Teraz jest 28 mar 2024 21:13:23




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Słownik - odświeżanie ekranu 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 25 wrz 2012 9:39:40
Posty: 1
eCzytnik: BOOX M92
Post Słownik - odświeżanie ekranu
Jako, że jestem nowy na forum, witam wszystkich!
Od tygodnia mam booxa m92 i generalnie jestem z tego czytnika zadowolony. Ale... czytnik dość dziwnie się zachowuje, gdy próbuję zmusić do pracy słownik. Wygląda to tak:
- mam otwarty dokument (sprawdzałem na pdf i epub) i wybieram Menu->Narzędzia->Wyszukaj w słowniku
- otwiera się okienko słownika, zaznaczam jakiś wyraz
- odświeża się tekst w okienku słownika (oczywiście z odpowiednim tłumaczeniem:)
- po czym odświeża się całe okienko słownika(przejście przez czarne tło)
- a następnie odświeża się tekst na całym(!) ekranie.
Nie da rady pominąć tego odświeżania (ostatnie dwa punkty powyżej)? Chodzi mi żeby było tak jak jest na filmiku Hands On w tym wątku: http://forum.eksiazki.org/aktualnosci-i-promocje-f173/onyx-boox-m92-recenzja-t10553.html ok. 10:45.
Dzieje się tak niezależnie od ustawień odświeżania w czytniku. Mam najnowszy firmware.


25 wrz 2012 10:29:42
Zobacz profil
Post Re: Słownik - odświeżanie ekranu
kamm napisał(a):
- a następnie odświeża się tekst na całym(!) ekranie.
Nie da rady pominąć tego odświeżania (ostatnie dwa punkty powyżej)? Chodzi mi żeby było tak jak jest na filmiku Hands On w tym wątku: http://forum.eksiazki.org/aktualnosci-i-promocje-f173/onyx-boox-m92-recenzja-t10553.html ok. 10:45.
W najnowszym oprogramowaniu (1.7 z 20120927) taka reakcja występuje tylko w eksperymentalnej, alternatywnej przeglądarce PDF. W standardowej przeglądarce PDF (Adobe Reader) odświeżanie całej strony występuje, jednak po włączeniu pełnego odświeżania co kilka stron, odświeża się cały tekst, ale bez tego "negatywu".
Zachowanie takie, jak na filmiku jest w programach FBReader i cool Reader, w nich też nie musi się wchodzić do menu, zeby wywołać słowniki, wystarczy dwa razy "puknąć" rysikiem w interesujące słowo.

Każdy z tych programów można wybrać jako domyslną przeglądarkę dla plików ePUB.

Odświeżanie całego ekranu w przeglądarkach PDF jest spowodowane koniecznością zaznaczania całego wyrazu do słownika (nie wystarczy "puknąć").


04 paź 2012 12:58:52
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron