Teraz jest 28 mar 2024 19:20:56




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Onyx Boox M92 - recenzja 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Onyx Boox M92 - recenzja
Pojawiła się już pierwsza video-recenzja prezentująca czytnik Onyx Boox M92. Czytnik jest wyjątkowo szybki np. skanowany pdf (ok. 65 MB) otwiera w ok. 2 sekundy. Strony są przewijane również bardzo szybko. Całość sprawia bardzo dobre wrażenie i wygląda na to, że w końcu firma Onyx stworzyła prawie idealny czytnik 9,7 calowy. Pytanie do polskiego dystrybutora - kiedy nowy produkt Onyxa pojawi się Polsce?



24 lis 2011 14:53:56
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Filmik prezentuje różne funkcje i możliwości oprogramowania czytników Onyx BOOX w wersji 1.6.
Nowe oprogramowanie będzie wprowadzone do wszystkich modeli czytników.

Model M92, różniący się w praktyce od M90 szybkością działania i zewnętrznymi klawiszami (mechaniczny zamiast IR) pojawi się również w naszej dystrybucji w Polsce.


25 lis 2011 12:00:24
Użytkownik

Dołączył(a): 12 lip 2010 9:07:38
Posty: 49
eCzytnik: boox M90
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Ciekawe, czy będzie można wymienić M90 na M92 po promocyjnych cenach. Ja chętnie.


25 lis 2011 20:02:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 13 mar 2009 9:24:50
Posty: 28
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Trzeba przyznać, że trochę podrasowali czytnik, teraz prezentuje się o wiele lepiej. Z specyfikacji wynika że jednak nie zwiększono pojemności baterii, a szkoda. Również aż prosi się o dotyk na podczerwień ;-). Wiem, że palcami można lekko pobrudzić ekran, niemniej łatwo go wyczyścić a obsługa palcami jest bardziej naturalna i intuicyjna. Korzystając z M90 (siostrzenicy) i PocketBooka (brata) odruchowo próbowałem uruchomić funkcje na ekranie ;-).
Używam obecnie czytnika SONY PRS-350 i dotykowa obsługa (za pomocą palca) powoduje, że korzystanie z czytnika jest naprawdę intuicyjne i przyjemne.

W oprogramowaniu brakuje mi jednej ważnej funkcjonalności związanej z robieniem notatek.
Pracuję na uczelni i często mam do sprawdzania pracę studentów (prace magisterskie, inżynierskie jak również własne wypociny). Zamiast drukować papierową wersję prac, mógłbym wczytywać wersję elektroniczną i czytać je na czytniku robiąc na nim odpowiednie notatki.
Cała zabawa miałaby sens, gdybym swoje notatki mógł eksportować np do pliku pdf (razem z dokumentem oczywiście). A następnie mógłbym studentom odsyłać taki plik mailem.

Mam pytanie do Roberta z Artatech (bo w tym temacie powinien być najbardziej kompetentny),
czy prowadzone są jakieś prace nad umożliwieniem wkomponowania notatek wykonywanych na czytniku z obrabianym dokumentem? Nie musi być to od razu funkcjonalność wbudowana w sam czytnik. Wystarczyłaby oddzielna aplikacja na PC w której podaje się linki do dwóch plików
(jeden plik zawierający edytowany dokument a drugi plik eksportowany z czytnika i zawierający notatki użytkownika) i generującą jeden plik z naniesionymi notatkami (w zadanym kolorze, np w kolorze czerwonym w celu ich łatwiejszego wyłapania).
Generowanie takiego pliku bezpośrednio na samym czytniku byłoby oczywiście dużo wygodniejsze.

Taka funkcjonalność jest dla mnie bardzo przydatna i myślę, że dla wielu innych ludzi również.
Umożliwienie scalanie dokumentów z notatkami i eksportowanie ich do komputera i między innymi
w ten sposób do innych czytników znacząco poszerzyłoby grono ludzi zainteresowanych zakupem czytników o dużej przekątnej ekranu.

Pozdrawiam

_________________
Dragon


26 lis 2011 11:20:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Dragon1311 napisał(a):
Cała zabawa miałaby sens, gdybym swoje notatki mógł eksportować np do pliku pdf (razem z dokumentem oczywiście).


Prawdopodobnie Onyx Boox i62 (model z dotykowym ekranem) ma już być wyposażony w taką funkcję. A że jest to sprawa wyłącznie oprogramowania, to nic chyba nie stoi na przeszkodzie, żeby i inne czytniki Onyxa miały podobne możliwości. Robert z Artatech mógłby rzucić trochę więcej światła na tę kwestię.

http://www.onyx-international.com/I_pr2 ... 88&cid=172


27 lis 2011 12:48:38
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Dziękujemy za ciekawe pomysły!
Pisanie osobnej aplikacji dla tak wszechstronnego urządzenia, było by jednak pewnym ograniczeniem - choćby do określonego systemu operacyjnego - jednocześnie jest to rozwiązanie podnoszące koszty.

Obecnie jest dostępna opcja eksportu do osobnego pliku szkiców, czy notatek na obrazkach.
Notatki w plikach PDF można wyeksportować za pomocą "obrazu ekranu" (jednoczesne naciśnięcie klawiszy "+" i "-" od głośności) - powstaje wtedy plik zawierający tekst i notatki w katalogu "snapshot" na karcie SD.

W przyszłości może będzie taka funkcja eksportu notatek z plików tekstowych wprowadzana do oprogramowania czytników, jednak na razie, w oprogramowaniu 1.6 jej nie ma
Czy w dotykowym modelu Onyx BOOX i62 uda się ją wprowadzić, zobaczymy jak gotowa wersja pojawi się w sprzedaży.
W angielskiej wersji strony Onyx International: Onyx BOOX i62 - taka funkcja jest wymieniona w opisie.


30 lis 2011 10:59:01
Użytkownik

Dołączył(a): 17 sie 2011 19:03:44
Posty: 6
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Kiedy możemy się spodziewać M92 w sprzedaży w Polsce? :)


30 lis 2011 13:46:36
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Poniżej video porównujące Onyx Boox M92 z Pocketbook 903.





A tu jak oba czytniki radzą sobie z internetem.




13 gru 2011 9:23:41
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
czytelnik44 napisał(a):
Poniżej video porównujące Onyx Boox M92 z Pocketbook 903.

A tu jak oba czytniki radzą sobie z internetem.

Przeglądnąłem oba filmiki (dziękuję za wyszukanie i wklejenie) - interesujące...

Na szybko napiszę, że klawiatura w Onyx-ach, która ukazuje się w momencie gdy trzeba coś wpisać, ma ustawienia językowe, w których gdy wybierze się język polski są obecne na ekranie polskie litery.

Dość pechowo ustawiła się początkowa "stopklatka" na drugim filmiku, te duchy okropnie wyglądają - w przeglądarce jest osobna opcja umożliwiająca przełączenie między pełnym odświeżaniem a częściowym/szybkim, która eliminuje takie efekty.


13 gru 2011 13:19:05
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Robert ArtaTech napisał(a):
Przeglądnąłem oba filmiki (dziękuję za wyszukanie i wklejenie) - interesujące...


Podobno niektórzy dystrybutorzy zamówili M92 z czarną obudową. A jak to będzie wyglądać w polskiej dystrybucji?


13 gru 2011 13:27:57
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 gru 2011 12:08:02
Posty: 27
eCzytnik: Onyx BOOX M92B
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Witam Szanownych Forumowiczów, jako że po raz pierwszy się na Tym Forum wypowiadam!

Jestem wielce zainteresowany zakupem czytnika eKsiążek.
Po długim, ale kształcącym, czytaniu różnych wątków forum, skłoniłem się ku modelowi Onyx BOOX M90.
Jednakże czytając, iż na horyzoncie widnieje model M92, postanowiłem wstrzymać się do jego premiery w Polsce.

Mam wszelako kilka pytań:

1) Czy istnieje przybliżony czas premiery nowej wersji czytnika w Polsce? Jeśli tak - jaki on jest.

2) Tak jak mój przedmówca - czytelnik44 - jestem ciekaw, czy będzie wybór między czarną a białą wersją?

3) Na tej stronie internetowej jest zadane w lipcu pytanie dotyczące kanałów RSS. Istnieje też odpowiedź, iż będą one dostępne dla użytkowników BOOX'ów od września br.
I tu się pojawia moje pytanie do dotychczasowych użytkowników - czy istnieje obecnie możliwość subskrybowania i czytania kanałów RSS? Jeśli zaś nie są one dostępne, czy istnieją bliższe informacje nt. ich pojawienia się?

4) Na drugim filmiku z zamieszczonych powyżej przez czytelnika44 widzę, że na Onyx BOOX M92 (w przeciwieństwie do Pocketbook 903) da się otworzyć jedną stronę internetową na raz. Czy to prawda? Nie pragnę otwierać kilkudziesięciu kart na takim czytniku, ale marzyły mi się 2-3.


13 gru 2011 16:10:55
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 14 gru 2011 6:52:55
Posty: 5
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
WITAM
Dołączam do pytania przedmówcy - kiedy będzie można zakupić czytnik M92 w Polsce?
Jest szansa, że to będzie jeszcze ten rok?

_________________
Dobry sklep komputerowy
Profesjonalny i pewny serwis komputerowy Bielsko


14 gru 2011 7:02:04
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Kilka kolejnych filmów porównujących czytnik Onyx Boox M92 z Pocketbook 903 (tym razem już z dźwiękiem)

Obsługa czasopism naukowych.




Pliki djvu pdf, notatki, wyszukiwanie w pdf.





A tu ciekawostka.



14 gru 2011 9:09:12
Zobacz profil
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Bardzo ciekawe filmiki!

Te różne funkcje są obecne (a nowsze będą) we wszystkich czytnikach Onyx BOOX, również tych mniejszych (oprogramowanie jest jednolite).

W polskiej dystrybucji modele M92 będą dostępne po Nowym Roku... (styczeń, luty). Zależnie od dostępności, kolor chyba biały, nie ma jeszcze ostatecznej decyzji.


14 gru 2011 14:06:12
Użytkownik

Dołączył(a): 21 lut 2010 17:21:18
Posty: 320
eCzytnik: Onyx Boox 60S
Post Re: Onyx Boox M92 - recenzja
Robert ArtaTech napisał(a):
Zależnie od dostępności, kolor chyba biały, nie ma jeszcze ostatecznej decyzji.


Nie wiem, czy moje domysły są słuszne, ale pewnie zamawiacie Państwo czytniki wspólnie z którymś z europejskich dystrybutorów. Warto może jednak spróbować przekonać go do wyboru modelu w czarnej obudowie - wydaje się, że wtedy M92 wyglądałby nawet lepiej. :)


14 gru 2011 14:53:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: