Teraz jest 28 mar 2024 10:53:04




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Modyfikacje w M92 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:29:34
Posty: 89
eCzytnik: Onyx Boox
Post Modyfikacje w M92
Witam,

może trochę wybiegam przed orkiestrę (Roberta z ArtaTech - mam nadzieję że mi wybaczy :) ), ale podzielę się tym czego udało mi się dokonać z małą pomocą mobileread i wcześniejszych postów dotyczących wygaszania/ekranu startowego/wyłączania tutaj na forum.
No więc chodzi o personalizowanie naszego M92:
1. Ustawienie wygaszacza ekranu - zrobiłem małą paczkę - kilka przykładowych obrazków + plik instalujący oar. Paczkę rozpakowujemy, kopiujemy na kartę sd do jakiegoś katalogu. Odpalamy M92 i plik wygaszacz.oar. Utworzy on katalog Backup (w nim są stare wygaszacze) i skopiuje nowe jakie będą zamieszczone obok wygaszcz.oar. Z tego co się orientuję to plików może być chyba 10 sreen_saver0 ... 9.
Wygaszacz.zip
2. Zmiana obrazu startowego - można podłożyć dowolny obrazek startowy, w tym celu należy go otworzyć, wejść do menu, narzędzia i ustaw ekran startowy. Jednakże ponieważ nie chcę tego pliku widzieć na karcie ani w pamięci, wrzuciłem go do wewnętrznej - poniżej link do skryptu.
Obraz-Startowy.zip
3. Nie lubię jak coś wrzuca mi się na siłę i nie mogę tego usunąć, a chodzi o website onyx. Toteż zamieszczam poniżej paczkę usuwającą (robi też backup w katalogu z którego jest odpalana) ów skrót do onyx website.
wywal-onyx.zip

UWAGA - nie biorę odpowiedzialności za szkody powstałe z używania powyższych plików. Testowałem na moim M92 i żyje. Jeżeli ktoś ma wątpliwości proszę poczekać na wersję zrobioną przez ArtaTech.

_________________
Pozdrawiam Tomasz


21 kwi 2012 17:18:54
Zobacz profil
Post Re: Modyfikacje w M92
Jak najbardziej - wszelkie własne próby i sposoby użytkowników, o ile chcą się nimi podzielić, są przydatne również dla innych :)

Co do wygaszacza, jest to sposób działający na wszystkich modelach, tylko obrazki muszą być dostosowane do rozdzielczości ekranu i jak było w oddzielnym wątku, w niektórych wersjach firmware były obrócone. W wersji 1.7 będzie wszystko ujednolicone.

Natomiast oficjalną funkcją ustawiania obrazka startowego ma być opcja: Menu -> Narzędzia -> Ustaw ekran startowy
Dostępna podczas wyświetlania dowolnego obrazka z pliku graficznego.
Tak to działa na modelach 6 calowych. Natomiast w "dużych" M90/M92 opcja źle działa (wybiórczo), nie z każdego formatu graficznego. Do poprawienia w przyszłych aktualizacjach.


21 kwi 2012 17:46:54
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 cze 2013 22:56:08
Posty: 33
eCzytnik: Onyx Boox M92
Post Re: Modyfikacje w M92
Czy możesz jeszcze raz wrzucić program do zamieniania wygaszaczy?

_________________
Leon Instruments
Elektronika dla zawodowców :)


17 cze 2013 22:58:50
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron