Teraz jest 28 mar 2024 19:35:11




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna strona
Lark FreeBook 7.0 ... 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 14:44:28
Posty: 6
eCzytnik: jeszcze żaden :)
Post Lark FreeBook 7.0 ...
Witam.
Na początku grudnia 2010 debiut miało urządzenia Lark Freebook 7.0.
Kosztuje ok 350zł.

Właściwości produktu:
» 7-calowy ekran LCD
» Rozdzielczość ekranu: 800 x 480 pikseli
» Czytnik książek elektronicznych zapisanych w różnych formatach, np. html, pdf, rtf, Fb2, EPUB;
» Odtwarzacz plików audio i wideo (obsługiwane formaty MP3, WMA, WMV, AVI, 3GP, FLV)
» Możliwość przeglądania zdjęć
» Funkcja dyktafonu
» Wbudowana pamięć flash 2GB
» Slot na karty pamięci microSD
» Wbudowane radio FM
» Złącze USB 2.0
» Menu w języku polskim
» Wbudowany głośnik
» Wbudowany akumulator litowo-jonowy, do wielokrotnego ładowania
» Wymiary: 131 x 205 x 10mm
» Waga: 305g

Co jest w pudełku?
Urządzenie Lark Freebook 7.0, kabel USB, ładowarka sieciowa, słuchawki, instrukcja obsługi.


Czy miał ktoś do czynienia z tym urządzeniem? Polecacie go osobie która nie potrzebuje 'cudów'? Zamierzam czytać na nim ok 2-3książki msc.

Pozdrawiam i czekam na wpisy i najlepiej screeny z otwartymi dokumentami na tym urządzeniu


03 sty 2011 14:47:52
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Ciężko będzie Ci tu znaleźć miłośników czytników z LCD. Większość poleca do czytania urządzenia oparte na elektronicznym papierze. Poza tym to rzeczywiście szukasz opinii czy próbujesz nieudolnie stosować marketing szeptany?


03 sty 2011 15:19:50
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 14:44:28
Posty: 6
eCzytnik: jeszcze żaden :)
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Dlaczego tak sądzisz że to reklama? Po prostu urządzenie firmy Lark jest idealna w stosunku cena/jakość. Zrewolucjonizowało cały rynek czytnikó ebooków wraz ze swoim debiutem 6 grudnia ;) hehe

Ktoś używa i ma coś do napisania o tym sprzęcie?


04 sty 2011 15:36:30
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Admini! Modzi! Do śmietnika z tym tematem, proszę. Czy każdy g...niany chiński tabletopodobny stwór potrzebuje osobnego tematu, do tego zakładanego przez dystrybutora?


04 sty 2011 15:48:06
Zobacz profil
Pocketbook Killer
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lip 2007 20:07:55
Posty: 1513
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: Kindle 3 WiFi
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Spoko, póki nie wychodzi poza swój temat i nie spamuje w dwunastu tematach to zostanie. Kto wie, może ktoś kupił taki sprzęt, to się wypowie.

_________________
"A co zrobiłeś najodważniejszego w swoim życiu?
Splunął na drogę krwawą flegmą. Wstałem dziś rano, odparł."

//Cormac McCarthy - Droga


04 sty 2011 16:03:05
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 14:44:28
Posty: 6
eCzytnik: jeszcze żaden :)
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Po wpisie użytkownika 'mihu' - już wiem jaka jest różnica między byciem inteligentnym (oczytanym) a mądrym...Oj narodzie.

Żeby nie rozmywać, wkleje opinie posiadacza:
"Witam! Chętnie odpowiem:
1. Kupiłem czytnik w sklepie internetowym
2. Kalendarz jest tylko tym jak nazwa wskazuje ;) Żadnej rozbudowy (a szkoda) Podobnie zegar. Żadnego budzika, notatek, nic
3. Obejrzałem już parę filmów i szczerze mówiąc wolę je oglądać na czytniku leżąc na wznak niż z ekranu komputera (a mam 24 calowy). Całkiem dobrze widać, nie przycina. Poważny błąd to polskie litery: jeśli nie są „wgrane” w film np. AVI to nijak nie udało mi się uzyskać napisów. Szkoda.
4. Pliki PDF pokazuje jak laptop – tyle że jak pełną stronkę to wszystko jest malutkie… Jest przycisk do powiększania i można trzykrotnie ale najlepiej wtedy odwrócić obraz poziomo i przesuwać stronę z góry na dół. Wczytanie dużych plików trwa kilka – kilkanaście sekund ale potem już idą szybko. Chwilę też trwa przerabianie jeśli powiększasz. Obrazki, wykresy – wyświetla normalnie. Co do wielkości – sam mam w PDF ustawy i taki Kodeks Cywilny ma np. 1,2Mb śmiga dobrze, największy plik PDF jaki mam ma 49,8 MB, strony z grafikami wczytuje (przy przeglądaniu kolejno) w czasie 3-5 sekund, te bez grafik od razu. W sumie – według mnie – do przyjęcia. Musiałbym gdzieś znaleźć jakiś plik 100MB i spróbować ale myślę, że nie wczytuje naraz całego, stąd ta chwila oczekiwania a wtedy plik 100MB powinien pójść podobnie… Ale to tak tylko głośno myślę.
5. Dokumentów – żadnych nie da się edytować. Ani skasować jakiegoś np. po przeczytaniu. Trzeba to zrobić po podłączeniu do peceta.
6. Za pierwszym razem robiłem wszystkie te rzeczy, włącznie ze słuchaniem muzyki. Za drugim tylko czytałem. Nie zauważyłem specjalnej róznicy w czasie działania na baterii – około 4 godzin – choć gdyby wyłącznie oglądać filmy to chyba bateria padła by szybciej.
7. Czas filmu idzie jako suwak na pasku. Podawane są też minuty. Oczywiście można go schować. Nie można nim przesuwać. Przewijanie filmu – o ile można to tak w ogóle nazwać to po prostu skok do określonej minuty filmu. No ja jeszcze nie widziałem takiego rozwiązania w przeglądarkach ale cóż, tak zrobili.
To tyle. Jakby co to pytaj. Pozdrawiam
"


Pozdrawiam

p.s. forum jest od wymieniania opinii - pomaganiu sobie.


04 sty 2011 18:46:24
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 sie 2010 15:50:11
Posty: 523
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Paperwhite, iPhone 5
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Ataki ad personam sobie daruj albo sproboj je powtorzyc w realu w 4 oczy. Jestem po prostu uczulony na zenujace proby podszywania sie pod zwyklego usera. Na tym forum wypowiadaja sie tez przedstawiciele roznych firm ale nie probuja ukrywac swojej tozsamosci


04 sty 2011 20:56:56
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 14:44:28
Posty: 6
eCzytnik: jeszcze żaden :)
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
Napisać coś człowiekowi od serca, a ten już do bójki, ajjj warszawiaku.

Zapraszam do wpisu jeżeli ktoś ma taki czytnik Larka.


05 sty 2011 12:49:45
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 06 sty 2011 12:20:38
Posty: 28
Lokalizacja: Ząbki
eCzytnik: NOOK SIMPLE TOUCH, NST Glowlight
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
JA posiadam od niedawna tę zabawkę zakupioną na e-bayu z honk kongu za 88 dolarów z przesyłka i oto moje uwagi:
-EKRAN lcd , z wyborem 4 trybów jasności ekranu;
- w trybie txt czyta polskie znaki tylko kodowane UTF 8
- w trybie rtf u mnie wyskakuja zamiast polskich znaków krzaczki, na razie nie wiem jak konwertowac pliki rtf do strony kodowej UTF 8,
- ogólnie do podstawowego użytkowania nezłe ,mozna dobrać kilka kolorów tła i czcionki co nie razi wzroku, duży ekran 7` jest atutem.
- na plus mozna przyjąc możliwość słuchania muzyki w tle i wykorzystania jako ramki do zdjęc oraz oglądania filmów w formacie avi, nawet hd (bardzo dobra jakość)
-Wytrzymałość ok 4 godz czytania po pełnym naładowaniu baterii
- nie wiem jak z czytaniem książek zakupionych w ksiegarniach internetowych - musze wypróbować, ebook nie posiada łączności z siecia i ebooki trzeba wgrywać z kompa.
To tyle
Mysle że pojawi sie nowe firmware które doda dużo nowych opcji.


06 sty 2011 12:33:38
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
zeeen napisał(a):
- w trybie rtf u mnie wyskakuja zamiast polskich znaków krzaczki, na razie nie wiem jak konwertowac pliki rtf do strony kodowej UTF 8,

Spróbuj może co będzie, jeśli przepuścisz plik RTF przez program RTFunicode.exe - nie trzeba go instalować, po rozpakowaniu, po prostu się uruchamia i konwertuje:
http://www.roomarranger.com/reader/

_________________
W Obrazek też ;)


06 sty 2011 15:28:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
witam, po przeglądnięciu już wcześniej aukcji na allegro, i generalnie zgormadzeniu sobie informacji, jestem zdania, że ten czytnik to jest to samo, co eczytnik opisywany w temacie "Tani czytnik z allegro", co najwyżej, może mieć innego producenta (ale wciąż uważam, że byłoby to takie same urządzenie).
Co sądzę o czytniku wypowiedziałam się we wspomnianym temacie, a tu masz do tematu link:
inne-eczytniki-f152/tani-czytnik-z-allegro-t9430.html
pozdrawiam.


06 sty 2011 22:06:38
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 28 lis 2009 15:21:27
Posty: 2
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
pytanie do marudy:
ponieważ można odtwarzać pliki graficzne - jak wygląda ich powiększanie, np. stonę komiksu i odczytywanie dialogów z dymków


07 sty 2011 15:46:30
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
jeśli chodzi o pliki jpg powiększenie 3 lub 4 x pliku i w zależności od rozdzielczości zdjęcia albo wygląda to ładnie, albo tak sobie (im lepsze rozdzielczość tym lepiej)


Ostatnio edytowano 07 sty 2011 20:55:43 przez maruda, łącznie edytowano 1 raz



07 sty 2011 16:22:26
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 01 sty 2011 19:32:38
Posty: 172
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
komiks w formacie pdf, już w pionie wygląda dobrze (widoczna cała strona, tekst na tyle już wyraźny, że można odczytać bez powiększania), w poziomie wygląda bardzo dobrze (strona zajmuje całą szerokość ekranu, otwiera się od góry, a potem zjeżdżasz na doł przez całą kartkę;-), wszystko wyraźne i kolorowe, przy okazji odkrylam, że w sumie zbyt krytycznie oceniłam przewijanie w dół dla pdf, wystarczy przytrzymać guzikiem i leci całkiem szybko). :)


07 sty 2011 20:57:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 03 sty 2011 14:44:28
Posty: 6
eCzytnik: jeszcze żaden :)
Post Re: Lark FreeBook 7.0 ...
zeeen - bardzo ciekawe jest to co piszesz.
Tylko wytłumacz mi jak to możliwe że kupiłeś takie urządzenie po 88dolarów w dodatku z Hong Kongu - Lark to Polska firma, nie sprzedaje nic na tamtym rynku. Zatem myślę że wyobraźnie masz bujną (no chyba że chińczyk wyniósł z fabryki, haha).

Co do samego odtwarzacza dla zainteresowanych foto:
http://www.kruk.ayz.pl/Kruk/Lark/

Wg mnie dobry sprzęt.

Pozdrawiam


09 sty 2011 1:52:19
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 412 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 28  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron