Teraz jest 29 mar 2024 14:54:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Szwecja i ja 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 17 kwi 2012 19:26:27
Posty: 188
Post Szwecja i ja
W sprzedaży ukazała się nowa powieść obyczajowa pod tytułem „Szwecja i ja”, której autorką jest Małgorzata Chaładus. Jest to powieść o życiu i losach Polki od lat mieszkającej w Szwecji. Powieść jednak nie jest tylko o stosunku głównej bohaterki do kraju, Szwecji ale także szerzej opisuje życie Polki z pokolenia lat 70-tych. Książka zaczyna się podróżą głównej bohaterki ze Szwecji do Polski. Podróż ta odbywa się nam współcześnie i wiąże się z mającym się odbyć pogrzebem ojca bohaterki. Pogrzeb jest okazją do zlotu rodzinnego i odświeżenia rodzinnych relacji. Główna bohaterka to dojrzała kobieta o imieniu Jolka. Jolka dociera na pogrzeb odrobinę spóźniona i niemal od razu rozpoczyna się ceremonia pogrzebowa. Po pogrzebie Jolka wiedzie rozmowy z mamą i bratem Romkiem ponieważ są to najbliższe jej osoby w rodzinie. Rozmowy są okazją do wspomnień i opowieści co ostatnio się wydarzyło w ich życiu. Rozmowa z mamą Jolki toczą się aż do wieczora i Jolka zapada w niespodziewany sen. wraz z jej snem przenosimy się w czasie do lat jej młodości w rodzinnym domu, w Polsce. Wtedy to z dziecka stawała się młodą kobietą a były to trudne czasy braków, kolejek i ciasnoty w robotniczy mieszkaniu. Wtedy też przeżywała swoją pierwszą w życiu miłość do chłopaka imieniem Jacek. Oboje w tajemnicy przed rodzicami wzięli ślub i udali się na wycieczkę do sąsiedniej ale jakże odległej Szwecji. Traf chciał że było to tuż przed stanem wojennym i Jolka została w Szwecji już na stałe. To wszystko dzieje się na początku powieści dla prześledzenia dalszych losów Jolki sięgnąć już musimy do książki.

http://www.ebooki123.pl/szwecja-i-ja_p69

http://www.nexto.pl/ebooki/szwecja_i_ja_p35456.xml

Obrazek


11 lut 2013 19:59:52
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron