Teraz jest 28 mar 2024 13:09:19




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Przechytrzyć Pana Boga 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 05 kwi 2012 10:59:22
Posty: 268
eCzytnik: sony
Post Przechytrzyć Pana Boga
Głównym wątkiem powieści „Przechytrzyć Pana Boga” jest historia miłości między polską dziennikarką Patrycją i Tomem – amerykańskim powieściopisarzem polskiego pochodzenia. Po krótkim okresie oczarowania kobieta podejrzewa ukochanego, że ma powiązania z konspiracyjną siatką Unii Globalnej Świadomości i ucieka przed nim do Niemiec, gdzie jednak ta zbrodnicza organizacja, tak samo jak w Stanach, działa w dalszym ciągu w podziemiu i zasilana jest przez nazistów. Szaleją tu jej funkcjonariusze, tak zwani informatorzy i animatorzy, o których potocznie mówi się: inwigilatorzy i manipulatorzy. Patrycja przeżywa tajemnicze prześladowania. Wszystko sprzysięgło się przeciw niej.

Po wyborczym zwycięstwie Wolnej Jaźni w Polsce wraca do kraju jako spadkobierczyni fortuny niemieckiej milionerki za „przeciągnięcie jej na polską stronę duchową“, gdyż starsza pani panicznie bała się, że po śmierci znajdzie się w piekle wraz z Hitlerem i Stalinem. Patrycja ściąga ze Stanów Toma, którego wciąż kocha. Ten jednak usiłuje ją zabić. Jakimi pobudkami kierował się Tom, dlaczego chciał ją zastrzelić? Na te pytania znajdziemy odpowiedź w zakończeniu powieści.

Książki Pani Stefanii są znane na polskim rynku wydawniczym. Oto tylko kilka, które pisarka wydała w Wydawnictwie Psychoskok. Wszystkie z nich ukazały się w formie elektronicznej (ebook) oraz jako wersja drukowana.
• „Zdeptana róża” to przejmująca historia prześladowania niewinnego człowieka przez PRL-owską bezpiekę.
• „Więcej niż szczęście” to powieść sensacyjna, lecz zarazem traktuje o znacznie ważniejszych rzeczach. Jej główna bohaterka przez swe idealistyczne poglądy popada w konflikt z władzami Polski Ludowej.

Stefania Jagielnicka-Kamieniecka to znana dziennikarka, poetka i powieściopisarka, absolwentka Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, obecnie mieszkająca w Wiedniu. W 1983 roku uzyskała honorowe dożywotnie członkostwo Arizona Press Club w Phoenix (USA), dokąd wyemigrowała po internowaniu. Otrzymała je za „walkę o możność pisania prawdy”, jak uzasadniono. Podjęła ją już na parę lat przed powstaniem hasła: „Prasa kłamie”, zajmując się w „Dzienniku Zachodnim” w Katowicach publicystyką społeczno-kulturalną oraz reportażem i szukając niestrudzenie tych rejonów, w których pisanie prawdy było możliwe, czym zyskała popularność u czytelników. W 1980 roku, gdy tylko pojawiło się to hasło, przeszła na pełny etat do prasy „Solidarności”.

Po przeniesieniu się ze Stanów do Niemiec pisała w dziennikach: „Neue Westfälische” w Minden, „Rhein-Neckar-Zeitung” w Heidelbergu i w piśmie Polskiej Misji Katolickiej "Nasze Słowo". Pod koniec roku 2003 jeden z jej wierszy „Morsche Altare” (Zmurszałe ołtarze) został umieszczony w książce, stanowiącej antologię, powstałą w wyniku konkursu, a następnie ukazał się tomik jej poezji, zatytułowany „Leichter als Atem” (Lżejsza niż oddech), po czym reportaże pod tytułem „Wege zum Erfolg”(Drogi do sukcesu) i "Wege zur Erfüllung" (Drogi do spełnienia) oraz wspomnienia, zatytułowane „Sprung über den Abgrund” (Skok nad przepaścią). W Niemczech wydano również jej książki, napisane w języku polskim: dwie powieści - „Sen“ i „Wielki Manipulator“, wspomnienia „Skok nad przepaścią“ oraz dwa tomiki wierszy. Na polskim rynku wydawniczym ukazały się dotychczas jej powieści: „Z busolą w sercu“, „Samobójcy“, "Siatka w sieci", "Poezja i miłość", "Oko w oko ze śmiercią", "Niebezpieczna miłość", "Zdeptana róża", "Więcej niż szczęście". Trzy ostatnie wydane zostały przez Wydawnictwo Psychoskok w wersji drukowanej i jako ebook.

W styczniu 2012 zdobyła Pierwszą nagrodę w Konkursie Literackim Wydawnictwa Astrum za powieść "W żelaznym uścisku".

_________________
przeczytane


06 maja 2013 8:25:50
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron