Teraz jest 28 mar 2024 17:26:57




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 19:26:27
Posty: 188
Post Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne
Książka „Niemiecki. Ćwiczenia gramatyczne” Magdaleny Surowiec jest zbiorem ćwiczeń gramatycznych, pozwalającym uczącym się na powtórzenie wybranych zagadnień niemieckiej gramatyki. Zamiarem autorki było to, aby uczący się języka niemieckiego mogli powrócić do bardzo różnych aspektów gramatyki, sprawiających nieraz problemy również osobom na poziomie zaawansowanym.
Co zawiera książka?
Są to ćwiczenia, które autorka pisała w ciągu lat pracy w zawodzie nauczycielki języka niemieckiego.
Sprawdziłam je na moich uczniach (pochodzących z wielu krajów) i ich odzew był bardzo pozytywny. Teraz zebrałam je w całość oraz przygotowałam wiele nowych. Dodatkowo opracowałam rozwiązania i słowniczek. Muszę dodać, że w części z rozwiązaniami podaję nieraz kilka możliwości.
Jakie aspekty niemieckiej gramatyki przećwiczysz z pomocą książki? Są to np. czasowniki, czasy, rodzajniki, zaimki, przyimki, przymiotniki czy tryb warunkowy.
Dlaczego warto ją kupić?
Ćwiczenia powinny zachęcać do refleksji nad poszczególnymi fenomenami gramatycznymi, pomagać w uporządkowaniu wiedzy i w dokładnym wyćwiczeniu wybranych aspektów niemieckiej gramatyki. Dlatego wiele ćwiczeń jest bardzo obszernych – celem autorki było to, aby wystarczająca ilość przykładów pozwoliła na skuteczne utrwalenie.
Dla kogo podręcznik jest przeznaczony?
Podręcznik jest odpowiedni dla uczących się samodzielnie – dzięki opracowanym rozwiązaniom każdy może skontrolować swoje postępy.
Nadaje się on także na różne poziomy znajomości języka niemieckiego. Uczący się mogą wydrukować sobie interesujący ich rozdział i w dowolnym momencie przejść do następnego – między innymi z tego powodu podręcznik ukazuje się jako e-book.

http://www.ebooki123.pl/niemiecki-cwiczenia-gramatyczne_p671

Obrazek


10 maja 2017 19:59:21
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: