Teraz jest 28 mar 2024 13:44:53




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Onyx Boox M90 - recenzja - komentarze 
Autor Wiadomość
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Onyx Boox M90 - recenzja - komentarze
Zapraszamy do komentowania naszego nowego artykułu - Onyx Boox M90 - recenzja.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


16 gru 2011 18:06:35
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2010 9:07:38
Posty: 49
eCzytnik: boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - recenzja - komentarze
Ciekaw skąd taki futerał, ja mam zupełnie inny. Sposób zamocowania rysika skutecznie mnie zniechęca do jego używania. Sensor raz działa raz nie działa. Ogólnie jestem zadowolony. Komfort czytania jest dużo lepszy niż przy 6".


17 gru 2011 14:03:50
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox M90 - recenzja - komentarze
O, dostałeś inny w zestawie? Był chociaż sztywniejszy? Bo ten mój był taki... No, że przy nim moje Bluecosto na K3/4 to niczym ekskluzywna okłada ;) Natomiast fakt - rysik jest w nim FATALNIE rozmieszczony.

Z sensorem raczej nie miałem problemów - ale też nie za często go używałem, wolałem przyciski.

Co do komfortu - przy PDF - owszem. Przy ePUBach? Niekoniecznie, przynajmniej dla mnie. Nie myślałem, że to możliwe, ale łatwiej mi objąć wzrokiem mniejszy ekran i to sprawia, że czyta mi się milej. Natomiast w przypadku PDFów na M90 nic mi się nie ucina w połowie i można po tym rysować - dla mnie bomba. Żeby jeszcze szybszy procesor był do tego...

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


17 gru 2011 14:53:01
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2010 9:07:38
Posty: 49
eCzytnik: boox M90
Post Re: Onyx Boox M90 - recenzja - komentarze
Też epuby mi sie nie podobały, gdy otwierał je adobe reader, ale jak udało mi się zmusić, żeby te kupione również otwierał fbreader to teraz jest ok. A jak używasz klawiszy, gdy chcesz przesunąć sie na ekranie. Te > i < zmieniają całą stronę, więc tylko sensorem, a ten nie koniecznie chce reagować.


17 gru 2011 16:59:03
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M90 - recenzja - komentarze
Dziękujemy za recenzję i zdjęcia!

Jednak nie możemy potwierdzić błędu z działaniem klawiszy podczas uśpienia - będziemy sprawdzać.
Może nastąpił przypadek wybudzenia przez przypadkowe naciśnięcie włącznika a później czytnik znów się uśpił automatycznie ?
Jeśli nie jest uśpiony to klawisze dotykowe istotnie reagują na zamkniętą okładkę, podczas uśpienia nie - tylko na włącznik.
Tak jak pisałem, będziemy to sprawdzać.

Czas uruchamiania (po całkowitym wyłączeniu) to istotnie w granicach 25-30 sekund zależnie od modelu.

Co do przeglądarki internetowej, jest w oprogramowaniu Boox-ów, w Ustawieniach przeglądarki Html, w Narzędziach, przełączalna opcja "Nie ładuj grafiki/Ładowanie grafiki", która może znaleźć zastosowanie na takich stronach, gdzie są ruchome grafiki.

Jeśli chodzi o rysunki odręczne na PDF-ach, to w nowszej wersji oprogramowania (1.6) będzie wprowadzona funkcja eksportu takiego dokumentu wraz z notatkami odręcznymi do nowego pliku PDF. I odczytania go później na innym urządzeniu, również PC.
Jest ona obecna już w czytniku Onyx Boox i62 (wraz z nowym oprogramowaniem).


19 gru 2011 15:51:25
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox M90 - recenzja - komentarze
Robert ArtaTech napisał(a):
Jednak nie możemy potwierdzić błędu z działaniem klawiszy podczas uśpienia - będziemy sprawdzać.
Może nastąpił przypadek wybudzenia przez przypadkowe naciśnięcie włącznika a później czytnik znów się uśpił automatycznie ?
Jeśli nie jest uśpiony to klawisze dotykowe istotnie reagują na zamkniętą okładkę, podczas uśpienia nie - tylko na włącznik.
Tak jak pisałem, będziemy to sprawdzać.

Ciężko mi kategorycznie się w tej kwestii wypowiedzieć - bo jeśli sam się przypadkowo wybudził, a potem uśpił - to ja nie miałem jak tego dostrzec. Jeszcze jeden use-case, który można sprawdzić - ja w pewnym momencie włożyłem i nosiłem M90 w okładce do góry nogami, by mieć przyciski < i > po prawej stronie (tak trzymam urządzenia i tak mi wygodniej było) - więc może to to? Bo faktycznie nie działo się tak zawsze, ale tylko czasami.

Inna rzecz - nosiłem go w tylnej kieszeni torby, w okładce. Nie było tam innych rzeczy, które mogły od góry/dołu na niego naciskać, więc niespecjalnie wiem jak coś mogłoby ten włącznik wcisnąć.

Robert ArtaTech napisał(a):
Co do przeglądarki internetowej, jest w oprogramowaniu Boox-ów, w Ustawieniach przeglądarki Html, w Narzędziach, przełączalna opcja "Nie ładuj grafiki/Ładowanie grafiki", która może znaleźć zastosowanie na takich stronach, gdzie są ruchome grafiki.

Ale to nie jest specjalnie rozwiązanie - ja chcę obrazki, tylko nie animowane GIFy, a najbardziej bym chciał, by z GIFów wyświetlała się tylko pierwsza klatka. Albo żeby GIFów w ogóle nie wyświetlał, a resztę obrazków już tak - bo z nim problemów nie miał i wyglądało to ok (co widać na zdjęciach).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


19 gru 2011 16:27:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 21 gru 2011 15:19:29
Posty: 6
eCzytnik: A62S, SONY XP ARC S
Post Re: Onyx Boox M90 - recenzja - komentarze
Jutro mają mi dostarczyć M90, który kupiłem wczoraj w internecie. Po przeczytaniu recenzji i Wszej dyskusji, zastanawiam się czy dokonałem dobrego wyboru. Zdecydowałem się na ten model, ponieważ chciałem czytnika do czytania dokumentacji w pdf i doc, docx. Kieruję dosyć dużym projektem, nie lubię papieru i makulatury, w którą zmieniają się dokumenty robocze po ich przeczytaniu, ale od czytania na laptopie wysiadają mi już oczy. Czytam też dużo książek, szczególnie w pociągach, w których spędzam dużo czasu. Chciałem czytnik o względnie dużych rozmiarach i w ponoć rewelacyjnej technologii e-ink. Czy M90 to dobry wybór?


21 gru 2011 16:06:53
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx Boox M90 - recenzja - komentarze
Typowy dysonans pozakupowy. :) M90 ma swoje wady, ale mogą Ci one wcale nie przeszkadzać. Tak więc nie rozglądaj się na innych (tym bardziej, że czytnik już zamówiony), tylko spróbuj sam.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


21 gru 2011 18:48:01
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Onyx Boox M90 - recenzja - komentarze
Blady napisał(a):
Czytam też dużo książek, szczególnie w pociągach, w których spędzam dużo czasu.

O ile nie będziesz musiał stać, ale będziesz mógł oprzeć sobie urządzenie na kolanach czy coś - przeżyjesz. Zwłaszcza, jeśli nie czytasz beletrystyki, bo do tej spokojnie wystarcza i nieźle się sprawdza 6".

Blady napisał(a):
Chciałem czytnik o względnie dużych rozmiarach i w ponoć rewelacyjnej technologii e-ink. Czy M90 to dobry wybór?

I taki właśnie dostaniesz. Będzie nieco wolny, ale użyteczny, zwłaszcza do PDFów technicznych.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


21 gru 2011 19:52:03
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 20 gru 2011 17:56:47
Posty: 51
Post Re: Onyx Boox M90 - recenzja - komentarze
Vroo napisał(a):
Typowy dysonans pozakupowy. :) M90 ma swoje wady, ale mogą Ci one wcale nie przeszkadzać. Tak więc nie rozglądaj się na innych (tym bardziej, że czytnik już zamówiony), tylko spróbuj sam.

Ja postanowiłem zaryzykować - jak tylko dostanę sprawny egzemplarz napiszę swoją ocenę tego czytnika. Myślę że nie ma sensu wystawiać oceny tego czytnika opierając się na wadliwych egzemplarzach.

A swoją drogą to myślałem że 9,7 cali to będzie sporo - tak naprawdę wydawał mi się jednak mały. I nawet chyba sporo mniejszy od strony A4. Ludzie przesadzają, że nie nadaje się do beletrystyki. Ja ogólnie nie wyobrażam sobie mniejszego czytnika. Gdy będzie sprawnie działać to napiszę z pewnością coś pozytywnego, bo jednak podobał mi się ten czytnik. Ma możliwość zmiany kodowania txt, otwiera dużo formatów, i ta karta pamięci do 32GB naprawdę mi się podobało. Krótko go testowałem, ale z czujnikiem IR chyba nie było takich problemów jak tu na forum opisywano, choć nie wiem jak to będzie w następnym egzemplarzu - na razie za krótko go miałem - tylko jeden dzień.

Podobało mi się, że otworzył mi pdf który miał 4000 stron- i wcale niebyło to tak powolne jak na filmikach z youtube. Może dlatego że ów pdf miał tylko 50MB i był bez grafiki, m90 działał naprawdę dość sprawnie. Naprawdę dość sprawnie wczytał plik. Dość szybko przechodził do strony - zmiana strony też nie była problemowa, chyba mniej niż sekunde. Co ciekawe dało się zobaczyć spis treści. Ściągnąłem sobie wybrane hasła z Powszechnej encyklopedii filozofii (http://www.ptta.pl/pef/index.php?id=hasla_a&lang=pl) ok 500haseł dostępnych w internecie (wersja papierowa to ponad 4000haseł) połaczyłem hasła w jeden plik i co ciekawe Onyx widział spis treści w rozmiarze 56stron, którego nie stworzyłem -może program od pdf mi go stworzył ale nie wiem. dokładnie wyglądało to tak, że było hasło i numer strony na której można je znaleźć to mnie pozytywnie zaskoczyło, bo w acrobacie tego nie widziałem (w acrobacie tylko tekst ciągły). Zamierzam sprawdzić czy by otworzył równie sprawnie pdf zrobionego z 9000stron (nie skan tylko zwykły tekst). Jedyną chyba wadą m90 jest jakość głośniczka z tyłu (nie najlepiej się słucha przez głośniczek, w porównaniu z pocketem który wypada znacznie lepiej w jakości dźwięku i nie jest umieszczony z tyłu - okładka Onyxa też go wycisza że prawie nic nie słychać - na słuchawkach jest zaś bardzo dobrze). Na razie za krótko go miałem, aby ocenić w 100% pozytywnie. Co do sensora IR to się jeszcze nie wypowiadam muszę sprawdzić czy lampka, żarówka będzie na niego wpływać. Jeżeli tak to będzie rozczrowanie, ale może nie - zobaczymy


Ostatnio edytowano 14 sty 2012 19:31:31 przez Will, łącznie edytowano 9 razy



14 sty 2012 18:09:54
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: Onyx Boox M90 - recenzja - komentarze
Strona A4 to 14 cali... Na takie czytniki jeszcze chwilę oczekamy.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


14 sty 2012 18:20:03
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: