Teraz jest 28 mar 2024 16:14:52




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713 
Autor Wiadomość
Post i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713
Udostępniliśmy aktualizację oprogramowania dla modelu Onyx Boox i62 Espresso - wersja 1.7 20120713
Aktualizacja do pobrania na stronie: http://onyx-ereader.pl/pl/boox-i62-espresso
do kompletu należy pobrać również nową paczkę TTS: http://onyx-ereader.pl/pl/tts4 z głosem Agnieszka (który zastępuje głos Ewa).

Zmiany w nowym oprogramowaniu:
- zapisywanie adnotacji
- eksportowanie szkiców
- dodany tryb "mobilny" w przeglądarce html (opcje nawigacji)
- nowy głos Ivony - "Agnieszka"
- inne drobniejsze zmiany i poprawki błędów


18 lip 2012 10:08:55
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lip 2012 22:06:00
Posty: 5
eCzytnik: Kindle Paperwhite 3
Post Re: i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713
Pozwolę sobie napisać o jednym z błędów, który został wywołany odnośnie nowego firmware dla czytnika M92 a opisanego w wątku:
Oprogramowanie 1.7 dla BOOX M92 z dnia 03-07-2012 CHANGELOG, w poście numer 3.
Cytuję
"2. Gdy Ivona napotka w tekście średnik lub myślnik to wymawia słowo ,,przecinek''. Początkowo to śmieszy, ale później denerwuje. Tej wady chyba nie było w wersji wcześniejszej."

Ten sam błąd zauważyłem w swoim czytniku i62 Espresso z najnowszym oprogramowaniem i plikami IVONA.
Test przeprowadziłem na dwóch książkach. Pierwsza Zmorojewo w formacie MOBI i druga Dziewczyna, która igrała z ogniem w formatach EPUB i MOBI.
format EPUB otworzyłem w CR i FB. W obu przypadkach IVONA odczytywała myślniki jako przecinki. Działo się to jednak, tylko gdy myślnik był na początku linii lub po kropce. myślniki w zdaniu nie są czytane. Taki sam objaw był dla plików MOBI


18 lip 2012 19:13:57
Zobacz profil
Post Re: i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713
andpen napisał(a):
Ten sam błąd zauważyłem w swoim czytniku i62 Espresso z najnowszym oprogramowaniem i plikami IVONA.
Tak, mogę potwierdzić, że zreprodukowaliśmy ten błąd w nowym głosie "Agnieszka" i jest już zgłoszony do poprawy.


19 lip 2012 10:16:06
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Re: i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713
Robert ArtaTech napisał(a):
Tak, mogę potwierdzić, że zreprodukowaliśmy ten błąd w nowym głosie "Agnieszka" i jest już zgłoszony do poprawy.


Interesujące... jeszcze przed godziną powyższy post był autorstwa użytkownika airs (czy tylko ja to zauważyłam?).
Zawsze mam ograniczone zaufane do tego co czytam na forach, ale teraz moje zaufanie do eksiazki.org spadło niemal do zera (skąd mamy wiedzieć które osoby są prawdziwe, a które to kolejne awatary ArtaTech :?).
W konsekwencji również sens zaglądania tutaj jest znikomy.

Ciekawe czy mój post długo pozostanie widoczny ...


19 lip 2012 11:16:08
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713
EllenRipley napisał(a):
Robert ArtaTech napisał(a):
Tak, mogę potwierdzić, że zreprodukowaliśmy ten błąd w nowym głosie "Agnieszka" i jest już zgłoszony do poprawy.


Interesujące... jeszcze przed godziną powyższy post był autorstwa użytkownika airs


Też to zauważyłem, daje do myślenia ... :mrgreen:

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


19 lip 2012 11:30:35
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713
Cytuj:
Interesujące... jeszcze przed godziną powyższy post był autorstwa użytkownika airs (czy tylko ja to zauważyłam?).

Wczoraj też był autorstwa airs'a. Rzeczywiście ciekawe.... :?


19 lip 2012 11:32:54
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2012 15:57:40
Posty: 25
eCzytnik: pocketbook
Post Re: i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713
Potwierdzam.

A jeśli my żyjemy naprawdę w Matrixie :shock:
to znaczy, jeśli ja żyję... bo teraz to już nie mam pewności czy wy wszyscy istniejecie :shock:
a jeśli świat rozciągły to tylko i wyłącznie iluzja serwowana mi przez jakiegoś złośliwego demiurga :cry:

muszę chyba dzisiaj sięgnąć do medytacji Kartezjusza...


19 lip 2012 12:01:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 paź 2011 8:46:43
Posty: 105
eCzytnik: Kobo Aura HD
Post Re: i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713
Cytuj:
muszę chyba dzisiaj sięgnąć do medytacji Kartezjusza...

Ja raczej sięgnę po 1/2 litra i zakąskę :mrgreen:


19 lip 2012 12:49:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2012 15:57:40
Posty: 25
eCzytnik: pocketbook
Post Re: i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713
No, w sumie efekt podobny, a wnioski można bogatsze wyciągnąć ;)


19 lip 2012 13:27:10
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713
Najwyraźniej Arta Tech ma problem nie tylko z aktualizacjami ...

:nono

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


19 lip 2012 14:30:02
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 24 lis 2011 10:15:57
Posty: 85
eCzytnik: Onyx Boox 60 | Kindle Touch
Post Re: i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713
a odpowiedź Roberta czytałem już wczoraj; tymczasem teraz nosi ona datę: 19 lip 2012 9:16:06... :shock: ;)


19 lip 2012 14:52:20
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 08 kwi 2012 15:57:40
Posty: 25
eCzytnik: pocketbook
Post Re: i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713
No taka jest natura internetu. Tutaj nigdy nie wiadomo kto jest kim. Totalna anonimowość. Totalna dezinformacja wśród potoku informacji.
Ja myślę że z Arta Tech jeszcze i tak nie jest źle w tej kwestii.
Wejdźcie sobie na dział poświęcony czytnikom pocketbook i poczytajcie wątek o modeli 622 touch. Tam to są dopiero jaja. Cała rozmowa sprawia wrażenie wyreżyserowanej i skomponowanej przez jedną osobę.
I aż przykro patrzeć jak np. użytkownik skyisover87 rozpoczyna wątek od pytania jaki czytnik kupić i czy warto i dlaczego warto pocketbook 622, po czym nabywa tenże czytnik i staje się jego zażartym apologetom. I o dziwo, chociaż jeszcze kilka postów wcześniej nic nie wiedział i dlatego pytał, teraz już wie, jak jest w onyxie, w kindle i dzielnie wykazuje wyższość pocketbooka. Normalnie jakby za udzielanie się na forum dostawał wypłatę :)

Zresztą, recenzje które czytałem na temat pocketów też są bardzo tendencyjne. I to jest ich błąd marketingowy, bo czytniki mają naprawdę dobre. Na tyle dobre, że same są w stanie się obronić. Wadą jest tylko cena... no i tendencyjna reklama porównawcza.
Tak, że na manipulację trza uważać. A i tak się jej nie uniknie niestety.


19 lip 2012 15:02:38
Zobacz profil
SwiatCzytnikow.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 sie 2010 11:00:21
Posty: 1873
eCzytnik: kindle, onyx, nook, kobo, pb, ipad
Post Re: i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713
Róbcie screeny. :)
Nie widzę w tym nic strasznego, że ktoś chce mieć dwa profile - firmowy i prywatny, choć jeśli dotyczą tej samej tematyki, wolałbym w tym przypadku większą transparentność.

_________________
http://swiatczytnikow.pl (dawniej: Świat Kindle)
http://ebooki.swiatczytnikow.pl - (prawie) wszystkie polskie e-booki w jednym miejscu, czyli porównywarka ofert księgarni.


19 lip 2012 15:07:43
Zobacz profil WWW
Post Re: i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713
EllenRipley napisał(a):
Ciekawe czy mój post długo pozostanie widoczny ...
Nie ma obawy ;) W ciągu prawie roku moderowania tego forum usunąłem dwa posty. Jeden użytkownika, który uporczywie ponawiał taki sam wpis, mimo wcześniejszego upomnienia administratora i wyrzucenia poprzednich (nie na temat) do kosza, a drugi dzisiaj rano - ten omyłkowy.

Widzę, że muszę napisać coś o sobie. Jestem bibliotekarzem i informatykiem z zawodu, to połączenie zaowocowało dziwnym hobby, czyli zafascynowaniem książką elektroniczną i czytnikami :) To moja prywatna strona.

Od niespełna roku (to ważne) współpracuję z dystrybutorem czytników Onyx Boox, czyli ArtaTech. Stąd moje konto "służbowe". Nie widzę innego sposobu, żeby zachować swoją prywatną niezależność, niż zachowanie również prywatnego konta.
Myślę, że nie trzeba tracić zaufania do forum, jesteśmy tu (ArtaTech) gościnnie jako wsparcie ze strony dystrybutora i administracja nie ma żadnej korzyści materialnej z tej obecności, poza zebraniem w jednym miejscu użytkowników różnych czytników i większą ilością odwiedzin.

Jako przedstawiciel ArtaTech zapewniam pomoc, porady i rozwiązywanie problemów z czytnikami i oprogramowaniem, myślę że konkretną i skuteczną. Staram się odpowiedzieć na każde pytanie i przedstawić punkt widzenia dystrybutora. Po prostu dzielę się moją wiedzą.

Jako osoba prywatna, nadal fascynuję się różnymi czytnikami. Posiadam własny (nie służbowy ;)) Onyx Boox A60, który kupiłem 2,5 roku temu, miałem też Kindle i Prestigio, być może będę miał Nooka czy Sony (lubię bawić się Androidem).

W dziale "Onyx Boox" na forum, wypowiadam się jako przedstawiciel ArtaTech i przekazuję informacje od dystrybutora, w pozostałych działach forum przyznaję sobie prawo do prywatnych wypowiedzi i poszukiwań. Nie prowadzę żadnych sztucznych dialogów (to można sprawdzić). Jeśli nadejdzie moment, gdy zakończę współpracę z ArtaTech, pozwolę sobie na prywatne wypowiedzi również w tym dziale forum.

Przepraszam za całe zamieszanie!


19 lip 2012 16:20:40
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2008 19:31:20
Posty: 190
eCzytnik: Bebook V5,Boox 60, BOOX i62E,C65AG
Post Re: i62 Espresso - aktualizacja z dnia 20120713
@Robercie,
problem w tym że to nie są dwa profile: firmowy i prywatny, tylko profil przedstawiciela Dystrybutora oraz profil zadowolonego użytkownika a czasami wręcz obrońcy sprzetu tego Dystrybutora. Czyli troszkę inna bajka jakby... Szpagat to figura ładna, ale na dłuższą metę niezbyt wygodna.Próbujesz zjeść ciastko i mieć ciastko.@airs cieszy się ( cieszył ? ) dużym zaufaniem innych userów. Ciekawe ile z tego zaufania teraz pozostanie ? Lubisz być robiony w bambuko ? Ja nie.
Cytuj:
Nie prowadzę żadnych sztucznych dialogów (to można sprawdzić).


Bezpośrednich rzeczywiście nie prowadzisz, ale :
@airs:
Cytuj:
Jeszcze raz powtórzę, że oprogramowanie BOOX-ów jest już dojrzałe i bardzo funkcjonalne. Nie znajduję dla niego konkurencji na rynku, biorąc pod uwagę ilość obsługiwanych formatów, mnogość funkcji i sposób obsługi plików.


@Robert:
Cytuj:
Od początku istnienia czytników Onyx BOOX na rynku, producent systematycznie wprowadza nowe oprogramowanie zawierające nowe funkcje, jak również poprawki występujących błędów. Jest ono przez cały czas (od dwóch) lat doskonalone.

Z naszej strony dbamy o to, by czytniki były jak najlepiej przystosowane dla polskiego użytkownika, wprowadzając tłumaczenia interface (funkcji menu i opcji) na język polski, polską klawiaturę ekranową, poprawiając obsługę słowników, wprowadzając poprawki do obsługi plików, czy wreszcie wprowadzając polskojęzyczny syntezator mowy (TTS), czyli program IVONA do systemu.


Cytaty z tego samego wątku, rozdziela je raptem kilka postów innych userów.
A można by zamienić autorów tych postów miejscami, ton wypowiedzi jest równie entuzjastyczny :mrgreen:

@Robert/airs, możesz to ubierać w piękne słówka, ale prawdą jest że po prostu manipulujesz użytkownikami. I gdyby nie niefortunna pomyłka robiłbyś to dalej, nieprawdaż ?

Choć nie zmienia to faktu że oba swoje Booxy nadal lubię i nadal ich z dużym zadowoleniem używam.
Ja przeprosiny przyjmuję, jak reszta dyskutantów to juz nie wiem ...

_________________
Nie wahaj się ! Kup BOOX'a ! Kształtuj charakter, bo trza być twardy landsknecht, a nie mientka ninja !


Ostatnio edytowano 19 lip 2012 20:33:45 przez fraktal, łącznie edytowano 1 raz



19 lip 2012 16:52:55
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron