Teraz jest 29 mar 2024 1:19:47




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Wymiana firmowych okładek Kindle 3 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Witam,

Ze względu na dużą liczbę zgłoszeń, iż firmowe okładki (bez lampek, te z metalowymi uchwytami wchodzącymi w specjalne otwory na lewym boku) powodują restarty, albo rozładowywanie baterii, Amazon wyraził wolę wymiany okładek firmowych na nowe.
Kod:
(AMAZON OFFICIAL)
There have been some forum discussions regarding the non-lighted Kindle cover, and our engineering team is looking into this. Regardless, if anyone is having any problem with an Amazon-manufactured Kindle cover, please call us at 877-453-4512 or 206-922-0844 . We will be pleased to replace it for free with a different cover or accept a return for a full refund, no matter when the cover was purchased. "

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


18 gru 2010 18:03:42
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010 21:54:20
Posty: 36
Lokalizacja: Suwałki
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Czy to znaczy, że lepiej nie kupować firmowych okładek bez lampek?
Czy tylko jedna partia była wadliwa?


18 gru 2010 19:13:27
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
:D A skąd my biedne żuczki mamy to wiedzieć :D

Sprawa wygląda tak, że w pewnej partii tych okładek bez oświetlenia PRAWDOPODOBNIE są za długie (albo mają nieodpowiedni kształt) te "pazury", które wchodzą w otwory K3 z boku - i to MOŻE powodować jakieś zwarcia. Skutki: samoistne restarty, zwiechy lub szybkie rozładowywanie się baterii. Zwracam uwagę, że czasem ww. skutki pojawiają się dopiero po jakimś czasie użytkowania.

A co do wadliwości wszystkich okładek bez lampki - to nie sądzę, by tak było. Amazon wymienia na droższą wersję w ramach "rekompensaty" za problemy. I wcale tak dobrze nie było, bo czytając forum userów K3 na Amazonie widać wyraźnie, że na początku tych problemów, to raczej wymieniali na takie same, ewentualnie dawali jakiś bonus do wykorzystania w sklepie na ebooki.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


18 gru 2010 19:30:37
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Mogę prosić o linka do tej dyskusji (źródło)? Opisywałem tutaj na forum problemy z moim K3, który nie chciał się uruchamiać za każdym razem kiedy brałem go w podróż - był wtedy właśnie w oryginalnej okładce Amazona, ale na takie coś bym nie wpadł. Nigdy nie zdarzyły mi się podobne problemy w domu, gdzie naturalnie używam czytnika bez okładki - to ciekawy trop, chociaż brzmi dziwnie.


18 gru 2010 19:47:53
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Nie ma sprawy. Dyskusja jest na forum userów Kindle - na stronach Amazon.

A poniżej, bezpośredni link do dyskusji o problemach z okładkami:
http://www.amazon.com/cover-causes-Kind ... B003DZ163E
i
http://www.amazon.com/tag/kindle/forum/ ... tagsDetail

A co do "wpadnięcia" na pomysł, że problem wynika z okładki, to... ludzie odkryli to przypadkiem, właśnie w ten sposób, że gdy nie używali okładki, to problemów nie było :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


18 gru 2010 20:18:46
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Ja ze swoja zadnych problemow nie zauwazylem, ale moze warto skorzystac z wymiany na te z lampka. Jej wada jest to, ze jest duzo ciezsza a lampki i tak bym prawie nie uzywal


18 gru 2010 21:45:36
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010 21:54:20
Posty: 36
Lokalizacja: Suwałki
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Tak myślałem, że może ktoś kto posiada ową okładkę się wypowie.Widzę, że mihu nie ma z nią problemów.
Można sobie obejrzeć gdzie dokładnie wchodzą te haczyki na filmiku z rozebrania Kindla ;)


18 gru 2010 23:21:47
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
@Maxisho - okładkę takową posiadam.
Napisałem "na razie", bo z wypowiedzi ludzi na forum Amazonu wynika, że problemy potrafią się pojawić nawet po dłuższym użytkowaniu.

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


18 gru 2010 23:37:23
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 04 gru 2010 21:54:20
Posty: 36
Lokalizacja: Suwałki
eCzytnik: Kindle 3
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Chciałem zamówić sobie razem z Kundlem oryginalną okładkę, ale chyba się wstrzymam i zobaczę, co z tego wyniknie lub poczekam do czasu, aż wyprzedadzą wszystkie wadliwe okładki.


18 gru 2010 23:49:08
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Okładka jest super - pomijając kwestię, że z pewną partią są problemy. W tej okładce na Kindle IMO najważniejsza jest jej sztywność (chodzi mi tu o te dwie największe powierzchnie na przód i tył) - dzięki temu naprawdę dobrze chroni ekran. A to nie jest bagatelna sprawa, bo ekrany czytników nie należą do wytrzymałych. Na forum są posty, że nawet niezbyt mocny nacisk na ekran może spowodować jego uszkodzenie. Trzeba tu również napisać, że nie ma nic za nic - okładka waży prawie tyle samo co sam Kundel :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


19 gru 2010 0:22:52
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lis 2010 23:30:47
Posty: 1
eCzytnik: Kindle w drodze z USA ;)
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
ja również mam org. okładkę i póki co, 0 problemów ale i tak chętnie wymienię na takową z lampką ;)


19 gru 2010 0:27:03
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Jak ktos zdrcyduje sie na wymiane, to prosze o relacje z rozmowy z infolinia: jakie dane trzeba podac, co ze stara okladka, ile trwala rozmowa. Do stanow moge dzwonic tylko z komorki i chce sie upewnic ze skorka jest warta wyprawki


19 gru 2010 11:17:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 lis 2010 22:01:04
Posty: 60
eCzytnik: Kindle 3G+WIFI,OMNIA
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Ja moge pośrednio potwierdzic wersję ze zbyt duzy zaczep metalowy powoduje reset bo... kierujac się zdjęciem zrobilem taki zaczep wpinajac go do standardowej obudowy organizera. I gdy metodą prób, dopasowywalem ten zaczep, to z poczatku mialem taki efekt. Teraz tego nie mam ale to wazna wskazowka dla innych.


19 gru 2010 16:19:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 23 wrz 2010 17:09:37
Posty: 213
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: InkPad 3, Kobo Forma
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
Będę testował to zachowanie jakoś w najbliższym czasie, bo u mnie objawy w sumie pokrywają się z tym, co ludzie piszą na forum Amazona. Mój czytnik również sam się resetował oraz zawieszał się tak, że ciężko go było potem w ogóle uruchomić... Taką sytuację miałem jakoś trzy razy - za każdym razem byłem wtedy w podróży i korzystałem z okładki. Moim podejrzanym była niska temperatura rzędu kilku stopni C (aczkolwiek mieszcząca się w normie 0-32), w życiu bym nie pomyślał, że jakieś problemy może powodować okładka! W domu nigdy nie używam okładki i Kindle nigdy się nie zawiesił, ani nie zresetował. Zamierzam wpiąć go do okładki i tak używać przez jakiś czas, jeśli wystąpią problemy, to go wypnę i po paru dniach znowu wepnę.


19 gru 2010 19:26:47
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lip 2007 13:54:46
Posty: 656
Lokalizacja: Atol Bikini
eCzytnik: PRS-505, eClicto, Kindle 3, HTC LEO
Post Re: Wymiana firmowych okładek Kindle 3
@DarkStar - jak miałeś problemy to nie testuj, tylko zgłaszaj się do wymiany. A co będzie, jak im się okładki z lampką zaczną kończyć? :D

_________________
Pozdrawiam,
Chesuli

Cytuj:
Kobiety nie można zmienić.
Można zmienić kobietę, ale to nic... nie zmieni.


19 gru 2010 21:44:35
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron