Niedrogi czytnik z TTS
Byłam już zdecydowana na BOOXa A62S Evolution, jako niemalże idealnie odpowiadającego moim potrzebom, liczba osób zgłaszających problemy w TYM wątku zmusiła mnie jednak do ponownego przemyślenia sprawy - to ma być mój pierwszy czytnik, wolałabym więc nie być zmuszona zaczynać mojej znajomości z e-papierem od przejść z niestabilnym softem. Pojawia się więc pytanie: jeśli nie Evolution, to co?

Wiem, że takich wątków na forum nie brakuje, niewielu jednak jest do szczęścia potrzebny TTS, który dla mnie jest akurat dużą zaletą. Co więc według Was pasowałoby do następujących kryteriów:

1. Budżet - 400-500 zł wliczając okładkę i ewentualne koszty przesyłki.
2. Miejsce zakupu - polskie sklepy internetowe (lub tradycyjne) - nie mam karty, którą przyjąłby Amazon, a i konta na Alledrogo jakoś się dotąd nie dorobiłam.
3. Co będzie czytane - beletrystyka i własne dokumenty, ale bez tabel i złożonego formatowania.
4. Obsługiwane formaty - w sumie nieistotne, jeśli Calibre sobie poradzi, to ja też.
5. DRM - nieistotne, z założenia nie kupuję niczego z inwazyjnymi zabezpieczeniami (a jeśli już przypadkiem trafię - patrz punkt wyżej).
6. WiFi - niewymagane.
7. Istotne: obsługa polskiego TTS, w ostateczności chociaż obsługa audiobooków (bez samoistnego wyłączania odtwarzacza po kilku godzinach przerwy czy odmowy współpracy po napotkaniu pliku mp3 o długości rzędu 10h - na co cierpią odpowiednio mój smartphone i odtwarzacz mp3).

Z góry dziękuję za sugestie (lub informacje od posiadaczy Evolution, że nie taki on straszny, jak go malują).


10 sty 2013 11:45:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 gru 2012 1:15:17
Posty: 58
eCzytnik: Kindle 4
Post Re: Niedrogi czytnik z TTS
Lotheneil napisał(a):
2. Miejsce zakupu - polskie sklepy internetowe (lub tradycyjne) - nie mam karty, którą przyjąłby Amazon, a i konta na Alledrogo jakoś się dotąd nie dorobiłam.


Do niczego nie namawiam, ale wyrobienie dzisiaj karty, którą można by zapłacić na Amazon.com, to kwestia paru minut, nie wychodząc z domu, gdyż istnieją karty wirtualne, np. coś takiego: http://bank-zachodni-wbk.na.allegro.pl/ ... 75888.html (W tym wypadku kosztuje to 5zł). Sam nigdy z takiego produktu nie korzystałem, ale wydaje się to dość proste.


10 sty 2013 12:23:32
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Niedrogi czytnik z TTS
...o założeniu konta na Allegro nie mówiąc (inna sprawa, że nie zawsze to jest najtańsze). Poza tym chyba już nie trzeba mieć konta na allegro, żeby tam kupować.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


10 sty 2013 12:40:31
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 13 wrz 2012 11:43:45
Posty: 57
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Classic (black)
Post Re: Niedrogi czytnik z TTS
dider napisał(a):
Do niczego nie namawiam, ale wyrobienie dzisiaj karty, którą można by zapłacić na Amazon.com, to kwestia paru minut, nie wychodząc z domu, gdyż istnieją karty wirtualne, np. coś takiego: http://bank-zachodni-wbk.na.allegro.pl/ ... 75888.html (W tym wypadku kosztuje to 5zł). Sam nigdy z takiego produktu nie korzystałem, ale wydaje się to dość proste.

kartę BZWBK można wyrobić i bez allegro: http://prepaid.bzwbk.pl/ (mam internetową tam założoną i z Amazonem oraz innymi sklepami hula aż miło)


10 sty 2013 13:01:26
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 maja 2012 16:16:41
Posty: 429
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso, HP SLATE 2
Post Re: Niedrogi czytnik z TTS
Kindle nie ma polskiego TTS'u - więc raczej odpada.

500 zł - czy Masz taką kwotę? A może warto rozwazyć raty? Mając 500 zł resztę można wziąść na małe - nie odczuwalne raty.

Czemu o tym piszę? Bo można by kupić droższy i62 Espresso z króym nie ma kłopotów, ma znakomicie działający TTS. Niestety razem z etui przekracza Twój budżet około 200 - 300 zł - zależnie od sklepu.

Nexto ma promocję i62 E za 599 zł do tego można kupić etui ze skóry "ekologicznej" za 75 zł - firma w Łodzi je produkuje (sam tam je kupowałem).

Może to jest opcja dla ciebie ?

_________________
HP SLATE 2 - Viliv S10 Blade - GigaByte M912M - Boox i62 Espresso


10 sty 2013 17:45:47
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Niedrogi czytnik z TTS
@Lotheneil, jeśli czytnik ma być z TTS to w Twoim budżecie mieści się chyba tylko wspomniany Onyx A62s. W grę może też wchodzić PocketBook 622 Touch z Empiku (kosztował 499 zł), ale wygląda na to, że niestety wyprzedali wszystkie przed świętami. Ale kto wie - może będzie jakaś nowa dostawa? Może warto się wstrzymać?

Jednak mam inne pytanie - czy jesteś pewna że chcesz TTS? Czy słuchałaś kiedyś jakiejś książki czytanej przez TTS? Nawet na Onyxach, które korzystają z syntezatora Ivona, który uważam za jeden z najlepszych (bawiłem się nim trochę na Androidzie), nie dało się tego zbyt długo słuchać. Nie wiem, może to była wina książki, którą kazałem Ivonie czytać, ale kompletny brak intonacji niszczył cały przekaz: wyobraź sobie wszystko czytane "na jedno kopyto" - nieważne czy było to zdanie pytające, czy oznajmujące ... Dla mnie użycie TTS-a to ostateczność ...

Może masz możliwość sprawdzić gdzieś (w jakimś sklepie, u znajomych) jak to wygląda w praktyce?


10 sty 2013 22:28:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Niedrogi czytnik z TTS
MiPr napisał(a):
Może masz możliwość sprawdzić gdzieś (w jakimś sklepie, u znajomych) jak to wygląda w praktyce?



@Lotheneil kolega Ci dobrze radzi. Weź demo Ivony na PC, przerób sobie jakiś rozdział powieści na MP3, wrzuć na odtwarzacz i posłuchaj.

Mam Kindle Keyboard, strasznie rzadko używam TTS (kilka razy w roku) i tylko po to, żeby sprawdzić angielską wymowę.


11 sty 2013 10:07:27
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Niedrogi czytnik z TTS
Pod względem TTS to chyba nie ma różnicy między A62s i i62 espresso - zdaje się, że coś z głosami się zmieniało przy upgrade wersji (Ewa zamiast Agnieszki czy na odwrót), ale funkcjonalność jest taka sama. Tak więc jeśli priorytetem jest TTS, nie widzę potrzeby i62.

Inna sprawa, że nie znam nikogo, kto by jakoś intensywnie używał TTS na czytniku. Dla mnie Ivona kojarzy się teraz z warszawskimi dworcami kolejowymi (gdzie jest używana do zapowiedzi) i nie jest to dobre skojarzenie.

Audiobooki o długości 10h obsługuje na pewno iPod :) choć akurat to można podzielić na kilka części w dowolnym edytorze muzyki, np. Audacity.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


11 sty 2013 11:21:26
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2007 14:46:57
Posty: 36
Post Re: Niedrogi czytnik z TTS
Przede wszystkim dziękuję wszystkim za odpowiedzi.
Sugestie odnośnie karty internetowej bardzo się przydadzą, jeśli nie przy tej okazji, to przy innych.

i62 E niestety nie mieści się w moim budżecie, wolałabym jednak nie wydawać 700 zł na sprzęt, który może nie przypaść mi do gustu (chociaż chyba nie zdarzyła się jeszcze osoba, której sama idea e-inku by nie odpowiadała) i który będę wozić ze sobą regularnie w torbie.

TTSa używałam swego czasu bardzo regularnie i intensywnie, zarówno Expressivo PC (chociaż głosu Jacek, a nie Agnieszka, ale i ten drugi jest akceptowalny) jak i open source'owego odpowiednika - Mileny. Ustawiam TTS na dość dużą prędkość (rzędu 300-350 słów na minutę) i niedostatki intonacji nie przeszkadzają mi zupełnie - a przydaje się bardzo, gdy idę piechotą lub przy słabym oświetleniu.
Właśnie: czy wiecie może, jakiej prędkości z Expressivo PC odpowiada prędkość "najszybsza" w Onyxach? I czy słyszalne jest wtedy charakterystyczne "brzęczenie" pojawiające się w wersji PC przy prędkościach 8+?

Mój staruszek Creative MuVo nie radzi sobie z długimi plikami nawet po ich podziale na mniejsze części, poza tym zależałby mi na przełączaniu się między tekstem a audio na tej samej książce - w zależności od aktualnych warunków.

Obecność TTS w Pocketbooku 622 jakoś mi umknęła, przyjrzę się bliżej temu modelowi, chociaż również znacząco przekracza mój założony budżet, bez promocji zrównując się cenowo z i62 Espresso - 300 zł to dla mnie bardzo dużo, ale jednak oba mają ekran Pearl i dotyk bez dziwnych rysików.
Jaki TTS jest używany w Pocketbooku? Bo nie mogę znaleźć żadnej informacji na temat polskiego lektora (i, jak rozumiem, musiałabym go sobie najpierw sama doinstalować?).
Czy pod względem funkcjonalności 622 i i62 E różnią się jakoś znacząco?

Myślę więc, że jeszcze chwilę się wstrzymam, obserwując boje użytkowników z A62S oraz ceny Pocketbooka i i62 E. Może ktoś jeszcze ma sugestie odnośnie innych modeli, którym warto byłoby się przyjrzeć?

PS. A62s dostał głos Agnieszki zamiast Ewy przy update - i dobrze.


Ostatnio edytowano 11 sty 2013 12:34:10 przez Lotheneil, łącznie edytowano 1 raz



11 sty 2013 12:32:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Niedrogi czytnik z TTS
Lotheneil napisał(a):
(bez samoistnego wyłączania odtwarzacza po kilku godzinach przerwy czy odmowy współpracy po napotkaniu pliku mp3 o długości rzędu 10h - na co cierpią odpowiednio mój smartphone i odtwarzacz mp3).


Dopiero po wpisie Vroo zwróciłem uwagę. Jak ktoś słucha audiobooków w komunikacji, samochodzie itd. to odcinki dłuższe niż 15-20 min są fatalne (a jak padnie bateria albo dam stop zamiast pause to już przewijanie tego to koszmar)
Ciąć mechanicznie (jakieś MP3Cut itp. ale robią to mechanicznie co ileś minut)
lub Audacity i ręcznie w momentach ciszy.

Wypróbuj
http://mpesch3.de1.cc/mp3dc.html
tylko musisz pobrać z sieci dekoder Lame http://lame.sourceforge.net/ i wrzucić do katalogu gdzie instalujesz program (dlatego z uwagi na kwestie uprawnień lepiej nie do Program Files w Win wyższych do Visty, chyba że umiesz tam wejść)


11 sty 2013 12:33:27
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2007 14:46:57
Posty: 36
Post Re: Niedrogi czytnik z TTS
Właśnie wyszukiwanie i przewijanie plików audio to problemy bardzo dobrze mi znane (wciśnięcie stop zamiast pauzy również, aż za dobrze) - jest to jeden z powodów, dla których szukam czytnika z obsługą TTS.

Pocięcie pliku na fragmenty nie jest dla mnie problemem (dysponuję skryptami dzielącymi na rozdziały lub dowolnie wybrane kawałki), ale do końca nie rozwiązuje to problemu - trzeba szukać albo w pliku (jeśli długi) albo w plikach (jeśli krótkie - więc jest ich dużo).

Jako że nie miałam w rękach czytnika z jakimkolwiek TTSem, właśnie przyszło mi do głowy, że mogłam źle zrozumieć zasadę jego działania, jeśli tak, to poprawcie (i może się wówczas okazać, że całe moje rozważania są o kant siedzenia rozbić):

Rozumiem to tak: uruchamiam jakąś książkę, czytam sobie, potem wybieram TTS. W tym momencie zaczyna on czytanie na aktualnie wybranej stronie, przewijając je w tle - gdy zdecyduję się skończyć słuchać wyłączam TTS i mam na ekranie stronę, na której skończył on czytać - tak to wygląda?


11 sty 2013 12:50:59
Zobacz profil
Virtualo.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 sty 2012 13:13:47
Posty: 88
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: BOOX i62
Post Re: Niedrogi czytnik z TTS
Jeśli jesteś zainteresowana czytnikiem Pocketbook 622, to u nas w Virtualo jest on dostępny w cenie 599zł. Wysyłka kurierem jest gratis :) Natomiast jeśli przetestujesz czytnik i stwierdzisz,że to jednak nie to,możesz go nam zwrócić w ciągu 10 dni, oczywiście zapakowany i w nienaruszonym stanie :) Twój budżet jest dość niski w stosunku do Twoich wymagań, więc niestety chyba będziesz musiała zweryfikować albo jedno, albo drugie ;)

_________________
Księgarnia internetowa http://virtualo.pl


11 sty 2013 12:53:04
Zobacz profil WWW
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: Niedrogi czytnik z TTS
Lotheneil napisał(a):
Obecność TTS w Pocketbooku 622 jakoś mi umknęła, przyjrzę się bliżej temu modelowi, chociaż również znacząco przekracza mój założony budżet, bez promocji zrównując się cenowo z i62 Espresso - 300 zł to dla mnie bardzo dużo, ale jednak oba mają ekran Pearl i dotyk bez dziwnych rysików.

Dlatego wspominałem o wersji Empik - mieli tego Touch-a po zaskakująco niskiej cenie - za 499 zł (a z promocją nawet 475 zł). Ale ponieważ nie był to po prostu "czytnik PB Touch sprzedawany przez Empik" tylko specjalna wersja "brandowana" pod Empik ("Empikowe" pudełko, odpowiednio dostosowane oprogramowanie) to jest możliwość, że wkrótce znowu pojawi się w sprzedaży.

Cytuj:
Jaki TTS jest używany w Pocketbooku? Bo nie mogę znaleźć żadnej informacji na temat polskiego lektora (i, jak rozumiem, musiałabym go sobie najpierw sama doinstalować?).

Niestety nie wiem jaki to TTS (nie jest wykluczone, że jest to coś od firmy SVOX). Instalacja jest bezproblemowa - ściąga się pakiet instalacyjny (jeden plik) ze strony PB, wrzuca na czytnik, "odpala" i wszystko się instaluje - potem tylko w opcjach trzeba sobie wybrać jaki głos ma być używany. Jeśli chodzi o nasz ojczysty to jest dostępny tylko głos żeński (dla angielskiego można sobie już wybrać - męski lub żeński).


11 sty 2013 12:59:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 sty 2011 15:50:22
Posty: 294
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Keyboard i PaperWhite
Post Re: Niedrogi czytnik z TTS
Lotheneil napisał(a):
Pocięcie pliku na fragmenty nie jest dla mnie problemem (dysponuję skryptami dzielącymi na rozdziały lub dowolnie wybrane kawałki), ale do końca nie rozwiązuje to problemu - trzeba szukać albo w pliku (jeśli długi) albo w plikach (jeśli krótkie - więc jest ich dużo).


Skryptami do jakiego programu? Bo jak to jakieś freeware itp. to ja poproszę.


11 sty 2013 20:51:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 gru 2007 14:46:57
Posty: 36
Post Re: Niedrogi czytnik z TTS
Obecnie korzystam z paczki Milena+Skrypty stworzonej przez mojego przyjaciela, a dostępnej tutaj. Moim skromnym zdaniem rewelacja. Nie próbowałam jednak wyciągnąć z tego samego skryptu dzielącego.

Jeśli więc chodzi o sam podział pliku na rozdziały bez konwersji przez TTS to polecam ReplacePL dostępny na tej stronie - funkcja "podział pliku" - znalazłam informację o nim, gdy sama szukałam sposobu na dzielenie na rozdziały. Niestety nie znam statusu prawnego tego programu - żadnych informacji w nim samym ani na stronie. Płatny w każdym razie nie jest.


12 sty 2013 12:18:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron