Teraz jest 29 mar 2024 9:40:39




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
i62 - "niewrażliwość" wyświeltacza 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 29 sie 2012 11:21:13
Posty: 4
eCzytnik: onyx boox i62 espresso
Post i62 - "niewrażliwość" wyświeltacza
Czytnik kupiłam w czerwcu, po przeczytaniu kilku (kilkunastu?) książek stwierdzam, że wyświetlacz czytnika jest mało wrażliwy na dotyk. Mianowicie trudne jest wpisywanie np. numerów stron w opcji "idź do strony", stukanie tudzież dotykanie ekranu czasem nie daje żadnego efektu. To samo dotyczy wyłączania czytnika przez opcje, a nie przyciskiem, dotykam ikony zamknij i nic się nie dzieje. Czy w Waszych onyksach też takie rzeczy się zdarzają i mam się z tym pogodzić, czy też mój wyświetlacz jest wadliwy?

I jeszcze jedno - w jakiś sposób, nie mam pojęcia jak, zdarza mi się przesunąć czytaną książkę o kilkaset stron w przód, zapewne przesuwając przypadkiem palcem po ekranie. Czy ktoś wie, jak to się dzieje i jak można taką opcję wyłączyć?


29 sie 2012 11:30:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: i62 - "niewrażliwość" wyświeltacza
fiolla napisał(a):
I jeszcze jedno - w jakiś sposób, nie mam pojęcia jak, zdarza mi się przesunąć czytaną książkę o kilkaset stron w przód, zapewne przesuwając przypadkiem palcem po ekranie. Czy ktoś wie, jak to się dzieje i jak można taką opcję wyłączyć?


W wielu typach plików podczas czytania na ekranie widoczny jest pasek postępu który "przyrasta" sukcesywnie wraz z postępem lektury - na dolnej belce. Jego dotkniecie w innym miejscu powoduje "przeskok " do odpowiadającej temu miejscu na pasku postępu strony. Prawdopodobnie to własnie Ci się dzieje.
f.

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


30 sie 2012 14:17:06
Zobacz profil
Post Re: i62 - "niewrażliwość" wyświeltacza
fiolla napisał(a):
wyświetlacz czytnika jest mało wrażliwy na dotyk. Mianowicie trudne jest wpisywanie np. numerów stron w opcji "idź do strony", stukanie tudzież dotykanie ekranu czasem nie daje żadnego efektu. To samo dotyczy wyłączania czytnika przez opcje, a nie przyciskiem, dotykam ikony zamknij i nic się nie dzieje.
Proszę sprawdzić, czy na brzegu ekranu, między ekranem a obudową nie ma jakichś zabrudzeń. Możliwe jest, że utkwiło tam coś, co zakłóca pracę panelu/czujnika podczerwieni. Powinno działać przy każdym dotknięciu, obojętnie czy palcem czy nawet jakimś (niezbyt ostrym, z uwagi na ekran) narzędziem (nawet patyk).
Nie można wykluczyć, że w tym egzemplarzu jest niesprawny układ dotyku na podczerwień - wtedy pomoże serwis.

Trzeba wiedzieć, że opcja "Idź do strony", nie pozwoli (nic się nie dzieje) wpisać nieistniejącej strony w książce. Czyli jeśli np. jest 28 stron to gdy pierwszą cyfrę wpiszemy 7 nie da się wpisać następnej, dopóki jej nie skasujemy (strzałka w lewo).

Co do przeskakiwania o duzą ilość stron, może być sytuacja opisana w poście wyżej - dolny pasek służy do "szybkiej nawigacji" po książce - jeśli nie chcemy przeskoczyć w inne miejsce książki, nie należy go dotykać.


30 sie 2012 20:12:30
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron