Teraz jest 18 kwi 2024 19:19:48




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
regulacja jasności w Onyx Boox 60S 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 14 sty 2011 0:24:40
Posty: 4
Post regulacja jasności w Onyx Boox 60S
Witam

Czy może mi ktoś podpowiedzieć w jaki sposób reguluje się jasność? podobno jest 8 odcieni szarości a ja kompletnie nie wiem jak sie do tego zabrać

Pozdrawiam


14 sty 2011 0:28:32
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: regulacja jasności w Onyx Boox 60S
Boox nie posiada regulacji jasności.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


14 sty 2011 0:40:58
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: regulacja jasności w Onyx Boox 60S
galrad napisał(a):
skoro widze odcienie szarosci to chyba w jakis sposób moge to regulować

dlaczego jestescie w odpowiedziach tacy niemili... ja tylko proszę o pomoc... a widze że nie jest to takie proste

pozdrawiam i mimo wszystko zycze milego dnia
Czytnik BOOX 60S jest jednym z czytników wyposażonych w ekran e-ink (Vizplex), który nie jest ekranem aktywnym, tak jak monitory LCD w notebookach czy tel. komórkowych lub tabletach - to jest ekran pasywny, świecący światłem odbitym z otoczenia - tak samo jak papier, na którym widzimy treść tylko posiadając jakieś oświetlenie zewnętrzne (nie na darmo nazywany e-papierem) :!:
Dlatego, z samej specyfiki takiego ekranu wynika niemożność jakiejkolwiek regulacji jego jasności - więc nie dziw się reakcjom na forum, bo w tym kontekście takie pytanie istotnie wydaje się żartem :)

Opisywane w instrukcji stopnie szarości, to po prostu informacja o tym, że obrazki wyświetlone na tym ekranie będą miały maksymalnie 8 odcieni - przykładowy obrazek z 8 kolorami i 8 stopniami szarości:
Obrazek

Ekran o tych własciwościach, wykorzysta po prostu do wyświetlenia zawartości te 8 odcieni szarości i ani jednego więcej ;)

I nie przejmuj się - wielu nowych użytkowników czytników e-ink, napis pozostawiony na ekranie wyłączonego czytnika postrzegało jako nalepkę z tekstem - z czego wszyscy się potem śmieją :D

_________________
W Obrazek też ;)


14 sty 2011 14:09:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2011 14:00:52
Posty: 12
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: Prestigio PER3362B
Post Re: regulacja jasności w Onyx Boox 60S
8 odcieni szarości oznacza tyle, że czytnik ma 8 "szarych kolorów" (otwórz sobie jakieś zdjęcie, to je wszystkie zobaczysz). Nie ma to nic wspólnego z jasnością.
Przy czytaniu e-booka, tło jest w najjaśniejszym odcieniu (prawie białe), a czcionka w najciemniejszym (prawie czarna). Pośrednie odcienie są widoczne np, na krawędziach liter.


14 sty 2011 14:14:40
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: regulacja jasności w Onyx Boox 60S
Jeżeli chcesz poprawić kontrast wyświetlanego tekstu to można przed przesłaniem pliku na czytnik zmienić w jakimś edytorze tekstu czcionkę na pogrubioną.


14 sty 2011 15:23:16
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: regulacja jasności w Onyx Boox 60S
I pozbawić się w ten sposób pogrubienia wyrazów, które były celowo w ten sposób oznaczone przez autora.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


14 sty 2011 15:25:06
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: regulacja jasności w Onyx Boox 60S
czytelnik44 napisał(a):
Jeżeli chcesz poprawić kontrast wyświetlanego tekstu to można przed przesłaniem pliku na czytnik zmienić w jakimś edytorze tekstu czcionkę na pogrubioną.
Wystarczy użyć jakiejś masywniejszej czcionki i jest super, bez rezygnowania w wytłuszczonego tekstu w edycji.
Przykłady takich mocniejszych czcionek: http://onyx-ereader.pl/forum/9-pomoc/893-rone-czcionki-dla-boox-a

BOOX daje możliwość łatwego użycia dowolnego fontu w formacie TTF.

_________________
W Obrazek też ;)


14 sty 2011 15:47:47
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 gru 2010 12:33:13
Posty: 107
eCzytnik: Kindle 3; KindleDX; kiedys: Boox 60
Post Re: regulacja jasności w Onyx Boox 60S
Czytelnik44, imho lepiej wgrac fonty medium na czytnik, sa bardziej pogrubione w stosunku do regular, a nie jest to bold; albo na samym czytniku wybrac opcje bold [czasami wieczorem przy malym swietle mi sie zdarza :D] a zawsze mozesz wrocic do regulara.

_________________
Nigdy nie dyskutuj z idiotą... najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem...


14 sty 2011 15:50:41
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: