Teraz jest 28 mar 2024 22:58:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Wymiana baterii 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 26 lis 2009 15:32:20
Posty: 58
Lokalizacja: Wrocław
eCzytnik: Boox60, FujitsuT4310, PB603, PB622
Post Wymiana baterii
Mam pytanie, na które zapewne może odpowiedzieć przedstawiciel ArtaTech.
Czy można kupić/wymienić baterię w serwisie? Ile taka operacja kosztuje (zakładając, że czytnik jest po gwarancji)?
Zaznaczam, że pytanie jest czysto teoretyczne i zadane z "ciekawej ciekawości".
Boox-a A60 mam od 2 lat, użytkuję dość intensywnie i jak na razie nie zauważyłam aby bateria trzymała gorzej niż po zakupie czytnika.
Pewnie szybciej kupię nowy czytnik niż zajdzie potrzeba wymiany baterii w starym... :)
Ale tak pytam, bo na czytio.pl widziałam w sprzedaży baterie do Pocketbooka (swoją drogą ciekawe czy to oznacza, że Pocketbookowe się szybko starzeją).


29 lis 2011 19:52:28
Zobacz profil
Post Re: Wymiana baterii
EllenRipley napisał(a):
Czy można kupić/wymienić baterię w serwisie? Ile taka operacja kosztuje (zakładając, że czytnik jest po gwarancji)?
Zaznaczam, że pytanie jest czysto teoretyczne i zadane z "ciekawej ciekawości".
Boox-a A60 mam od 2 lat, użytkuję dość intensywnie i jak na razie nie zauważyłam aby bateria trzymała gorzej niż po zakupie czytnika.

Tak mamy zapasowe baterie do czytników - we wszystkich czytnikach jest na razie ten sam model baterii. Sprowadziliśmy je na wypadek problemów, jednak dotychczas nie mieliśmy przypadku, żeby sprawna bateria uległa zużyciu - to dopiero 2 lata od kiedy pierwsze egzemplarze się pojawiły, a żywotność baterii głównie zależy od ilości cykli ładowania.

Jeśli jednak komuś spadła by wydajność baterii i potrzebował nowej to prosimy o kontakt z serwisem w celu ustalenia trybu i ceny wymiany.
Są dwie możliwości:
- przysłanie/dostarczenie czytnika do serwisu i wymiana baterii u nas (jeśli w ramach gwarancji to na nasz koszt)
- wysłanie baterii do użytkownika i wymiana samodzielna


30 lis 2011 11:15:36
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2009 17:52:53
Posty: 17
Post Re: Wymiana baterii
Witam!
Mój boox60s odmówił posłuszeństwa i nie chce się włączyć. Napisałam do serwisu w tej sprawie i dostałam meila zwrotnego, aby wyjąć baterię.... jak ja mam to zrobić :eee ??? POMOCY!!! Przecież tam nie ma żadnych śrubek, zawiasów ani nic takiego :eee ... czy przy mocniejszym nacisku nie rozleci mi się toto w rękach?? Wygląda na delikatny :?


23 sty 2012 18:55:44
Zobacz profil
Post Re: Wymiana baterii
cosmowomen napisał(a):
Napisałam do serwisu w tej sprawie i dostałam meila zwrotnego, aby wyjąć baterię.... jak ja mam to zrobić :eee ??? POMOCY!!!

Dlatego zawsze proponuję kontakt telefoniczny - łatwiej wtedy wyjaśnić co zrobić i ewentualnie zaproponować inne rozwiązania.

Czyli czytnik już po gwarancji?
Jest taka wąska plastikowa klapka z tyłu u góry (z dziurką lub bez, na reset).
Na starym forum było kilka opisów jak ją zdjąć, naciskając w okolicy 1/4 odległości od brzegów i przesuwając w górę).
Pod klapką znajduje się numer seryjny czytnika. Dalsze czynności rozbierania, naruszają gwarancję.
Po zdjęciu tej klapki pozostają jeszcze 2 śrubki u góry (pod klapką) i zdjęcie metalowego tylu obudowy (przesuwając w dół). Pod spodem jest cienka (nie przyklejona) bateria z kabelkiem wpiętym malutką wtyczką do płyty czytnika.
A nie lepiej zlecić tę sprawę serwisowi?


23 sty 2012 19:46:55
Użytkownik

Dołączył(a): 14 paź 2011 15:55:49
Posty: 5
eCzytnik: Onyx Boox
Post Re: Wymiana baterii
Robert ArtaTech,
Dzień dobry.
Posiadam czytnik Onyx Boox x61s. Niestety padła mi bateria a czytnik jest już po gwarancji. Prosiłbym o podanie mi ceny nowej baterii i koszty jej wysyłki - wymieniłbym ja sam. Z góry dziękuje


10 gru 2015 11:52:16
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 05 gru 2014 14:27:37
Posty: 102
eCzytnik: OnyxAG2, nookSTG, KoboGHD, Oasis 3
Post Re: Wymiana baterii
BSgrom, Od Roberta odpowiedzi sie nie doczekasz. ArtaTech nie ma także już dopływu nowych części od Onyx International. Jeżeli szukasz baterii to najprędzej znajdziesz takową na aliexpress ale jej jakość będzie wątpliwa.


10 gru 2015 14:57:14
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lis 2014 22:47:23
Posty: 711
eCzytnik: PocketBook InkPad 3 (740)
Post Re: Wymiana baterii
Ja mam w domu uszkodzony czytnik Onyx Boox x61e (pekniety ekran) używałem go przez 18 m-cy. Od ponad roku leży nieużywany. Nie wiem w jakim stanie jest bateria. Jak chcesz to moge Ci całość podarować (łącznie z okładką). Koszt - cena przesyłki (no chyba, że jesteś z Lublina to można osobiście ).

_________________
Czytniki:
1 - Onyx Book X61E - samoczynnie pękł ekran w trakcie całonocnego ładowania
2 - PocketBook Basic 2 (614W) - sprzedany w stanie idealnym po 20 miesiącach użytkowania.
3 - PocketBook Touch Lux 3 (626) - sprzedany w stanie idealnym po 55 miesiącach użytkowania.
4 - PocketBook InkPad 3 (740) - mój, PocketBook Touch Lux 4 (627) - żony, Kindle PW5 - syna, Kindle 8 - córki, Kindle 7 - zapasowy :-)


10 gru 2015 21:02:49
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: