Teraz jest 28 mar 2024 11:45:32




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
ONYX A60 - polskie znaki w PDF 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 cze 2012 18:30:29
Posty: 1
eCzytnik: Onyx A60
Post ONYX A60 - polskie znaki w PDF
Cześć,
Mam na imię Łukasz, jestem nowym użytkownikiem forum. Mam problem, mianowicie mój czytnik ebook w niektórych książkach w PDF nie widzi polskich znaków. Czy moglibyście pomóc?


05 cze 2012 18:58:00
Zobacz profil
Post Re: ONYX A60 - polskie znaki w PDF
PDF nie jest dobrym formatem na czytniki - jest przeznaczony głównie do graficznej reprezentacji książki na ekranie komputera. Jeśli jest możliwość należy preferować formaty epub, mobi, fb2 czy rtf, doc, txt, a nawet html.

W trybie graficznym wszystkie znaki są wyświetlane poprawnie, jednak PDF sformatowany dla strony A4 potrzebuje dużego ekranu, większego niż 6 cali. Natomiast w trybie "reflow" (powiększenie tekstowe), jeśli plik nie jest poprawnie wygenerowany i nie posiada kompletnej warstwy tekstowej, na każdym czytniku z programem Adobe Reader Mobile będą braki w niektórych znakach (glyph), w tym w polskich literach.

Można taki plik PDF czytać w trybie graficznym (ekran poziomo), można go przerobić na PDF dopasowany do mniejszej strony (A6, B6) lub próbować przekonwertować zewnętrznym programem na komputerze, na inny format.


11 cze 2012 14:48:03
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron