Teraz jest 28 mar 2024 19:19:08




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Storino w Onyx Boox 
Autor Wiadomość
Post Storino w Onyx Boox
Zakładam nowy temat, bo już za kilka dni udostępnimy na nasze czytniki aplikację do korzystania z tej usługi.
Strona główna: Storino.pl

Obrazek


16 sty 2012 15:23:09
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Storino w Onyx Boox
O czyli taki polski Dropbox? Bardzo przyjemnie. A więc udostępnianie plików dla Onyxa będzie wygodniejsze, w końcu coś na wzór emaila od Amazona. Kilka pytań jeżeli można:
- synchronizacja w tle? Czyli kiedy włączymy wifi wtedy automatycznie uaktualnimy? Czy może musimy uruchomić odpowiedni program?
- synchronizujemy całą zawartość Storinio? Jeżeli tak to od razu mogę wam powiedzieć, że to głupi pomysł, a aby do tego się przekonać wystarczy tylko obejrzeć ich filmik
- dlaczego nie coś bardziej uniwersalnego? Storinio ma klienty tylko na Windowsa i tyle. Nie obchodzą mnie mobilne wersje, bo z Dropboxa na komórce może tylko 1 raz korzystałem. Przydał by się Linux, na którym głównie siedzę.


16 sty 2012 21:20:08
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Storino w Onyx Boox
zwierzak napisał(a):
- synchronizacja w tle? Czyli kiedy włączymy wifi wtedy automatycznie uaktualnimy? Czy może musimy uruchomić odpowiedni program?

AFAIR (z Targów) będzie ikonka, która będzie sobie to odpalać. Zapewne tak jak z Legimi.

zwierzak napisał(a):
- synchronizujemy całą zawartość Storinio? Jeżeli tak to od razu mogę wam powiedzieć, że to głupi pomysł, a aby do tego się przekonać wystarczy tylko obejrzeć ich filmik

AFAIR znowu - tylko wybrane formaty, wspierane przez Booxa.

zwierzak napisał(a):
- dlaczego nie coś bardziej uniwersalnego? Storinio ma klienty tylko na Windowsa i tyle. Nie obchodzą mnie mobilne wersje, bo z Dropboxa na komórce może tylko 1 raz korzystałem. Przydał by się Linux, na którym głównie siedzę.

Dropbox bywa wolny, no i jest mniejszy. Nie mówiąc już o tym, że Storino jest polski, więc z pewnością Arta Techowi łatwiej było się z nimi dogadać w kwestii personalizacji (bo to dość nowy serwis, więc im się promocja przyda bardziej niż DB).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 sty 2012 22:48:32
Zobacz profil WWW
Post Re: Storino w Onyx Boox
zwierzak napisał(a):
Przydał by się Linux, na którym głównie siedzę.

Myślę, że to kwestia czasu i zapotrzebowania wśród klientów.
Więcej można poczytać na: http://blog.storino.pl/


18 sty 2012 18:37:10
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Storino w Onyx Boox
Robert ArtaTech napisał(a):
zwierzak napisał(a):
Przydał by się Linux, na którym głównie siedzę.

Myślę, że to kwestia czasu i zapotrzebowania wśród klientów.
Więcej można poczytać na: http://blog.storino.pl/

Mam pytanie, a dlaczego nie synchronizacja w tle na zasadzie podobnej do Kindle? + dodanie jakiegoś widgetu z powiadomieniami co się ostatnio działo. To raczej nie może być takie trudne, bo aktualnie to wygląda jak kolejna zwykła aplikacja napisane przez amatora z wykorzystaniem ogólnodostępnego SDK. Przecież w tych linuksach co używacie macie normalnie DBus, jako developerzy oprogramowania możecie modyfikować skrypty init.d. Wystarczy napisać prostego i lekkiego daemona w C+GLib+DBus lub nawet Qt+DBus, jeżeli jest to za trudne, który reaguje na zmiany wifi (i to pewnie też jest wyprowadzone jako sygnał w DBus). A aplikacja tylko po to by konfigurować to do poprawnego zachowania.


18 sty 2012 19:22:43
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2011 0:26:45
Posty: 259
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Onyx Boox X60
Post Re: Storino w Onyx Boox
Pytanie, jeżeli będzie na booxie, to czy pojawi się na desktopowe wersje linuksów?
Wydaje mi się, że tutaj nie ma qt, za duży narzut byłby.


20 sty 2012 0:12:55
Zobacz profil WWW
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Storino w Onyx Boox
Jest Qt
https://github.com/onyx-intl/booxsdk

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


20 sty 2012 12:31:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 0:42:36
Posty: 65
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Storino w Onyx Boox
Zefiryn napisał(a):
Pytanie, jeżeli będzie na booxie, to czy pojawi się na desktopowe wersje linuksów?
Wydaje mi się, że tutaj nie ma qt, za duży narzut byłby.

To nie wiesz jak wygląda wersja Qt na urządzenia wbudowane. Wiele ciężkich elementów zostało specjalnie wycięte.


20 sty 2012 13:57:52
Zobacz profil WWW
Post Re: Storino w Onyx Boox
Zefiryn napisał(a):
Pytanie, jeżeli będzie na booxie, to czy pojawi się na desktopowe wersje linuksów?

O to trzeba dręczyć firmę albo programistów ze Storino.pl


20 sty 2012 15:24:36
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sty 2009 17:31:42
Posty: 24
eCzytnik: X60
Post Re: Storino w Onyx Boox
Panie Robercie,
w sieci i Państwa profilu na G+ pojawiają się informacje
o uruchomieniu usługi storino na czytnikach ONYX.
Na stronie storino.pl ani onyx-ereader.pl cisza.
Może Pan potwierdzić status tej usługi.
Dziękuje i pozdrawiam,
Rafał


27 sty 2012 12:40:16
Zobacz profil
Post Re: Storino w Onyx Boox
Zapowiedź jest. Usługa funkcjonuje. Aplikacja na nasze czytniki prawie gotowa.
Jak zostanie udostępniona - poinformujemy.


27 sty 2012 17:12:46
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2012 12:04:05
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Re: Storino w Onyx Boox
Panie Robercie,
Prawie miesiąc minął od Pana wpisu, a aplikacji na razie nie widać i nie słychać, choć chyba jest już w naszych czytnikach (onyx_cloud?). Czy może Pan przybliżyć uzytkownikom jaki jest status tego przedsięwzięcia.

Pozdrawiam,
K.


22 lut 2012 12:56:05
Zobacz profil
Post Re: Storino w Onyx Boox
bigkrzyh napisał(a):
Czy może Pan przybliżyć uzytkownikom jaki jest status tego przedsięwzięcia.

Już wszystko gotowe. Aplikacja jest, serwis uruchomiony. Trwają ostatnie testy i jesteśmy w trakcie sprawdzania oprogramowania ze zintegrowanymi usługami - chcemy udostępnić jednocześnie nowe oprogramowanie na wszystkie nasze czytniki (starsze i nowsze modele) posiadające moduł Wifi.
Myślę, że w przyszłym tygodniu już będzie dostępne dla użytkowników.


25 lut 2012 15:52:32
Użytkownik

Dołączył(a): 05 lut 2012 12:04:05
Posty: 6
eCzytnik: Onyx Boox i62
Post Storino w Onyx Boox
Kolejny tydzień, a Storino jak nie było tak nie ma cały czas :/ Może można zapisać sie chociaż do beta testów.


03 mar 2012 10:55:26
Zobacz profil
Post Re: Storino w Onyx Boox
Jest już gotowe, tylko inne kwestie (formalne) przytrzymują sprawę. Cały czas pracujemy nad tym, żeby jak najszybciej wyszło.


07 mar 2012 14:46:06
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: