Teraz jest 28 mar 2024 16:37:59




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Skróty do funkcji 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 kwi 2012 22:48:48
Posty: 9
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Skróty do funkcji
Ogólny problem jest taki: czy można w najniższej linii ekranu, którą umownie nazwię paskiem zadań, tworzyć skróty do poszczególnych narzędzi, np. do szukania, zakładek itp.
Pytanie nasunęło mi się przy czytaniu książki z dużą ilością odnośników, umieszczonych po rozdziałach. Aby dostać się do nich w miarę szybko trzeba było odszukać koniec rozdziału, utworzyć tam zakładkę no i później skakać do zakładki i z powrotem. Wszystko to wymaga przebijanie się przez menu narzędzi. Możliwość tworzenia skrótów uprościła by sprawę.
Drugi problem: zapamiętywanie miejsca, z którego wykonaliśmy skok. Wyobraźmy sobie że jesteśmy na stronie np 254 i musimy zajrzeć do tyłu np na stronę 83. Żeby wrócić, musimy znowu wpisać nr strony 254. Prościej byłoby, gdyby istniała funkcja pt. Powrót do strony ostatni czytanej. Czy takie coś jest możliwe bez zmiany firmware. A jeśli nie to apeluję o dopisanie takiej funkcjonalności do nowej wersji firmware.


30 maja 2012 23:47:56
Zobacz profil
Post Re: Skróty do funkcji
W oprogramowaniu do czytników Onyx Boox nie ma możliwości robienia odrębnych skrótów do funkcji dostępnych w ustawieniach czy menu. Czy taka będzie w przyszłości nie wiemy.

Funkcja "powrót do poprzedniego miejsca" była w oprogramowaniu, realizował ją klawisz strzałki wstecz (w czujniku/joysticku). W nowszych wersjach zniknęła. Teraz ten "kursor wstecz" dubluje się z klawiszem "prev" (po lewej stronie).
Myślę, że powinna wrócić, bo jest to przydatna rzecz, możliwość powrotu po skoku na dowolną stronę w tekście.


31 maja 2012 15:12:49
Użytkownik

Dołączył(a): 30 maja 2012 15:37:57
Posty: 42
eCzytnik: i62e; T68 Lynx; InkPad 3
Post Re: Skróty do funkcji
Tak działa "Poprzedni widok" w menu.

Jak kliknę przypis, to wracam: Menu -> Poprzedni widok.


31 maja 2012 15:36:13
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 11 mar 2012 21:23:36
Posty: 50
Lokalizacja: Wrocław
Post Re: Skróty do funkcji
Joystick ma jedną, irytującą funkcję: gdy czytam plik PDF i przez pomyłkę wcisnę góra lub dół, wtedy plik jest formatowany. Wygląda to okropnie, szczególnie go jest dużo wzorów. Aby powrócić do pierwotnego/oryginalnego formatu, trzeba z menu wybrać dopasowanie całej strony do ekranu. Czy ta funkcja jest konieczna/celowa? Nie można z niej zrezygnować?


01 cze 2012 12:16:06
Zobacz profil
Post Re: Skróty do funkcji
Funkcja kursora w górę i w dół to odpowiednio powiększanie i pomniejszanie czcionki (w każdej aplikacji).
W przypadku PDF, gdy jesteśmy w trybie reflow również tak działa, jednak gdy jesteśmy w trybie graficznym, naciśnięcie kursora w górę powoduje przejście do trybu reflow (w celu powiększenia tekstu) i automatyczne przeformatowanie zawartości dokumentu.


01 cze 2012 16:13:59
Użytkownik

Dołączył(a): 04 gru 2012 22:00:51
Posty: 20
eCzytnik: Onyx Boox i62 Espresso...soon
Post Re: Skróty do funkcji
Nie wiem, czy ten temat był poruszany. Już trochę się nauczyłem o Onyx Boox i62 Espresso, ale czytając książki napotkałem na pewien problem. Nie wiem w jaki sposób czytać przypisy. Zabrałem się za "Zaginione królestwa" i wydaje mi się, że coś mi umyka z tekstu. Proszę o podpowieź. Może coś żle robię. Próbowałem już zmniejszać tekst i niekiedy coś tam przeczytam, ale to zależy chyba od książki. Czasem przypisy czytam przełączając poszczególne strony, ale nie zawsze się to udaje...


26 gru 2012 1:15:14
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 02 lis 2012 20:14:25
Posty: 32
eCzytnik: ONYX Boox i62HD
Post Re: Skróty do funkcji
W oprogramowaniu 1.8 20130407 do i62HD pojawiły się takie skróty na dolnym pasku.


12 maja 2013 18:34:29
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron