Teraz jest 29 mar 2024 3:11:27




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Dzieciństwo? Czyli byłam molestowana seksualnie 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 19:26:27
Posty: 188
Post Dzieciństwo? Czyli byłam molestowana seksualnie
Bohaterką książki Mileny Kamińskiej pt. „Dzieciństwo? Czyli byłam molestowana seksualnie” jest młoda kobieta, którą poznajemy w wieku dwunastu lat. Zamiast przeżywać najpiękniejsze lata swojego dzieciństwa, dorastania, poznawania świata, każdego dnia przeżywa koszmar związany z molestowaniem seksualnym. Doświadcza tego zarówno ze strony kolegi na obozie wakacyjnym, jak i ojca w domu. Życie staje się horrorem nie do zniesienia. Dziewczynka zamiast tryskać młodzieńczą radością zamyka się w sobie, pogłębia kompleksy związane ze swoim wyglądem, żyje w ciągłym strachu i przeświadczeniu, że czymś sobie na to zasłużyła. Przychodzi jednak chwila refleksji, dzięki której uświadamia sobie, że jest tylko dzieckiem, ma prawo do bycia szanowaną i nikt nie ma prawa naruszać jej granic, jej prywatności i intymnej sfery. Przez wiele lat boryka się z tym bagażem doświadczeń – uczęszcza na terapie, które nie przynoszą efektów, znosi szykany ze strony szkolnych kolegów, próbuje popełnić samobójstwo, dokonuje samookaleczeń – wszystko po to, by zapomnieć. Mijają lata, kiedy zaczyna rozumieć, że milczenie to nie wyjście z sytuacji. Waśnie dlatego powstała książka „Dzieciństwo?...” – by rozprawić się z bolesną przeszłością oraz po to, by uświadamiać ludziom, że temat molestowania nie powinien być tematem tabu, że trzeba o tym rozmawiać, a przede wszystkim, że trzeba takim osobom udzielać profesjonalnej pomocy. Dowidzi także tego, że warto znaleźć w sobie siłę, by walczyć i zacząć żyć na nowo!

http://autorzy365.pl/ksiazka/5756/dziecinstwo-czyli-bylam-molestowana-seksualnie

Obrazek


18 sie 2015 11:44:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron