Teraz jest 28 mar 2024 22:21:46




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Pocketbook 602 a czytanie ebooków w innych językach niż PL 
Autor Wiadomość
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2011 11:58:01
Posty: 3
Post Pocketbook 602 a czytanie ebooków w innych językach niż PL
Witam,

Jestem zupełnie nowa na forum, a dodatkowo jestem zupełnym ebookowym laikiem.
Poważnie zastanawiam się nad kupieniem pocketbooka 602, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy odczytuje on inne znaki poza polskimi - chodzi mi głównie o znaki hiszpańskie. Będzie służył przede wszystkim mojemu mężowi, który jest Hiszpanem - mamy dość szukania książek po hiszpańsku w Polsce - nie jest to łatwe, szczególnie jeżeli chodzi o nowości. Czy ebooki sprzedawane w Polsce (a konkretnie pocketbook pro 602) odczytują hiszpańskie znaki?

Z góry dzięki za odpowiedź i wyrozumiałość, jeżeli moje pytanie jest głupie...

Pozdrawiam,

Kasia.


18 paź 2011 12:05:01
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Pocketbook 602 a czytanie ebooków w innych językach niż
kavic napisał(a):
Poważnie zastanawiam się nad kupieniem pocketbooka 602, ale nigdzie nie mogę znaleźć informacji czy odczytuje on inne znaki poza polskimi - chodzi mi głównie o znaki hiszpańskie.

Tak, najprawdopodobniej nie będzie z nimi problemów. Koniec końców w UTF-8 mieścimy się wszyscy.

kavic napisał(a):
Czy ebooki sprzedawane w Polsce (a konkretnie pocketbook pro 602) odczytują hiszpańskie znaki?

Taka uwaga: na forum słowa 'eBook' używamy w odniesieniu do książek elektronicznych. Urządzenia, na których da się je czytać, nazywamy eCzytnikami (albo czytnikami eBooków). Dzięki temu nie ma niepotrzebnego zamieszania.

Wracając do pytania - jak wyżej, nie powinno być problemów.

Tak z ciekawości: czemu akurat Pocketbook 602? Czemu nie np. Kindle 3 lub 4 albo Onyx Boox X61S? Zwłaszcza Kindle - jest szansa, jeśli Ci się nie pali, że niedługo Amazon otworzy swój Kindle Store właśnie w Hiszpanii. Wtedy powinno się dać zamówić Kindla stamtąd, a mąż miałby dostęp do hiszpańskiej oferty eBookowej Amazona.

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 paź 2011 12:15:57
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2011 11:58:01
Posty: 3
Post Re: Pocketbook 602 a czytanie ebooków w innych językach niż
Dzięki wielkie za tak szybką odpowiedź!
Tak naprawdę chyba wybrałam eCzytnik pocketpro, bo sporo się o nim naczytałam, a jest tego sporo na rynku i dostaję już lekkiego zawrotu głowu. Przyczepiłam się do pocketpro i tyle. Może rzeczywiście niesłusznie. O Kindle czytałam trochę, bo chyba to taki dosyć "legendarny" czytnik, ale chciałabym taki, żeby był uniwersalny (żeby mogła czasem mężowi podkraść i poczytać coś po polsku ;D).
Jeżeli sugerujesz, żeby się jeszcze zorientować, to poczytam o kindle i onyxie - mam czas, to ma być prezent dopiero pod choinkę.

Jeszcze raz dzięki za pomoc!


18 paź 2011 12:34:23
Zobacz profil
Admin
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2007 19:38:54
Posty: 3266
Lokalizacja: Kraków
eCzytnik: eClicto, iPad, K3 WiFi, K4
Post Re: Pocketbook 602 a czytanie ebooków w innych językach niż
Generalnie na wszystkim powinnaś czytać w większości europejskich języków (problemy zaczynają się przy językach, w których pisze się od prawej do lewej albo wręcz pionowo). Tu sprawdzi się zatem i Kindle, i Pocketbook, i Onyx.

Następny schodek nazywa się DRM. To taki system, żebyś, jak już coś kupisz, nie czuła się lepsza od "piratów" i nie miała za wygodnie. Na szczęście łatwo się go zdejmuje (choć jest to dla niektórych wątpliwe moralnie). Poczytasz o tym tutaj: http://www.eksiazki.org/2010/06/22/syst ... -przeglad/

Na szczęście powstają księgarnie, które chcą konsumentów traktować jak partnerów. To głównie domena self-publishingu (np. RW2010.pl), ale i pojawiają się dzieła znanych autorów -- np. w Bookoteka.pl (która ma książki zabezpieczone jedynie znakiem wodnym, który nie przeszkodzi Ci w łatwej konwersji i użytkowaniu eBooków na dowolnym urządzeniu), znaki wodne pojawiają się też w Gandalfie.

Skoro masz trochę czasu jeszcze - poczytaj o Kindle, ale także skocz sobie do najbliższego Vobisu - tam będziesz miała szansę organoleptycznie przetestować Onyx Booxa X61S! Jeśli weźmiesz ze sobą trochę książek na karcie pamięci microSD (np. takiej z telefonu) to bardzo możliwe, że pozwolą Ci w sklepie je otworzyć (wtedy przekonasz się, jak to wygląda naprawdę i czy jest to urządzenie dla Ciebie i Twojego męża).

_________________
Cytuj:
Muad'Dib uczył się prędko, ponieważ najpierw przeszedł szkolenie jak się uczyć. A najpierwszą ze wszystkich otrzymał lekcję podstawowej wiary, że może się nauczyć. Szokuje odkrycie, jak wielu ludzi nie wierzy, że mogą się nauczyć, a o ile więcej uważa, że nauka jest trudna.


18 paź 2011 12:44:51
Zobacz profil WWW
Użytkownik

Dołączył(a): 18 paź 2011 11:58:01
Posty: 3
Post Re: Pocketbook 602 a czytanie ebooków w innych językach niż
Tak też zrobię! Jednak zobaczyć coś na oczy, to ciągle co innego niż tylko online. Wybiorę na pewno coś z polecunych przez Ciebie eCzytników. Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.


18 paź 2011 13:05:37
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zalogowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Skocz do: