Teraz jest 28 mar 2024 20:44:58




Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Nowe oprogramowanie 1.7 dla X61S/E (2012.02.22) 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2009 15:09:25
Posty: 10
Post Nowe oprogramowanie 1.7 dla X61S/E (2012.02.22)
Właśnie zassałem ze strony http://onyx-ereader.pl/pl/fw-boox-x61s pliczek z nowym firmware (pojawił się dziś "z nienacka"):

Oprogramowanie dla BOOX X61 (S) w wersji 1.7.

Uaktualnienie z dnia 22-02-2012

Jakoś cisza na forum i brak info na tej stronie jakie bugfixy/nowości zawarte są w tej paczce...
Panie Robercie może Pan uchylić rąbka "tajemnicy"?

Poczekam do wieczora na odzew, ale nawet bez niego pewnie i tak zaryzykuję upgrade czytnika
(choć poza nieszczęsnym budzeniem i licencją Ivony, wszystko mi działa i pochłaniam lektury "tonami"),
dam znać co się poprawiło z powyższych niedogodności.


24 lut 2012 16:42:33
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2011 20:15:43
Posty: 15
eCzytnik: ONYX BOOX X61S
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
Aktualizacja zainstalowana .Wszystko działa tylko wybudzanie dowolnym klawiszem nie poprawione.Nie działa skrypt boox off image((screenSaverPerl działa) :lol: -może ktoś poprawi.#


24 lut 2012 21:09:47
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2011 20:15:43
Posty: 15
eCzytnik: ONYX BOOX X61S
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
I APROPO TO JEST WERSJA 1.7 22.02.2012.Poprawiono wygląd dodano grę-miłego testowania


24 lut 2012 21:38:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2009 15:09:25
Posty: 10
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
faktycznie 1.7 w nowy wątek by się przydało wrzucić

wybudzanie niestety nie poprawione, nadal budzi dowolny klawisz
Ivona nie woła już, że złe pliki, ale się nie uruchamia - przynajmniej po 20min wisząca klepsydra zniechęciła mnie do dalszego czekania (i tak nie używam TTS)

owszem, nowa szata graficzna się pojawiła, ale na jakość czytania wpływu to nie ma, cóż stracone kilkanaście minut na aktualizację i następne naście na sprawdzenie poprawek, z instalacją ew. kolejnej wersji poczekam, aż na forum doczytam, że poprawiono wybudzanie, ładny wygląd menu jakoś mnie nie interesuje


24 lut 2012 22:48:24
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 sie 2011 3:38:06
Posty: 68
eCzytnik: iPAQ rx1950, SGS i9000, Boox X61S
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
BlackLC, to nie tak, Ivona działa, uruchamia się już po kilkudziesięciu sekundach, tylko jest trochę zaspana, interfejs pojawia się dopiero po regulaji głośności. Zrób tak - w trakcie odpalania Ivony reguluj głośność, a gdy pojawią się jej 4 ikonki w lewym dolnym rogu, podłącz słuchawki, poczekaj dłuższą chwilę i najedź wskaźnikiem na głośniczek, a Ivona z pewnością przemówi. Tak to jest z kobietami - ma być nie tak jak ty chcesz, tylko jak ona lubi :)


25 lut 2012 0:38:39
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 22 wrz 2010 15:56:28
Posty: 11
eCzytnik: onyx boox x61s
Post Re: Nowe oprogramowanie 1.7 dla X61S (2012.02.22)
Zainstalowałem.

W poprzednim wszystko mi działało.

W tym też wszystko mi działa.

Ale za to nowe jest ładniejsze.

:)


25 lut 2012 19:59:02
Zobacz profil
Post Re: Nowe oprogramowanie 1.7 dla X61S (2012.02.22)
Nowe oprogramowanie dla X61S w wersji 1.7 (20120222), zawiera wszystkie elementy i poprawki z oprogramowania dla wersji i62 (bliźniacze oprogramowanie wszystkich czytników Onyx Boox) za wyjątkiem funkcji związanych z WiFi i ekranem dotykowym.

Nowości:
- zmieniony interfejs na nowy, z "widżetami"
- nowe ikonki plików i funkcji
- nowe aplikacje
- większa intergracja programu Cool Reader w systemie, opcje zaawansowane, możliwość "ręcznej" edycji funkcji tego programu w pliku "cr3.ini" w katalogu "cr3" w pamięci wewnętrznej (Biblioteka) czytnika
- IVONA działa - paczka TTS3 (z naszej strony) rozpakowana w katalogu ".tts" w pamięci czytnika (Biblioteka)
- dodana obsługa plików CBR, CBZ - komiksy
- nowy sposób obrotu ekranu (w każdą stronę)
- rozszerzona obsługa odświeżania ekranu
- obsługa nowych języków dla interfejsu (ponad 20 języków)
- poprawiona klawiatura ekranowa
- inne drobne poprawki

Znana błędy:
- brak blokady klawiszy w trakcie uśpienia czytnika
- w niektórych sytuacjach (podkatalogi i pliki) niekonsekwentne sortowanie zawartości niektórych katalogów


25 lut 2012 20:34:09
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2009 15:09:25
Posty: 10
Post Re: Co nowego w firmware 1.6
dawid napisał(a):
BlackLC, to nie tak, Ivona działa, uruchamia się już po kilkudziesięciu sekundach, tylko jest trochę zaspana, interfejs pojawia się dopiero po regulaji głośności. Zrób tak - w trakcie odpalania Ivony reguluj głośność, a gdy pojawią się jej 4 ikonki w lewym dolnym rogu, podłącz słuchawki, poczekaj dłuższą chwilę i najedź wskaźnikiem na głośniczek, a Ivona z pewnością przemówi. Tak to jest z kobietami - ma być nie tak jak ty chcesz, tylko jak ona lubi :)

faktycznie, po takich dziwnych kombinacjach "jakoś" daje się uruchomić


25 lut 2012 22:00:01
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08 gru 2011 20:15:43
Posty: 15
eCzytnik: ONYX BOOX X61S
Post Re: Nowe oprogramowanie 1.7 dla X61S (2012.02.22)
Pliki tts3 mam na karcie i Ivona działa-czy lepiej przenieść je do pamięci czytnika


26 lut 2012 10:57:22
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 19 lut 2012 22:19:35
Posty: 2
eCzytnik: Boox X61
Post Re: Nowe oprogramowanie 1.7 dla X61S (2012.02.22)
Liczyłem na wersję, w której pozbędę się problemów. Niestety w dalszym ciągu pomimo zaktualizowania softu czytnik nie zapamiętuje ostatnio czytanych książek, w aplikacji ostatnio otwarte znajdują się ksiązki i dokumenty których nie otwierałem i pozycje te nie dadzą się usunąć z tej aplikacji za pomocą polecenia - usuń. Po zainstalowaniu softu sformatowałem pamięć czytnika, sformatowałem kartę i ponownie wgrałem na nią ksiązki, zmieniłem preferowany program na FBReader - nie ma poprawy. Nie działają zakładki w formacie mobi, Panie Robercie proszę o poradę, ww. funkcjonalności sa dla mnie najważniejsze.


27 lut 2012 23:23:04
Zobacz profil
Post Re: Nowe oprogramowanie 1.7 dla X61S (2012.02.22)
miedzi napisał(a):
Niestety w dalszym ciągu pomimo zaktualizowania softu czytnik nie zapamiętuje ostatnio czytanych książek, w aplikacji ostatnio otwarte znajdują się ksiązki i dokumenty których nie otwierałem i pozycje te nie dadzą się usunąć z tej aplikacji za pomocą polecenia - usuń. Po zainstalowaniu softu sformatowałem pamięć czytnika, sformatowałem kartę i ponownie wgrałem na nią ksiązki, zmieniłem preferowany program na FBReader - nie ma poprawy. Nie działają zakładki w formacie mobi,

Opisane problemy nie powinny występować! Jeśli ponowne zainstalowanie oprogramowania nie pomaga, proszę skontaktować się z naszym serwisem (podając wszystkie te niedogodności i podjęte działania), najlepiej telefonicznie.
Może tak być, że będzie potrzebne ponowne sflashowanie oprogramowania do czytnika, to jest możliwe tylko u nas w serwisie, w umówionym terminie (oczywiście kurierem na nasz koszt - cała operacja trwa 5 min + czas transporu).


28 lut 2012 12:40:01
Użytkownik

Dołączył(a): 15 sie 2011 10:52:52
Posty: 11
eCzytnik: BOOX X61S
Post Re: Nowe oprogramowanie 1.7 dla X61S/E (2012.02.22)
Pojawiła się poprawiona wersja 1.7 datowana na 01-03-2012.


01 mar 2012 17:16:34
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 gru 2010 13:46:09
Posty: 59
Post Re: Nowe oprogramowanie 1.7 dla X61S/E (2012.02.22)
Co zostało poprawione w tej wersji??


01 mar 2012 20:53:01
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 09 paź 2009 15:09:25
Posty: 10
Post Re: Nowe oprogramowanie 1.7 dla X61S/E (2012.02.22)
dobre pytanie, bo na stronie niby pisze, że działanie IVONY, u mnie niestety bez zmian (z ciekawości i chwili nudy wrzuciłem dziś ten upgrade)
po uruchomieniu IVONY problemy z jej "pojawieniem" się na ekranie są nadal, sterowanie - wygląda to tak jakby się czytnik zamielał i reaguje na przyciski z kilkunastosekundowym opóźnieniem
sprawdzane na plikach epub i rtf, katalog .tts z plikami (paczka 3) Ivony mam w pamięci urządzenia (karty nie używam)

za to mam wrażenie, że wszystkie inne operacje - odświeżanie stron/ładowanie plików/przeskakiwanie po menu - działają znacznie szybciej, ale może to efekt formatu i wrzucenia od nowa zawartości pamięci (mam około 1GB danych na czytniku)


02 mar 2012 14:59:00
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 lip 2010 21:56:44
Posty: 36
eCzytnik: PocketBook InkPad 3, Kindle 4, DXG
Post Re: Nowe oprogramowanie 1.7 dla X61S/E (2012.02.22)
Jestem nowym użytkownikiem X61S. Czytnik dostałem z oprogramowaniem 1.5.x, więc zgodnie z radami w tym wątku zaktualizowałem się do wersji 1.7.x ściągniętej ze strony Artatech'u. Przed upgrad'em zrobiłem tylko wstępną konfigurację (data, godzina i domyślna czcionka - DejaVu Serif) i, szczerze mówiąc, nie zrobiłem kopii katalogów, bo jeszcze w nich nic nie miałem. Zgodnie z instrukcją sformatowałem pamięć wewnętrzną a potem wgrałem wszystkie pliki z niezbędnika i TTS3. Być może z powodu złej struktury katalogów i/lub braku jakichś plików konfiguracyjnych, czytnik działa mi połowicznie:
  • czcionka domyślna to nadal DejaVu Serif - próba zmiany powoduje zawieszenie czytnika
  • próba wejścia do Słownika powoduje zawieszenie czytnika
  • próba uruchomienia funkcji Czytaj Na Głos niby działa (tzn. nie wyświetla żadnych błędów ani nie zawiesza czytnika) ale... nic nie słychać

Aktualna struktura folderów:
- Pamięć czytnika:
.adobe-digital-editions
dicts
fonts
handwriting
notes_templates
obrazy

- Karta SD
.tts

Początkowo sądziłem, że problem może być związany z usunięciem karty SD (używałem jej tylko podczas upgrade) ale całą procedurę powtórzyłem z kartą SD pozostawioną na stałe uzyskując ten same efekt... Czy ktoś może mi podpowiedzieć, jak doprowadzić czytnik do stanu nadającego się do użytku?


12 mar 2012 23:25:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zamknięty. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: