Teraz jest 28 mar 2024 16:11:15




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
kindle classic vs pocketbook 613 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012 11:32:01
Posty: 4
eCzytnik: brak
Post kindle classic vs pocketbook 613
czołem wszystkim,

planuję kupić dziewczynie czytnik na gwiazdkę, przeczytałem parę tematów poniżej, lecz nie rozwiały one moich wątpliwości..
jak w temacie jaki czytnik kupić..? Oba mogę dostać za około 400zł, ale który wybrać?
Odtwarzane formaty to głównie doc/x i pdf..
bardziej podoba mi się kindle i stąd pytanie czy "aż" tak absorbujące są konwersje plików jak to niektórzy piszą? (dziewczyna czasu ma dużo a jak polega to tylko na 5 kliknięciach myszki i wysłania na czytnik to nie jest to problem).
Pocketbook, interfejs pl co jest plusem, lecz angielski nie jest nam obcy, ale czy naprawdę przyciski w tym PB są tak źle zrobione?
aa bym zapomniał a to dość ważne jak to jest z tymi jpeg? np niektóre notatki na uczelnie są skanowane i co teraz? mogę powiększać bez problemu w tych czytnikach? mógłby mi ktoś wytłumaczyć jak to działa. Domyślam się że zupełnie inaczej niż w tablecie..

pozdrawiam


27 lis 2012 11:41:35
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 15 cze 2012 20:15:47
Posty: 11
eCzytnik: kindle classic
Post Re: kindle classic vs pocketbook 613
Konwersja to chwilka - wrzucić plik do Calibre, wybrać format na jaki chce się przekonwertować i poczekać dosłownie chwilkę. Biorąc pod uwagę ile czyta się książkę, to czas poświęcony na jej konwersję to nic :) czas jaki poświęcam na niekonwertowanie książki i wrzucenie jej na czytnik to może max 3 minuty (z tym, że ja zawsze jeszcze dbam, żeby była oryginalna okładka i czasami muszę ją dogrywać).

Czytników nie mam jak porównać, bo mam Kindle Classic, a Pocketbooka nawet nie trzymałam w ręce, ale mogę napisać co skłoniło mnie do zakupu Kindla - ekstra gwarancja od Amazonu :)


27 lis 2012 11:46:46
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012 11:32:01
Posty: 4
eCzytnik: brak
Post Re: kindle classic vs pocketbook 613
a jak zachowują się np pliki doc po konwersji? gdzieś czytałem, że tekst może się posypać? podczas tej konwersji nie uciekają polskie znaki?
Małgo a korzystałaś może kiedyś z jpega- skana jakiś notatek?


27 lis 2012 12:08:13
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: kindle classic vs pocketbook 613
Proponuję wybrać się do Empiku i sprawdzić Pocketbooka w działaniu - to wg. mnie jest kluczowy element przy wyborze czytnika. Co prawda "Empiki" nie mają w ofercie PB 613 tylko PB 611 (oraz PB 622 Touch) ale za to ta 611-ka jest w niższej cenie niż 613 a są to w miarę podobne modele poza tym, że 611 jest bogatsza o Wi-Fi (to nie pomyłka - bogatszy model jest tańszy). Aha, zamawiając w Empiku przez internet można się w tej chwili załapać na promocję "-5%" więc z ceny (dość atrakcyjnej) można urwać jeszcze parę groszy ...

Jeśli zaś chodzi o porównanie PB czy Kindle to wg. mnie ten ostatni jest klasą sam w sobie. Przynajmniej takie wrażenie na mnie zrobił Kindle 3 (ten z klawiaturką) kolegi. Szybkość działania (w szczególności uruchamiania), dopracowanie softu (np. praca ze słownikiem) - pięknie to działa. Z drugiej strony soft na PB ma swoje mocne strony - dla przykładu tworzy on bazę danych załadowanych książek co umożliwia przeszukiwanie tej bazy, grupowanie książek np. po autorze, po typie, itp. - w zasadzie nie jesteśmy zmuszeni pakować książek do różnych folderów - można wszystko wrzucić do jednego worka (oczywiście mówię o formatach, które oferują dostęp do metadanych typu tytuł, autor, itp).

A jeśli już zdecydujecie się wybrać do Empiku w celu organoleptycznego sprawdzenia czytnika to proponuję zabrać ze sobą kartę microSD, na którą wrzućcie kilka waszych plików doc/x i PDF - po prostu zobaczycie jak PB odtwarza te pliki i czy Wam odpowiada.


27 lis 2012 16:10:24
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: kindle classic vs pocketbook 613
MiPr napisał(a):
Z drugiej strony soft na PB ma swoje mocne strony - dla przykładu tworzy on bazę danych załadowanych książek co umożliwia przeszukiwanie tej bazy, grupowanie książek np. po autorze, po typie, itp. - w zasadzie nie jesteśmy zmuszeni pakować książek do różnych folderów - można wszystko wrzucić do jednego worka (oczywiście mówię o formatach, które oferują dostęp do metadanych typu tytuł, autor, itp).

Kindle też robi bazę. Zacznij pisać na głównym ekranie, to zawęzi Ci listę do pasujących książek. Poza tym są kolekcje.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


27 lis 2012 17:03:39
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012 11:32:01
Posty: 4
eCzytnik: brak
Post Re: kindle classic vs pocketbook 613
będę musiał się wybrać do empiku w czwartek, lecz i tak nie będę mieć gdzie przetestować kindla..mógłby ktoś napisać jak zachowuję się plik doc po programie calibre na kindlu ?
podobno ten PB 611 ma gorszy ekran od kindle?


Ostatnio edytowano 27 lis 2012 17:42:11 przez badylosss, łącznie edytowano 1 raz



27 lis 2012 17:41:08
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: kindle classic vs pocketbook 613
t3d napisał(a):
Kindle też robi bazę. Zacznij pisać na głównym ekranie, to zawęzi Ci listę do pasujących książek. Poza tym są kolekcje.

Tak z ciekawości - "pasujących książek" oznacza, tytuł, autora, zawartość książki, czy może wszystko na raz? Bo w Kindlu z klawiaturką robiło mi tę ostatnią operację ... Tak czy inaczej byłem pod wrażeniem - działa to szybko i efektywnie ...


27 lis 2012 17:41:53
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 paź 2012 15:07:13
Posty: 79
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Kindle Paperwhite
Post Re: kindle classic vs pocketbook 613
badylosss napisał(a):
będę musiał się wybrać do empiku w czwartek, lecz i tak nie będę mieć gdzie przetestować kindla..mógłby ktoś napisać jak zachowuję się plik doc po programie calibre na kindlu ?
podobno ten PB 611 ma gorszy ekran od kindle?


W vobisie na pewno mają Kindle Classic :)

_________________
Zapraszam na mój blog o czytnikach Kindle i nie tylko - http://mojkindle.eu


27 lis 2012 17:44:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2012 17:44:51
Posty: 14
Post Re: kindle classic vs pocketbook 613
od pewnego czasu też zastanawiam się nad Pocketem. Wygląda na to, że to raczej mało popularne urządzenie?


27 lis 2012 18:15:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 lip 2012 18:51:39
Posty: 58
eCzytnik: pocketbook 622
Post Re: kindle classic vs pocketbook 613
nie wiem jaki jest 611, w ręce miałęm(mampb622) tylko pb 622 i onyxa a61 i i62 są w sumie porównywalne i62 i pb622, kwestia drobiazgów. A jak już kupiłem, to się nie rozgladam, teraz czas na porządny tablet, ale nie do czytania :)


27 lis 2012 18:29:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 27 lis 2012 11:32:01
Posty: 4
eCzytnik: brak
Post Re: kindle classic vs pocketbook 613
Dobra znalazłem:
Kindle ma wyświetlacz e-ink Pearl
PB 611 e-ink
PB 613 e-ink Vizplex

Może się ktoś do tego odnieść ? WiFi nie potrzebne więc albo PB 613 albo kindle?
PB 613 fajnie że jest biały dziewczyna się ucieszy, polskie menu, reflow w pdf i duża ilość obsługiwanych formatów
Kindle - wyświetlacz czyli to co najważniejsze, wydaje mi się " porządniejszy" bardziej dopracowany.
Im więcej szukam w internecie tym bardziej skłaniałbym się ku PB 613 ale ten Kindle..coś mnie ciągnie

A PB odczytuje mobi czy nie ?


27 lis 2012 19:20:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: kindle classic vs pocketbook 613
Jeśli chodzi o Pearl czy vizplex, to jest to bardziej ewolucja, niż rewolucja. Po prostu nie ma jakiejś szokującej różnicy między jednym a drugim, czegoś co by pokazywało, że któreś jest zdecydowanie i ponad wszelką wątpliwość lepsze od drugiego.
W zasadzie najważniejsze jest to, że to jest to ta sama technologia, więc czas pracy urządzenia liczy się w tygodniach i oba potrzebują zewnętrznego źródła światła.

Wifi na pocketbooku służy tylko do aktualizacji oprogramowania, bo czytnik ma zbyt małą wydajność by dało się coś sensownego na nim robić. Na Kindlu możesz również w ten sposób wgrywać książki.

Pocketbooki moim zdaniem są świetne - zarówno jeśli chodzi o czytanie jako takie, jak i kwestie użytkowe.
One czytają chyba wszystko, ale z mojego doświadczenia wynika, że i tak najbardziej potrzebny jest format epub. Bo w nim czytam chyba 100% wszystkich kupionych książek.


27 lis 2012 21:25:57
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 paź 2012 17:44:51
Posty: 14
Post Re: kindle classic vs pocketbook 613
a jak wypadłoby porównanie PocketBooka 613 i Boox A62S Evolution?


27 lis 2012 22:58:55
Zobacz profil
Mod

Dołączył(a): 24 lis 2012 18:06:02
Posty: 766
eCzytnik: PB622
Post Re: kindle classic vs pocketbook 613
@badylosss: nie dam za to głowy, ale PB 611 i 613 chyba mają ten sam ekran (tj. taki podrasowany Vizplex - juz z 16 odcieniami szarości), chociaż wydaje mi się, że oba urządzenia pochodzą z różnych "stajni" - przynajmniej gdy ściąga się soft do 611-tki to w linku pojawia się nazwa "Natronix" natomiast dla 613-tki pojawia się "Foxconn" :) W użytkowaniu chyba zbyt dużej różnicy nie ma - sądząc po filmikach testowych na YT software wygląda identycznie. Aha, na jednym z filmików podkreślano, że w 613-tce poprawiono kształt wybieraka. Rzeczywiście - próbując w Empiku model 611 miałem wrażenie, że kształt tego pierścienia mógłby być bardziej "przyjazny". Ale tak czy inaczej są to bliźniacze urządzenia, więc w zasadzie przy wyborze jednego czy drugiego decyduje cena - 611 jest tańsza, chociaż w zamierzeniu producenta jest pozycjonowana wyżej niż 613.

@Krzysztof - wygląda na to, że w wersji empikowej Pocketbooki integrują się ze sklepem internetowym i można kupować i ściągać e-booki prosto na urządzenie. W tym sensie Wi-Fi może być przydatne nie tylko do aktualizacji oprogramowania.

@badylosss - moim zdaniem pytanie jest czy PB611 w Empiku (jest biały ;)) czy Kindle. Jeśli chodzi o to, który z nich to nie umiem Ci powiedzieć. Sam kupiłem PB 622 Touch - po prostu podoba mi się to urzadzenie, ale też po krótkiej zabawie Kindlem kolegi muszę stwierdzić, że Kidle "wymiata". Jestem pod naprawdę dużym wrażeniem jakości i dbałości o szczegóły w sofcie kindlowym. Przede wszyskim szybkość działania - po kilku minutach na Kindlu mam wrażenie że mój 622 "muli" niemiłosiernie ;) Gdybym miał wybrać między PB 611/613 a Kindlem 5 to miałbym ciężki "zgryz" ale chyba jednak ze wskazaniem na Kindla - pomimo konieczności przerabiania części książek przy pomocy Calibre.

Aha, co do mobi - właśnie własnoręcznie "odpaliłem" na swoim Touch-u jedyną książkę w mobi jaką mam ;) Nie ma problemu.


27 lis 2012 23:17:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 29 lip 2010 16:01:25
Posty: 443
eCzytnik: Pocketbook 626
Post Re: kindle classic vs pocketbook 613
asiek napisał(a):
a jak wypadłoby porównanie PocketBooka 613 i Boox A62S Evolution?




Prywatnie kupiłbym pocketbooka - i to nie tylko dlatego, ponieważ lubię urządzenia tego producenta.
Po prostu jak patrzę na Boox'a to coś mi w nim nie pasuje. Urządzenie nie posiada przy krawędziach bocznych przycisków do zmieniania stron, a ekran jest dotykowy dzięki rysikowi. Oznacza to tyle, że jeśli zdecydujesz się na korzystanie z czytnika w komunikacji miejskiej - czy w ogóle w miejscu, gdzie będziesz miała tylko jedną rękę wolną - to ergonomia będzie nieco szwankować. Bo będziesz musiała sięgnąć palcem do właściwie środka czytnika pod ekranem.

Pocketbook szczerze mówiąc też nie ma przycisków przy krawędzi, ale przyciski zmiany strony są zauważalnie większe.
Po za tym moim zdaniem jest tam lepsze oprogramowanie. Lista ostatnio wgranych książek jest z tego co widzę wyświetlana bezpośrednio na ekranie głównym, co jest moim zdaniem bardzo dużym ułatwieniem, ponieważ nie trzeba ich będzie szukać w bibliotece. Jak wgrasz sobie do katalogu dwie nowe książki - to po uruchomieniu tej funkcji wyświetli ci tylko te dwie, niezależnie od tego ile ich będzie tam w ogóle.


Osobiście polecałbym dołożyć te 100 złotych z hakiem do modelu 622, no ale jak się nie da, to zdecyduj się na 613. Przy czym jeśli możesz, to pojedź do empiku i zobacz czy nie możesz czytnika pomacać.


27 lis 2012 23:29:34
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron