Teraz jest 29 mar 2024 16:31:55




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Pocketbook pro 903/902 i formaty doc(x), ppt(x) oraz tiff 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 20 mar 2011 16:22:28
Posty: 1
eCzytnik: pocketbook pro 903
Post Pocketbook pro 903/902 i formaty doc(x), ppt(x) oraz tiff
Witam wszystkich fanów e-Książek!
Ze wszystkich polskojęzycznych forów w sieci to wydało mi się najbardziej interesujące i przydatne.
Przy okazji słowa uznania dla osób je tworzących.
Decyzję co do kupna już raczej podjąłem i zamierzam kupić właśnie Pocketbook'a 903 za parę tygodni. Mam nadzieję,
że moda na tablety w końcu wymusi obniżkę cen na e-Czytniki. Wybrałem technologię e-papieru (nawet za cenę pewnych ograniczeń) bo muszę zacząć oszczędzać wzrok, a długo przesiaduję właśnie przed ekranami komputerów czytając dokumentację i różne techniczne książki. To tyle wstępu ;)
A teraz chciałbym zadać parę pytań kolegom, którzy są już szczęśliwymi (mam nadzieję) posiadaczami Pocketbook'a 903.
1. Chciałbym się upewnić, czy czytnik jest w stanie otworzyć również format docx, ten wprowadzony z MS Office 2007?
2. Czy ktoś może potwierdzić, że jest obsługiwany wielostronicowy tiff? Większości tiff kojarzy się tylko z pojedynczymi obrazkami. Akurat mam wiele zeskanowanych kilkustronicowy dokumentów w formacie tiff i zależy mi na tym.
3. W specyfikacji nie ma formatu ppt(x). Nie znam możliwości technicznych e-Czytników - jestem nowy w tej materii, ale czy jest jakaś szansa na to w przyszłości? Oczywiście wiem jak zapisać dokument powerpoint'a w pdf'ie. Ale nie będzie to wygodne bo mam całą masę różnego rodzaju prezentacji.
4. Podobne pytanie o format xls(x), chociaż to wydaje mi się może sprawiać problemy i obejdę się bez niego.
W końcu ten model polecany jest do przeglądania dokumentacji technicznej, więc mam nadzieję, że kolejne firmware będą bardziej otwarte na typowe formaty biurowe, a nie tylko beletrystykę.
Z góry dziękuję za ewentualne uwagi
Pozdrawiam


20 mar 2011 18:22:13
Zobacz profil
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Pocketbook pro 903/902 i formaty doc(x), ppt(x) oraz tif
Zemano napisał(a):
1. Chciałbym się upewnić, czy czytnik jest w stanie otworzyć również format docx, ten wprowadzony z MS Office 2007?
2. Czy ktoś może potwierdzić, że jest obsługiwany wielostronicowy tiff? Większości tiff kojarzy się tylko z pojedynczymi obrazkami. Akurat mam wiele zeskanowanych kilkustronicowy dokumentów w formacie tiff i zależy mi na tym.
3. W specyfikacji nie ma formatu ppt(x). Nie znam możliwości technicznych e-Czytników - jestem nowy w tej materii, ale czy jest jakaś szansa na to w przyszłości? Oczywiście wiem jak zapisać dokument powerpoint'a w pdf'ie. Ale nie będzie to wygodne bo mam całą masę różnego rodzaju prezentacji.
4. Podobne pytanie o format xls(x), chociaż to wydaje mi się może sprawiać problemy i obejdę się bez niego.

Nie wiem jak jest z obsługą tych formatów w Pocketbook Pro - może ktoś się wypowie.

Znam jednak Onyx-a i wiem z własnego doświadczenia, że support dla tych wszystkich formatów w oprogramowaniu w wersji 1.5 dla BOOX-ów jest pełny (oprócz wielostronicowych tiff-ów chyba).
Piszę o tym dlatego, że już z końcem marca jest zapowiedziany w światowej dystrybucji 9,7 calowy Onyx BOOX M90 (nie wiem kiedy w Polsce, ale można zapytać dystrybutora).
Oprogramowanie na wszystkich BOOX-ach jest takie samo (w M90 będzie większy ekran) i można się temu jaka jest ta obsługa przyjrzeć nawet na BOOX-ie 60 - ważne tylko żeby miał oprogramowanie 1.5 lub nowsze.

_________________
W Obrazek też ;)


20 mar 2011 20:51:30
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 30 gru 2010 13:20:36
Posty: 1
Lokalizacja: Toruń
eCzytnik: KINDLE 4 CLA, POCKETBOOK 903 PRO,
Post Re: Pocketbook pro 903/902 i formaty doc(x), ppt(x) oraz tif
Co do DOCX to PB903 czyta je bez większych problemów (w każdym razie mój czytnik i utworzony przeze mnie plik) choć pokazuje go jako RTF-a. Co do tiff-ów to nie próbowałem, ale raczej odradzam gdyż tify jako nieskompresowana grafika są bardzo duże i otwieranie ich może trwać wieki, już lepiej w pierwszym lepszym programie graficznym (nawet darmowym) przekonwertować je na jpg. Zresztą DOCX również można zapisać jako DOC lub RTF.
Odnośnie ppt(x) nie potrafię niczego powiedzieć - nie używałem.


21 mar 2011 20:55:06
Zobacz profil
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Pocketbook pro 903/902 i formaty doc(x), ppt(x) oraz tif
1. Pliki docx czyta bez problemów.
2. sprawdzę jutro - mam kilka takich pliczków ;)
3. PowerPointa nie obsługuje chyba żaden inny czytnik - poza Iriverami Story i Cover Story
4. podobnie jak punkt 3.

Co do punktów 3 i 4 to ja sobie radzę w ten sposób, że drukuję te pliki do pdf-ów jeśli mi potrzeba je czytać

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


21 mar 2011 21:48:29
Zobacz profil WWW
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09 lis 2009 20:20:04
Posty: 1433
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: inkBOOK Onyx
Post Re: Pocketbook pro 903/902 i formaty doc(x), ppt(x) oraz tif
piotrrz napisał(a):
3. PowerPointa nie obsługuje chyba żaden inny czytnik - poza Iriverami Story i Cover Story
4. podobnie jak punkt 3.
Przecież pisałem, że Onyx-y czytają tego rodzaju pliki (ppt/pptx, xls/xlsx) począwszy od firmware 1.5
BOOX M90 (9,7 cala) będzie miał to samo oprogramowanie.

_________________
W Obrazek też ;)


21 mar 2011 23:37:37
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 17 wrz 2010 18:34:40
Posty: 113
Lokalizacja: Warszawa
eCzytnik: Kindle Touch, Kindle 3, Android...
Post Re: Pocketbook pro 903/902 i formaty doc(x), ppt(x) oraz tif
Sprawdziłem - czytnik nie czyta TIFF wielostronnicowych

_________________
Recenzja Pocketbook Pro 903, Recenzja Story HD, Recenzja Cover Story


24 mar 2011 0:18:36
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2009 21:29:31
Posty: 2
Post Re: Pocketbook pro 903/902 i formaty doc(x), ppt(x) oraz tif
Od jakiegoś czasu szukam czytnika i prawdę mówiąc głównie kieruję się dużym ekranem. Zgromadziłam dość duży zbiór e-booków z literatura.net. pl, ale czytanie z ekranu laptopa jest mordęgą. Mam pytanie, może naiwne, ale informatyk ze mnie żaden, raczej domorosły amator. Wybrałam wstępnie PocketBook Pro 902. W informacji na stronie sklepu wyczytałam, że e-czytnik jest obsługiwany przez system operacyjny Linuxa - i teraz pytanie, czy czytnik będzie współgrał z laptopem z windowsem XP, na którym mam swój zbiór. Wdzięczna będą za podpowiedź, która ogarnie laik :-)


24 mar 2011 11:46:17
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Pocketbook pro 903/902 i formaty doc(x), ppt(x) oraz tif
tak.

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


24 mar 2011 14:20:14
Zobacz profil WWW
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Pocketbook pro 903/902 i formaty doc(x), ppt(x) oraz tif
Tak jak powiedział t3d - nie będzie problemów. Możesz już teraz zainstalować sobie program Calibre, by od razu pokatalogować sobie swoje zbiory i móc łatwo potem przesyłać je na czytnik.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


24 mar 2011 21:25:23
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 16 lis 2009 21:29:31
Posty: 2
Post Re: Pocketbook pro 903/902 i formaty doc(x), ppt(x) oraz tif
o, dziękuję, a może ktoś wie, jak się sprawuje w czytaniu pdf. Mam trochę ebooków, różnego pochodzenia, część z literatura.net.pl Chciałabym kupić ten czytnik, bo ma duży ekran


24 mar 2011 21:25:24
Zobacz profil
Admin

Dołączył(a): 13 cze 2008 14:47:02
Posty: 2835
Lokalizacja: Gdańsk
eCzytnik: kindle
Post Re: Pocketbook pro 903/902 i formaty doc(x), ppt(x) oraz tif
Na forum są wątki dotyczące tych czytników. Poza tym recenzja 903 była na głównej stronie: http://www.eksiazki.org/category/eczytn ... tbook-903/

_________________
Zgred - Rafał Ziemkiewicz napisał(a):
Dziś trzeba pisać o mieczach, czarach, toporach i wojowniczkach w blaszanych bikini, wszystko inne to już jest nisza w niszy. Albo o nastoletnich wampirach.
Porównywarka cen ebooków


24 mar 2011 22:18:35
Zobacz profil WWW
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do:  
cron