Teraz jest 28 mar 2024 12:27:25




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Obrazek wyłączenia BOOX-ów 
Autor Wiadomość
Post Obrazek wyłączenia BOOX-ów
Zwykle po wyłączeniu urządzeń elektronicznych, ich ekran jest pusty. Zupełnie odmienne możliwości mają czytniki z ekranem e-ink, ponieważ nie potrzebują one zasilania do podtrzymywania obrazu, jest ono potrzebne tylko do zmiany zawartości takiego ekranu.

W BOOX-ach jest możliwość wyświetlania obrazu, który pojawi się w trakcie wyłączania urządzenia i może on pozostać na ekranie do powtórnego włączenia, lub zostać wyczyszczony na końcu procesu wyłączania.

Dla ekranów Vizplex, były już wskazówki, jak uzyskać taki ekran - można je znaleźć np. na forum onyx-ereader.pl
Taka funkcja działa na wszystkich modelach BOOX-ów.

Aby obrazek pojawił się na ekranie BOOX-a w momencie wyłączenia, należy założyć w pamięci czytnika (Biblioteka) katalog: BooxPatch, a w nim podkatalog: Off_image (wielkość liter jest istotna).
Następnie wypakowane z paczki (dostępne poniżej) pliki trzeba skopiować do założonego katalogu (ścieżka [pamięć_czytnika]/BooxPatch/Off_image). W paczce jest właściwy dla danego ekranu obrazek PNG, programik kopiujący obrazek do systemu i 2 programiki przełączające)
Po skopiowaniu należy uruchomić program: "Obrazek koncowy do BOOX-a.oar" (tak samo jak otwiera się książkę do czytania).
Nowy obrazek pojawi się przy najbliższym wyłączeniu czytnika.

Jeżeli chce się zmienić sposób zachowania po całkowitym wyłączeniu (czyszczenie ekranu lub pozostawienie obrazka) należy uruchomić odpowiednio: "Czysci ekran.oar" lub "Nie czysci ekranu.oar"

Może on wyglądać tak
Przykładowy obrazek z książkami dla ekranów Vizplex w BOOX-ie:
Obrazek

Paczki do ściągnięcia:
Paczka dla 6" ekranów Vizplex: BOOX_off_image_Vizplex.zip
Paczka dla 6" ekranów Pearl: BOOX_off_image_Pearl.zip
Powyższy obrazek z książkami w wersji dla ekranów Pearl: Books_p.png
Trzeci przykład - 2 wersje obrazka: BOOX_Shutdown.zip
Opis i paczka dotycząca 9 calowego M90 oraz sposób na wyczyszczenie, w poście poniżej.
Uzupełnienie i paczka dla modelu Boox i62 w poście na drugiej stronie wątku.

Oczywiście można zrobić sobie całkiem własne obrazki i podmienić ten przykładowy nadając mu nazwę shutdown.png i umieszczając w podanym wyżej katalogu. Warunkiem zadziałania jest:
- format PNG
- rozdzielczość 800x600 (dotyczy obecnych ekranów 6 cali)
- ilość szarości (głębia kolorów) min. 256
- położenie "poziome" obrazka dla Pearl w X61S (dla modelu i62 i innych normalne - pionowe)
- nazwa pliku: "shutdown.png"

Jeszcze jedna rzecz do kompletu: czyszczenie obrazka wyłączenia, gdy się chce wrócić do pustego ekranu.
Paczka dla wszystkich BOOX-ów (z i62 włącznie): BOOX_bez_Off_image.zip
Po rozpakowaniu i umieszczeniu w pamięci czytnika uruchamiamy program: "Usuwa obrazek koncowy.oar"
Przy następnym wyłączeniu czytnika, ekran będzie pusty.
Aktualizacja oprogramowania również usunie obrazek wyłączenia, albo zmieni na inny.

Uwagi formalne:
Zawarte tu rozwiązanie jest opcjonalne i tymczasowe.
Obrazek wyłączenia nie jest objęty gwarancją producenta.
Użycie (w czytnikach Onyx BOOX) skryptów lub poleceń systemu Linux na własną rękę, do innych celów i w inny sposób niż podany powyżej może powodować utratę gwarancji.


Ostatnio edytowano 26 sty 2012 19:18:50 przez Robert ArtaTech, łącznie edytowano 7 razy

Poprawa linków, dodanie informacji



20 paź 2011 16:43:20
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Obrazek wyłączenia BOOX-a
skrypt 'Nie czysci ekranu.oar' nie działa na X61S (firmware 1.5.1 29.09.2011), po prostu nadal po wyłączeniu czytnika (po kilku sekundach) mam czyszczony ekran i w ten sposób znika mi to fajne zdjęcie z grzbietami książek


20 paź 2011 23:50:53
Zobacz profil
Post Re: Obrazek wyłączenia BOOX-a
dawid napisał(a):
skrypt 'Nie czysci ekranu.oar' nie działa na X61S (firmware 1.5.1 29.09.2011), po prostu nadal po wyłączeniu czytnika (po kilku sekundach) mam czyszczony ekran i w ten sposób znika mi to fajne zdjęcie z grzbietami książek
Tak, zdarza się to na niektórych wersjach oprogramowania. Przygotowałem wersję "B".
Postępowanie identyczne jak poprzednio, z jedną różnicą: aby zmienić zachowanie czytnika po całkowitym wyłączeniu, należy uruchomić odpowiednio: "Czysci ekran 2.oar" lub "Nie czysci ekranu 2.oar".
Tą metodę można zastosować tylko i wyłącznie wtedy, gdy nie działa metoda pierwsza (opisana na początku wątku).

Paczki do pobrania:
wersja 2 dla 6" ekranów Vizplex: BOOX_Off_image2_Vizplex.zip
wersja 2 dla 6" ekranów Pearl: BOOX_Off_image2_Pearl.zip

Uwagi formalne, takie same jak w pierwszym poście.


Ostatnio edytowano 08 lis 2011 15:21:18 przez Robert ArtaTech, łącznie edytowano 1 raz



21 paź 2011 10:23:20
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Obrazek wyłączenia BOOX-a
druga wersja skryptu na moim X61S działa poprawnie, problem rozwiązany, dziękuję :)


21 paź 2011 12:09:41
Zobacz profil
Post Re: Obrazek wyłączenia BOOX-ów
Aby wszystkie modele były ujęte w wątku to dodam jeszcze informację i paczki dotyczące modelu 9 calowego M90.

Paczka dla 9,7" ekranów serii M: BOOX_M_Off_Image.zip

Procedura taka sama jak w pierwszej notce tematu.
Po rozpakowaniu plików i umieszczeniu w katalogu: [pamięć_czytnika]/BooxPatch/Off_image - należy uruchomić: "Obrazek koncowy do BOOX-a.oar"

Można przygotować sobie własny obrazek, który musi spełniać następujące warunki:
- obrazek w formacie PNG
- nazwa pliku: "shutdown.png"
- ilość szarości (głębia kolorów) min. 256
- rozdzielczość 824x1200 pixeli
- obrazek jest wyświetlany "do góry nogami" czyli musi być obrócony o 180 stopni.

Jeszcze jedna rzecz do kompletu: czyszczenie obrazka wyłączenia, gdy się chce wrócić do pustego ekranu.
Paczka dla wszystkich BOOX-ów (z i62 włącznie): BOOX_bez_Off_image.zip
Po rozpakowaniu i umieszczeniu w pamięci czytnika uruchamiamy program: "Usuwa obrazek koncowy.oar"
Przy następnym wyłączeniu czytnika, ekran będzie pusty.


Ostatnio edytowano 26 sty 2012 19:00:16 przez Robert ArtaTech, łącznie edytowano 3 razy

Poprawa linku



26 paź 2011 11:46:14
Użytkownik

Dołączył(a): 25 sty 2011 10:44:28
Posty: 5
Post Re: Obrazek wyłączenia BOOX-ów
Wielkie dzięki Robercie :) nareszcie działa jak trzeba na M90, wczesniejsze próby z innymi skryptami nie odnosiły skutku a teraz jest jak powinno.


27 paź 2011 10:53:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sie 2011 11:03:48
Posty: 3
eCzytnik: Onyx Boox x60
Post Re: Obrazek wyłączenia BOOX-ów
ściągnąłem na Booxa X60 w/w program , ale tam kest tylko pusta strona z angielskim tekstem, że boox jest wyłączony. Paczka na vizplexa nr 2 posiada "esy floresy" i również angilski napis.
Czy któryś z szanownych użytkowników Booxa ma może jakieś gotowce?


07 lis 2011 14:45:43
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 sie 2011 11:03:48
Posty: 3
eCzytnik: Onyx Boox x60
Post Re: Obrazek wyłączenia BOOX-ów
Proszę się nie trudzić, już znalazłem i zainstalowałem
pozdrawiam


07 lis 2011 15:28:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Obrazek wyłączenia BOOX-ów
Robert ArtaTech napisał(a):
Zwykle po wyłączeniu urządzeń elektronicznych, ich ekran jest pusty. Zupełnie odmienne możliwości mają czytniki z ekranem e-ink, ponieważ nie potrzebują one zasilania do podtrzymywania obrazu, jest ono potrzebne tylko do zmiany zawartości takiego ekranu.
.[/color]


Moje pytanie (dot.Boox x60). Skoro nie potrzebuje zasilania to dlaczego cały czas, po wyłączeniu świeci się dioda (na niebiesko). Przestał się uruchamiać - komunikat o konieczności naładowania. Po włączeniu do ładowania, nie uruchamia się, dioda podczas ładowania dalej na niebiesko. Uszkodzenie? Związek z obrazem po wyłączeniu? Czy inna przyczyna? Użytkowany normalnie (bez eksperymentów :D )


29 gru 2011 15:04:23
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 10 gru 2009 12:37:57
Posty: 77
eCzytnik: Kobo Aura H20
Post Re: Obrazek wyłączenia BOOX-ów
Od dawna na swoim A60 mam obrazek po wyłączeniu i nie zaobserwowałem żadnych takich dziwnych objawów. Być może jakieś uszkodzenie (bateria)?


29 gru 2011 18:18:37
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Obrazek wyłączenia BOOX-ów
Świecenie diody nieustannie po wyłączeniu oznacza problem ze stanem baterią. Nie będę spekulował, co jest tego przyczyną. Miałem tak kilkakrotnie przy firmware 1.4. U mnie wówczas działało uruchomienie przez przycisk restart z tyłu obudowy. Póki coś się robiło działał, a po chwili bezczynności wieszał się. Moje rozwiązanie polegało na wyczerpaniu do cna baterii (aż dioda zniknie, bo już nie będzie żywcem prądu) i dopiero wówczas podłączenie do ładowania. Szybkie (2h) wyczrpanie baterii uzyskiwałem poprzez stworzenie dwóch stron z tekstem, które przeskakiwały między sobą. Jeżeli masz wi-fi i możesz w ten sposób uruchomić booxa, to wejdź z poziomu urządzenia na http://wierzba.wzks.uj.edu.pl/~08_jewula/boox i zostaw urządzenie, niech zmienia strony. Kiedy strony przestaną przeskakiwać (na ekranie będzie widoczna ostatna strona, nie wyłączy się) podłącz urządzenie do prądu.


29 gru 2011 23:16:08
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Obrazek wyłączenia BOOX-ów
@Zefiryn
Może to i dobry sposób, ale - w moim konkretnym wypadku Boox uruchamia się po podłączeniu przez USB i reset (z tyłu urządzenia). Uruchamia się i zaczyna działać. Celem jest rozładowanie baterii a jest połączony przez USB i ładuje się. Tu mogę się mylić ale tak to wygląda. Łączę się ze stroną przez WiFi, strony się zmieniają, ale po odłączeniu USB (rozumiem - odłączeniu zasilania) po krótkiej chwili się wyłącza, dioda świeci i tak jak na początku. Próbuję rozładować nic nie robiąc i mam nadzieję, że się przy tym nie zestarzeję :D


30 gru 2011 13:55:28
Zobacz profil
Post Re: Obrazek wyłączenia BOOX-ów
zetes napisał(a):
Moje pytanie (dot.Boox x60). Skoro nie potrzebuje zasilania to dlaczego cały czas, po wyłączeniu świeci się dioda (na niebiesko). Przestał się uruchamiać - komunikat o konieczności naładowania. Po włączeniu do ładowania, nie uruchamia się, dioda podczas ładowania dalej na niebiesko. Uszkodzenie? Związek z obrazem po wyłączeniu? Czy inna przyczyna?

Jeśli widać (w serii "X" od strony portu USB) że dioda w czytniku nadal się świeci po wyłączeniu, to oznacza, że system (Linux) się nie zamknął i czytnik się nie wyłączył i nadal "zjada" baterię. To jest nieprawidłowa sytuacja.
Jeśli czytnik nie reaguje na dłuższe (ok 3-5 sek) przytrzymanie klawisza "OK" lub "Power" (2x) to ostatecznym wyjściem jest przycisk "reset". Może się zdarzyć sytuacja, że bateria jest tak wyczerpana, że system nie może wystartować, trzeba wtedy podłączyć ładowanie na kilka(naście) minut i powtórzyć czynność z klawiszami.

Jeśli powyższe nie rozwiązuje problemu i trzeba rozładowywać baterię "do dna" (jak opisane wyżej) i sytuacja się powtarza, to czytnik jest niesprawny i trzeba go serwisować.
W większości przypadków ponowne wgranie oprogramowania powinno naprawić tą sytuację.
Jeśli nie pomoże - serwis.

Tu mam uwagę: W niektórych wersjach oprogramowania na niektóre modele jest błąd w oprogramowaniu, polegający na tym, że w stanie uśpienia, czytnik nie monitoruje stanu baterii i może dojść do sytuacji nadmiernego rozładowania baterii. W takich przypadkach zaleca się ustawienie opcji wyłączania (a nie usypiania) czytnika po określonym czasie bezczynności.


30 gru 2011 20:34:13
Użytkownik

Dołączył(a): 03 paź 2011 20:56:02
Posty: 55
eCzytnik: Onyx X60 Boox i62
Post Re: Obrazek wyłączenia BOOX-ów
Robert ArtaTech napisał(a):
zetes napisał(a):

Jeśli powyższe nie rozwiązuje problemu i trzeba rozładowywać baterię "do dna" (jak opisane wyżej) i sytuacja się powtarza, to czytnik jest niesprawny i trzeba go serwisować.


Dziękuję serdecznie za rzeczową odpowiedź. Stan na teraz to: rozładowane do końca, włączone do ładowania (uruchomił się), jest na baterii oznaka że ładowanie postępuje. Mam nadzieję że wszystko będzie OK. :D

Po rozładowaniu, zostawiłem na całą noc. Uruchamia się i działa OK. Mam nadzieję że tak zostanie :)


31 gru 2011 10:15:11
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 sty 2012 15:26:48
Posty: 8
eCzytnik: Onyx Box i62
Post Re: Obrazek wyłączenia BOOX-ów
Witam..
A czy na 62i działa tak samo - skopiowałem na pamięć wewnętrzną.. - odpalam "Pamięć wewnętrzna\BooxPatch\Off_image" i dalej pliki OAR ale nie ma żadnej róznicy..
Co robię nie tak?

Pozdrawiam


11 sty 2012 15:29:00
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 65 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: